Môžem si priplácať, aby som mala vyšší vymeriavací základ?

anatalia77
1. jún 2015

Nuz,hladala som aj na nete,ale neviem sa zorientovat. Vec sa ma takto:
Vypada to,ze som dnes uspela na pohovore,takze budem doma,ale..idem s platom dole. Takze sa tak trosku motam v tom,ako to urobit,aby som sa "neposkodila".
Na podpore by som dostala cca +-400 eur.
V praci dostanem tiez cca+-400 eur.
Ide o to,ze touto slabsie platenou pracou si "pokaslem"pripadnu buducu podporu. Spriemeruje sa to.
Takze:da sa dobrovolne doplaca/priplacat,aby som mala vyssi vymeriavaci zaklad? Proste si udrzat aspon slusnu podporu,ak by nieco.
Dakujem za podnety.

natalym
1. jún 2015

Mojím cieľom by bolo nájsť si lepšie platené zamestnanie a nie držať sa vidiny lepšej podpory. Hm.

moni244
1. jún 2015

@anatalia77 tak netreba myslieť na to, že budem niekedy na podpore, či si tiež ten tip, že odrobiť, aby mal človek podporu, dať výpoveď a pol roka sedieť doma?

anatalia77
autor
1. jún 2015

@natalym
@moni244 myslim,ze vam nieco uniklo..v zivote som nebola na podpore!!
9 rokov chodim na tyzdnovky od mojej rodiny.
Ale nechajte tak,ja sa nehnevam na nemiestne vyjadrenia.
Pracujem 25 rokov v kuse.

anatalia77
autor
1. jún 2015

Este niekto dalsi s poucenim??

anatalia77
autor
1. jún 2015

A este nieco,pracovny pomer mi skoncil vcera 31.5. Dnes o 8:30 som bola na pohovore.

lilimoni
1. jún 2015

@anatalia77 mozno by vedeli poradit v soc. poistovni lebo aj dochodok bude este horsi. Ano da sa aby bol este horsi 😒

lilimoni
1. jún 2015

Tu pisu, ze sa da dobrovolne pripoistit a potom sa to scitava a z toho sa robi vymeriavaci zaklad 🙂 http://peniaze.pravda.sk/dochodok/clanok/275604...

monicm
1. jún 2015

@anatalia77 Ja si tiež myslím, že by bolo ideálne opýtať sa v soc. poisťovni.

anatalia77
autor
1. jún 2015

@lilimoni presne tak,nakolko v tej firme chcem zostat(nie som fluktuant),tak aj ten dochodok ma napadol. Ze na stare kolena budem dret za malo. Preto rozmyslam,ako to spravit.
Okrem novej roboty samozrejme. Lepsie platena by sa nasla..ale v takych firmach radi prepustaju a naberaju mladych do 29,dlhodobo nezamestnanych..ved vieme ako to niekedy je.

oli18
1. jún 2015

Pokiaľ viem, už sa nedá pripoistiť len na niečo. Teraz sa musí pripoistiť v "balíčku", to zn., že na fond zamestnanosti, na dôchodkové, invalidné, garančný fond atď. A to sa už nevypláca. To sa týka aj teba. Jedine, že pracuješ na živnosť, tam nie je povinnosť odvod do FZ, ale ak chceš, môžeš sa poistiť a vymeriavací základ si môžeš dať aký chceš. Z neho sa vypočítava podpora. Najlepšie je dať maximálny, z neho je odvod 2%, podpora 50 %.

anatalia77
autor
1. jún 2015

Dakujem baby,skusim este internet a zajtra soc.poistovnu. Neviem ani ci maju strankove.

lilimoni
1. jún 2015

@anatalia77 na nete najdes aj strankove dni ale vacsinou stvrtok je nestrankovy 🙂 a daj vediet, co ti poradili 🙂

anatalia77
autor
1. jún 2015

@lilimoni dam vediet.

natalym
1. jún 2015

@anatalia77 Ale veď ja som to nie v zlom. Ale ja si myslím, že dôchodok budeme mať tak či tak na hovno. Treba zarábať ak sa dá. Alebo sa naučiť žiť zo vzduchu. 😀

anatalia77
autor
1. jún 2015

@natalym uz som sa ukludnila.
Ano su tu roboty aj za 500 v cistom..ale tam beru mladych. Viem to. Tu mam istotu,ze tento biznis pojde,a kedze sa tam mlady neohreju,tak sa nemusim bat,ze by ma "vysupli". Akurat tato istota je vykupena nie atraktivnym platom.

Vcera vecer som mala vsetko premyslene,bola som v pohode. Neviem co sa stalo. Asi sa zbytocne ruham. Tak som tuzila byt doma..

Teraz som si spomenula na na to,co sme si my dve volakedy pisali v IP.Idem si to znova precitat.

loginexistuje
1. jún 2015

@anatalia77 a do novej prace by si nastupovala kedy....

ono je aj taka moznost .. teraz sa prihlasis na UP ... budes tri mesiace poberat podporu ... oddychnes si cez leto ... /zasluzis si to ... aj tvoja mladsia/ nasledne sa zamestnas.... a pockas skusobnu dobu a das si potom zvysok podpory vyplatit /teda jej polovicu ti vyplatia/

a niekedy je lepsi vrabec v hrsti ako holub na streche co sa tyka prace...

ale velmi sa tesim ze pojdes domov.... drzim peste...

anatalia77
autor
1. jún 2015

@loginexistuje ano aj to je alternativa,akurat to ma hacik..zajtra ma idu objednavat k doktorom. Takze asi uz tento tyzden.
Nad zaevidovanim som rozmyslala. Totizto,ak by som sa zaevidovala,tak do dvoch rokov,ak sa vratim na urad-tak by mi vyplacali posledne vypocitanu podporu-400 eur. Terajsi plat by na to nemal vplyv.

loginexistuje
1. jún 2015

hej presne tak ... ja by som sa zaevidovala.... a nasledne nastup na PN do sedem dni ... narok na podporu sa ti vyrata z posledneho zamestnania ale zacne sa ti vyplacat az po skonceni podpory.... a presne do dvoch rokov budes mat narok na podporu z povodneho platu ..
to ze si na UP nie je hanba odviedla si tomuto statu na daniach a odvodoch dost...

anatalia77
autor
1. jún 2015

@loginexistuje prepac,ale na PN rozhodne nepojdem. To nie je cesta pre mna.
Asi sme sa nepochopili.

bonaqa2013
1. jún 2015

Ja by som takú pracu asi nebrala. Za 400e - aj podpora toľko ..... Hľadala by som niečo lepšie platené.....

anatalia77
autor
1. jún 2015

@bonaqa2013 nevylucujem,ze nebudem hladat nieco lepsie. Vsak do dochodku mam 20 rokov.
Napriek tomu,ze som optimista a pozitivny clovek,uvedomujem si "mantinely" ktore mi prinasa pracovny trh a moj vek-45 rokov.

tamia
1. jún 2015

nedá sa dobrovoľne pripoistiť na poistenie v nezamestnanosti, je to možné iba ak si SZČO.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz