Môžem stiahnuť výpoveď ak som zistila že som tehotná?

lymfy
9. jún 2011

Dobrý deň.
Dala som vypoved ku 30.6 dohodou lebo som chcela odpist pracovat do zahranicia, ale zistila som ze som tehotna 7.6 mozem zrusit moju vypoved??? Musim ma nechat zamesnavatel pracovat u seba nadalej???

Dakujem za kazdu odpoved.

sisaha
9. jún 2011

mozes ist za zamestnavatelom a poziadat o späťvzatie vypovede, napr. ze zahranicie ti nevyslo a rozmyslela si si to. Podla jeho reakcie uvidis. Ak ta tam chce, tak tu vypoved pred tebou roztrha.... O tehotenstve by som mu zatial nehovorila...

viera27
9. jún 2011

nemusi ta vziat naspat. Je to na jeho dobrej voli. U nas tak napriklad kolegynu vzali naspat a aj vedeli ze je tehotna. Ale bola velmi dobra a stala im za to cakat na nu dalsie 3 roky.

liz_lemon
10. jún 2011

vypoved dohodou neexistuje, bud si dala vypoved, alebo si sa dohodla na ukoncenie pracovneho pomeru

bbtina
10. jún 2011

V podstate koncis prac.pomer dohodou podla par 60ZP,ide o dvojstranny pravny ukon. Mozes ist za zamestnavatelom a dohodnut sa na stornovani,to zalezi len na nom,ale ak si tehotna mala by si to oznamit,taktiez ak budes nastupovat na MD tento rok vysku materskej by ti neovplyvnilo ani to,ze budes na UP.