Môžem učiť aj počas štúdia?

zuzita1022
20. sep 2016

Dobrý večer mamičky,
chcela by som sa Vás spýtať otázočku.
Vyštudovala som sociálnu pedagogiku a urobila som si doplňujúce pedagogické štúdium. Vzhľadom na to, že
nemôžem si nájsť prácu dala som si prihlášku na rozširujúce štúdium Slovenského jazyka. Chcem sa spýtať,
že či si môžem učiť už aj počas štúdia či až po štúdiu.
Ďakujem veľmi pekne.
P.s. nemôžem sa nikde dostať k odpovedi všade píšu ináč a rady od známych sa taktiež rozdvojujú 🙂
Ďakujem pekne

katrin21
20. sep 2016

podla mna mozes,ale budes este ohodnotena ako nekvalifikovana pravdepodobne.

zuzita1022
autor
20. sep 2016

@katrin21 ďakujem moc za odpoveď

catherinah
20. sep 2016

Zalezi, co budes ucit.
Myslis slovensky jazyk ?

zuzita1022
autor
20. sep 2016

@catherinah Áno slovenský jazyk

annazozelenehodomu1
20. sep 2016

@zuzita1022 Môžeš učiť ako nekvalifikovaná učiteľka. Učiť slovenčinu kvalifikovane môžeš až po ukončení rozširujúceho štúdia.

zuzita1022
autor
20. sep 2016

@annazozelenehodomu1 A môžem učiť slovenčinu alebo tie predmety z ktorých mám štátnicu?

annazozelenehodomu1
20. sep 2016

@zuzita1022 Ak by Ťa prijali na miesto učiteľky, tak by si mohla učiť predmety ktoré by Ti pridelili do úväzku. Ak by si učila 11 hodín predmetu na ktorý Ti platí DPŠ , tak by si bola zaradená ako kvalifikovaná učiteľka. Momentálne slovenčinu môžeš učiť nekvalifikovane. V podstate ide o platové zaradenie či Ťa zaradia ako kvalifikovanú alebo nekvalifikovanú učiteľku.

catherinah
20. sep 2016

@annazozelenehodomu1 presne ako hovoris 🙂

zuzita1022
autor
20. sep 2016

@annazozelenehodomu1 Už v tom mám jasnejšie ďakujem pekne. Tak idem skúšať hľadať prácu 🙂

sardinka336
20. sep 2016

No ja neviem kočky...ale vy by ste chceli aby vaše dieta učila nekvalifikovana učitelka???? Ako nič v zlom proti zadavatelke otazky, ale toto je časty problém ze ludia sa nevedia uplatniť tak si hladaju pracu ako učitelia, ved to by mohlo ist nie? neraz tu bola taka tema...,,mam vyštudovanu soc. pracu čo mozem učiť,, mám vyštudovane právo mozem učit občiansku...atd...Potom ze to v školstve tak vyzera ako to vyzera.

Pokial nevyštudovala aprobáciu slovensky jazyk a literatura a nema z nej štatnicu alebo aj z doplnkoveho študia tak pochybujem ze ju niekde vezmu ako nekvalifikovanu. Zvlášť v dnešnej dobe ked su rodičia ako osy čo sa pripravy napríklad na gymnáziá zo slovenčiny tyka a ked v niektorých regionoch je aj to učitelske miesto zohnat problém.
Možno je zakladatelka temy dobra slovenčinárka a dokaze to aj pred katedrou ak krivdím jej tak sa jej omluvam, skor pišem taky postreh.

malabiba
20. sep 2016

Kvalifikovanych slovencinarov a vobec jazykarov su dnes uz stovky, vsade hladaju ucitelov technickych predmetov

applede
20. sep 2016

ahoj.....ja som slovencinarka s aprobaciou OBN a poviem ti tak...ako bolo spomenute aj vyssie @malabiba ..kvalifikovanych slovencinarov je v sucastnosti velmi vela a je dost tazke najst si pracu v "obore" ....a preto, nepredpokladam ze by ta niekto zamestnal ako "nekvalifikovanu" aj ked, teoreticky je to mozne, no to najskor len v takom pripade, ze by riaditel nemohol odsadit dane miesto slovencinara z dovodu nedostatku zaujemcov o prac.miesto....a v sucastnosti ako sa hovori "je si z coho vyberat" aj co sa tyka kvalifikovaných....a uprimne, osobne by som si nezobrala na zodpovednost ucit slovencinu.......je to velmi narocny predmet a to co vsetko obnasa vediet ani nehovorim..drzim palce

zuzita1022
autor
21. sep 2016

@sardinka336 v pohode ja som rada za kazdy nazor. Mam pedagogiku 7 rokov a taktiez aj psychologiu. Takze zaklad pre ucitelku mam ☺

sardinka336
21. sep 2016

@zuzita1022 pozri, je ti to na nič ak nemaš štatnicu zo Sj alebo zhovievaveho riaditela ktoremu to nevadi alebo je to znamy. Ja mam tiez 3 pedagogiky aj tu sociálnu s vychovavatelstvom a učit by som mohla len hudobnu, pracovne vyučovanie, vytvarnu a neviem čo tam ešte mam - teda vychovy to mozem učiť lebo z toho mam štanicu. Tabulky nepustia...

sardinka336
21. sep 2016

Ale napriklad učitelky primarneho vzdelavania 1-4 hladaju stale, plus majstrov odbornej vychovy....to vidim inzeraty stale.

brmbo
21. sep 2016

@zuzita1022 Dobrý deň, ak nemáte ukončené štúdium slovenčiny, moc nevidím šancu sa zamestnať ako slovenčinárka. ZŠ uprednostňujú Mgr. primárne vzdelanie. Skúste si nájsť prácu v špeciálnej škole alebo v MŠ/ špeciálna pedagogička/. Ak by Vás aj prijali do ZŠ učiť, budete ako nekvalifikovaná učiteľka, Neviem, či máte ukončené adaptačné vzdelávanie alebo ste už pracovala v školstve? Pekný deň prajem.

zuzita1022
autor
21. sep 2016

@brmbo Dobrý deň, nie nemám ešte ani adaptačné vzdelávanie. A špeciálneho pedagóga robiť nemôžem lebo nemám špeciálnu pedagogiku ale mám sociálnu pedagogiku. Aj keď si urobím S.j. tak nebudem kvalifikovaná ?

catherinah
21. sep 2016

@zuzita1022 ked budeš mať ukončený II. stupen (Mgr.) na slovenčinu, tak budeš kvalifikovana, ale musíš učiť slovenčinu.
Keby si chcela učiť matematiku, tak si samozrejme nekvalifikovaná.

brmbo
23. sep 2016

@zuzita1022 presne ako píse catherinah: musite mat Mgr, ukoncene. Neviem, ci robíte v školstve uz? Nechcem byť kritická ale so sociálnou pedagogikou sa tazko hlada praca ☹ ,

ingrid2304
6. okt 2016

@zuzita1022 Dobrý deň, prosím vás, na ktorú školu ste si dali prihlášku na doplňujúce štúdium SJL? Tiež by som chcela ísť študovať SJL. (teraz mám ANJ-OBN)
Neviem sa nikde k tomu dopátrať dokedy sa podávajú prihlášky.
Ďakujem 🙂

zuzita1022
autor
6. okt 2016

Dobrý deň,
ja už som začala štúdium na Univerzite Komenského v Ba. Chodím na detašované pracovisko v Žiline.

annazozelenehodomu1
6. okt 2016

@ingrid2304 pozrite si web stránku Pedagogickej fakulty UK Bratislava, tam nájdete informácie o rozširujúcom štúdiu SJL

ingrid2304
7. okt 2016

@zuzita1022 tam chcem aj ja ale mozem az o rok teraz som to nestihla.
@annazozelenehodomu1 vdaka

tinka5
3. dec 2016

Ahojte, viem, že to sem nepatrí, ale vedel by mi niekto pomôc s niečím takým?

zuzita1022
autor
14. dec 2016

Ahoj @tinka5 ja to chápem ako, že máš si urobiť osnovu
a potom ju aplikovať do textu umeleckého opisu obrázku.
To Vám zadala uč. slovenského jazyka? A niečo bližšie Vám
k tomu nepovedala?