Môžem učiť keby som mala vyštudovaný odbor učiteľstvo a pedagické vedy?

naduska007
21. feb 2022

Ahojte môžem alebo čo môžem učiť keby som mala vyštudovaný odbor ucitelstvo a pedagicke vedy?

hebba25
21. feb 2022

@naduska007 budeš môcť učiť tie predmety, z ktorých máš štátnice

hebba25
21. feb 2022

@naduska007 a ak je to učiteľstvo 1.-4.(predškolská a elementárna pedagogika), tak môžeš učiť všetko na 1.-4. Pozri si profil absolventa pri tvojom odbore, tam by si mala mať vypísané, kde všade sa môžeš uplatniť.

naduska007
autor
21. feb 2022

@hebba25 poznámka je učitelstvo praktickej prípravy a odbor je ucitelstvo a pedagogické vedy tak som z toho zmätená, pisalo sa tam že to nahrádza aj predmety preds. element. pedagogiky tak myslíš, že budem môcť učiť 1-4??....Keď nie, tak aspoň sa posuniem do vyššej pl. triedy 6

hebba25
21. feb 2022

@naduska007 no tak to už neviem poradiť

naduska007
autor
21. feb 2022

@hebba25 ja si myslim, že na zskladne škole nie, skôr na strednej ako majster... Ale keďže teraz som asistentkou učiteľa, tak sa aspoň môžem posunúť do 6. platovej tiede a možno u nás na našej škole pracujú už zverolekari, policajtk....(niet učiteľov) taaaaak, možno príjmu aj mňa na 1-4, keď už tam pracujem 14 rokov a 126 dni😁veľa záleží od zamestnávateľa, ináč vďaka 😉

palicka
21. feb 2022

@naduska007 nie, nie si kvalifikovanou učiteľkou, ani na 1/4. Zvlášť, na 1/4, kde sa vyžaduje didaktika prvopociatocneho čítania a písania… si kvalifikovanou majsterkou odborného výcviku. Pokial máš bakalársky titul, vôbec nemôžeš robiť učiteľku, vyžaduje sa VS vzdelanie 2.stupna. Pokial máš Mgr.,odporucam urobiť rozširujúce štúdium toho, čomu sa chceš venovať.

miskajerry
21. feb 2022

https://www.dti.sk/studium/18-ucitelstvo-prakti...
tu je napísané, že môžeš potom robiť učiteľa (majstra odbornej výchovy) odborného praktického výcviku a ďalších praktických (zručnostných) profesijných predmetov na stredných odborných školách,
administratívno – technického pracovníka pre zabezpečovanie praktického vyučovania v odbornom vzdelávaní,
inštruktora predmetnej odbornej oblasti v mimoškolskej činnosti s mládežou.

1ryba
21. feb 2022

@naduska007 učiteľstvo praktickej prípravy je po starom majster odborného výcviku. Učiť 1-4 by si mohla ako nekvalifikovaná ale dali by ti podmienku dorobiť si vzdelanie na 1-4. Ak chceš učiť 1-4 treba sa prihlásiť na štúdium primárnej pedagogiky.

naduska007
autor
21. feb 2022

@miskajerry no, ale na asistenta učiteľa to stačí, si myslím. Aspoň finančne si vylepším. V Košiciach čo sa týka odboru vzdelavania v externej forme nič nie je🤷🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

bambulka712
21. feb 2022

@naduska007 ahoj. Ak myslíš VŠ DTI tak Bc si zväčša robili majstri odborného výcviku a asistenti učiteľov.No aj tam máš odbory- ekonómia, strojárina alebo elektrotechnika. Ja som končila pred rokom Mgr, ale tie ďalšie 2,5 roka je už zamerané na učiteľstvo (ja mám ekonómiu).

miskajerry
21. feb 2022

@naduska007 to asi áno, tam stačí akekolvek pedagogicke vzdelanie

naduska007
autor
21. feb 2022

@bambulka712 len budem mať problem s tými predmetmi, lebo sú mi vzdialené 😁😁😁vykonáva sa aj prax predpokladám???

bambulka712
21. feb 2022

@naduska007 Pravdupovediac pre mňa bol problém s pedagogikou a psychológiou. Lebo ja potrebujem mať logické veci a nie memorovanie 🙂 🙂 Ale mala som napr. spolužiačku učiteľku zo škôlky, po Bc povedala že stačilo, ekonómia nebola jej obľúbená. Prax sme mali 2 hodiny náčuv a 1 hodiny odučená (na Bc). A štátnice z Bc sú 3 predmety - pedagogika, psychológia a didaktika ( tá bolo venovaná práve odboreému predmetu)

naduska007
autor
21. feb 2022

@bambulka712
@bambulka712 ekonomika=matematika😁 ja si to takto prestavujem, mozno uplne mimo, tiež nič pre mňa... Ale tie statnicove predmety by mi pasovali je to spojene so vzdelaním 🤷🏽‍♀️

bambulka712
21. feb 2022

@naduska007 presne to tvrdila tá spolužiačka, ale podarila sa jej aj tá ekonomika. Dokonca po 3 rokoch teraz pokračuje na Mgr 🙂 ako robili sme súvahy ale to boli myslím 2 predmety.. Ináč šlo hlavne o teóriu.

youngmom
29. jan 2024

@bambulka712 ahoj, chcem sa ta opytat ci si sa uplatnila v skolstve s touto skolou? Ja som si myslela ze po ukonceni Bc.mozem byt kvalifikovany asistent ale vraj si musim dorobit dpš. Tak rozmyslam ci nie je lepsie pokracovat Mgr alebo sa na skolstvo vykaslat. Vacsinou sa cuduju co mam za skolu

bambulka712
2. feb 2024

@youngmom ahoj. Nie, ja robím vo verejnej správe. Zvažovala som túto možnosť no neviem si predstaviť teraz ísť do školstva a začínať pred 40tkou platovo od začiatku. A faktom je že som vždy túžila učiť skôr matematiku no teraz už nemá pre mňa zmysel pokračovať v štúdiu keď neučím. Len sa čudujem že Ti tak povedali, ja som mala viacero spolužiačok na Bc ktoré robili asistentky a nepokračovalio na Mgr.