Môžem požiadať o odstupné, aj keď podávam výpoveď ja?

12. júl 2024

Ahojte, po dlhych utrapach so sikanou a uzkostami, ktore sa mi stupnuju a zdravotnymi problemami som dospela k rozhodnutiu, ze uz viac nedokazem v danej praci ostat pracovat. Mam odrobenych necelych 7 rokov, dozvedela som sa, ze kolegyna, ktora davala vypoved dala rovno aj ziadost o vyplatenie odstupneho, aj ked podavala vypoved ona, nakoniec jej dali. Je to len dobra vola zamestavatela, ked clovek sam poda vypoved? Dakujem

zmrzlinka2021
12. júl 2024

Dobrá vôľa zamestnávateľa, ktorý má penez jak plev

marci77
12. júl 2024

iba dobrá vôľa zamestnávateľa

autor
12. júl 2024

ale skusit mozem, zamestnavatel sa vyjadril, ze kazdy kto odrobil viac ako 5 rokov mu da odstupne, tak snad to dodrzi

smutok20
12. júl 2024

Ahoj, mrzí ma Tvoja situácia, ako sa prosím v Tvojom prípade prejavovala tá šikana na pracovisku? A aké to malo následky na Tvoje zdravie? Poznám človeka, čo tiež s tým bojuje.

lonely66
12. júl 2024

skúsiť môžeš. držím palce.

autor
12. júl 2024

@smutok20 vkuse uzkosti, trapenie, nespavost, pocit, ze uz nechces zit, celodenne myslienky okolo sikanatora, cierno vsade kde sa pozries....

autor
12. júl 2024

@lonely66 dakujem

smutok20
12. júl 2024

To ma mrzí, prajem Ti, aby si v novej práci našla kľud a pokoj ❤️ a aby zdravotné problémy zmizli

autor
12. júl 2024

@smutok20 dakujem, novu pracu este nemam, ale moje vnutro priam krici, cize idem do neznama, zarabala som malo, cize nemam ani rezervu, ale uz viac nevladzem

bublinka1426
12. júl 2024

pokial nie su zdravotne dovody, ci pricina vypovedi na strane zamestnavatela, vacsina zamestnavatelov kedze je to iniciacia z TV strany odstupne nedava, ak da, tak budes mat stastie.
ale podla toho co pises, urcite je cas na zmenu pre teba

autor
12. júl 2024

@bublinka1426 za tu sikanu by som si zasluzila, roky sikany denno dennej, ale chapem

bublinka1426
12. júl 2024

tak zavisi od zamestnavatela - ako k tomu pristupi a ci si sikanu uvedomoval. a teda to si riadne dlho vydrzala.

anjelicek26
12. júl 2024

Nárok na odstupné nemáš v tomto prípade. Keď ťa tam nemali radi (dlhoročná šikana), tak velmo pochybujem,že ti teraz vyplatia niekoľko mesačných platov odstupného len tak, lebo chcú byť milý...

ovaaa
12. júl 2024

Vie zamestnávateľ o šikane na pracovisku? Určite by som požiadala o odstupné,nič s tým nestratiš.

daniela1911
12. júl 2024

Lekár ti nevystavil správu, že nemôžeš v práci pokračovať zo zdravotných dôvodov ?

autor
12. júl 2024

@bublinka1426 uvedomoval, ale zatváral oči nad tym

autor
12. júl 2024

@daniela1911 vystavil by, ale oni sú zlí, nepotrebujem aby ma rozvlacovali po meste, že mám depresie z nich a nenájdem si nikdy pracu

daniela1911
12. júl 2024

Tak daj výpoveď a žiadosť o odstupné a uvidis. Držím palce.

smutok20
12. júl 2024

Keďže ani plat za to nestál, tak nemáš čo stratiť a určite pôjdeš do lepšieho 😉. Šikana bola zo strany nadriadeného? Nadávky? Alebo buzerácia?

rikarika
12. júl 2024

Noo autorka mne skôr príde že nemáš úplne všetky informácie, ono v týchto prípadoch býva väčšinou zamestnávateľ nejakým spôsobom dotlačený dať odstupné - napr choroba z povolania....za roky mojej účtovníckej praxe som pár krát tento scenár videla a nikdy nevyplacal z vlastnej dobrej vole

bublinka1426
12. júl 2024

@rikarika ano kebyze tak, urcite musia vyplatit.

rozculena
12. júl 2024

určite to bolo "odstupné" ?
Lebo zo zákona nárok nemáš a teda chcem vidieť ten dôvod na odstupné,ktorý uvedieš do výpovede.

autor
12. júl 2024

@rikarika na porade povedal, že kto nie je spokojný dostane odstupné a nože vypadnúť, otázne, je či ozaj

autor
12. júl 2024

@smutok20 zo strany veduceho pracovnika velka psychicka sikana ktora viedla k tazkej depresii

anjelicek26
12. júl 2024

Keď ta tam nemajú radi a nemáš na to žiaden zákonný nárok, tak to žiadne odstupné nedajú. Prečo by to robili🫣🫣Hladaj inú robotu kvôli psychickemu zdraviu a dovtedy dostaneš podporu.

autor
12. júl 2024

@anjelicek26 dotycna sikanovala liac ludi, som xy v poradi, ktora to uz nezvlada...nadriadeny nad nou vie ako zmiju chova, tak dava odstupne, ked to ludia nedavaju

ingush616
12. júl 2024

Nie.