Môžem pracovať popri vysokej škole?

nika122
25. nov 2022

Zdravím, neviete niekto či môžem brigádovať popri VŠ keď mám denne kombinované štúdium? Jedna sa o dohodu o brigádnickej práci študentov. Nie je denne kombinované štúdium prekážkou v takejto dohode?
Podľa zákona môže mať tuto dohodu študent denného štúdia, no o kombinovanej metóde sa tam nepíše. Ďakujem za rady

melanta
25. nov 2022

Môžeš mať brigádu aj normálny trvalý pracovný pomer a môžeš ich mať koľko chceš. Školu to nezaujíma, nie je na to žiaden zákon. Školu zaujíma dochádzka a skúšky a práce.

nika122
autor
25. nov 2022

Ja to beriem z pohľadu zamestnávateľa. Keď dodam potvrdenie o návšteve školy a bude na ňom uvedená kombinovaná metoda, tak či to nebude problém. Lebo napr. študenti externého štúdia dohodu o brigádnickej práci študentov ževraj nemôžu mať.

melanta
25. nov 2022

@nika122 ale externé štúdium je predsa iné ako denné kombinované.

nika122
autor
25. nov 2022

@melanta Áno to viem, akurát som nevedela či sú nejaké obmedzenia v tomto. Dočítala som sa, že študenti dennej prezenčnej metódy majú o niečo viac študentských výhod ako študenti kombinovanej metódy. Preto si nie som istá, či v obidvoch prípadoch môžem uzavrieť takúto dohodu.

elam1234
26. nov 2022

@nika122 čo je denne kombinované štúdium ? Lebo u nás je buď denné štúdium alebo kombinované - externé 🤔 to len tak pre zaujímavosť

petra1406
3. jún 2024

@melanta ja sa chcem spytat ak studwnt pracuje na trvaly pracovny pomer a zaroven studuje i na vysokej skole nestraca vyhody studenta,zlavy...moze dalej pouzivat isic ako zlavu?

melanta
3. jún 2024

@petra1406 ak študuje denné štúdium, tam je stále študent. Ale to si iba myslím, nepoznám podmienky ISIC.