Môžem robiť v škôlke, keď si urobím kurz opatrovania?

simo_nella
29. dec 2023

Ahojte žienky neviem či to sem patrí ak nie , tak sa vopred ospravedlňujem.
Plánujem si urobiť kurz opatrovania detí , no neviem či sa budem môcť uplatniť napr. v jasliach alebo materskej škôlke . Vie mi niekto prosím poradiť ? Za každú odozvu budem vďačná 🙂

ninusa221
29. dec 2023

Pracovala som v jasliach po škole cez prázdniny viem že nám hovorili že buď treba mať pedagogicku alebo zdravotnú školu.

nikaeli
29. dec 2023

ako učiteľka? nie
možno ako asistentka..

aké máš vzdelanie?

pettom19
29. dec 2023

Podla mna s kurzom nebudes kvalifikovana na taku pracu. Na to potrebujes pedagogiku.

matus7030
29. dec 2023

@simo_nella v nejakých sukromnych jasliach /MŠ to možné je. Poznám osobne také prípady. V štátnej MŠ potrebuješ vzdelanie, alebo aspoň začať študovať Predškolskú a elementarnu pedagogiku na VŠ, pripadne SŠ pedagogickú s maturitou.

alickapusinka
29. dec 2023

Opatrovateľský kurz myslíš s CK.

simo_nella
autor
29. dec 2023

@nikaeli áno myslela som ako asistentka nie učiteľka

nikaeli
29. dec 2023

@simo_nella tak či tak by si si musela doplniť vzdelanie. U nás ho majú všetky pedagogické asistentky, niektoré začali študovať s nástupom do práce (bolo to podmienkou). Bez pg vzdelania môžeš robiť pomocnú vychovávateľku. Opatrovateľstvo a vychovávateľstvo/ učiteľstvo je o niečom inom. Plus ak budú mať na stole 5 žiadostí s kvalifikáciou a tvoju, predpokladám, že uprednostia tie so vzdelaním.

simo_nella
autor
29. dec 2023

@nikaeli ďakujem vám za vysvetlenie 🙂

nikaeli
29. dec 2023

@simo_nella nech sa darí 🙋🏻‍♀️