Môžem popri štúdiu pracovať?

26. okt 2023

Ked studujem na vs mozem popritom mat aj TPP alebo skrateny? V praci mi to ponukaju, ale viem tak ze mozem len na dohodu/ brigadu popri vs

janai1
26. okt 2023

Môžeš pracovať aj na TPP. To ze si študent VŠ nijako nerozhoduje

smejko47
26. okt 2023

Externe + TPP kľudne. Tiež to tak mám

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. okt 2023

@smejko47 a denne teda nie vsak?

janai1
26. okt 2023

To je hlúposť. Normálne môžeš pracovať na TPP aj keď si na dennom štúdiu. Žiaden zákon to nezakazuje.
https://www.trend.sk/financie/student-chce-prac...
a
https://www.indexnoslus.sk/uchadzaci/studenti-a...

wagea
26. okt 2023

Môžeš

mane01
26. okt 2023

Ja som studovala denne a pracovala na TPP na ciastocny uvazok.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wagea
26. okt 2023

Ešte raz, môžeš. Jedine nebudeš mať ,,úľavy" ako keby si pracovala na dohodu o brigádnickej práci študentov. Môžeš ale kľudne ťahať aj 12tky ak to popri dennom štúdiu zvládneš.

wagea
26. okt 2023

A pani zo ,,sociálnej" (myslíš Sociálnu poisťovňu??) povedz, nech ti dá písomné stanovisko a odvolanie na príslušný paragraf v Zákonníku práce, prečo by si nemohla.

autor
26. okt 2023

@wagea keby to vravi len ona dobre ale vravi to ešte aj moja lekarka, nechapem prečo a odkial to maju

wagea
26. okt 2023

Lekárka to vraví na základe čoho? Lebo si myslí?🤦🏻‍♀️

autor
26. okt 2023

@wagea pravdepodobne

wagea
26. okt 2023

Urob ako myslíš, ale môžeš. Ak ti niekto tvrdí opak, nech dokáže.

vanilkovazmrzka
26. okt 2023

Mozes studovat aj pracovat, ale realne to nemas ako stihat. Alebo snad dokazes byt v jeden cas na dvoch miestach sucasne?

autor
27. okt 2023

@vanilkovazmrzka studium nemam denne. mam ho pondelky utorky stredy, takze vikend a stv-pia by som vedela

vanilkovazmrzka
27. okt 2023

A ktora praca na plny uvazok ti da pracovnu dobu na stvtok piatok sobotu nedelu?

autor
27. okt 2023

@vanilkovazmrzka niektorí sa prisposobuju studentom ako napriklad kaufland, lidl a podobne

vanilkovazmrzka
27. okt 2023

Aha no tak ked chces pracovat v supermarkete, tak nech sa paci. Uz davno si mohla byt zamestnana. Uz x krat tu padla odpoved, ze pracovat mozes.

autor
28. okt 2023

@vanilkovazmrzka tak popri studiu moc toho robit neviem 🙂 aby to bol flexibilny cas, len sa pytam ci mozem na tpp kedze mi vraveli ze nie 🙂

vanilkovazmrzka
28. okt 2023

Ano mozes, neni na to nijake obmedzenie, ak ti niekto vravel, ze nie, tak to skor ako odporucanie. Ze full time praca a full time studium je casovo narocne, ak nechces jedno z toho flakat, a taktiez aj flexi cas je sice flexi, ale niekedy ta mozu potrebovat aj v case, kedy sa ti to nebude hodit. Cize zamestnavatel skor asi uprednostni cloveka, ktory nema ine zavazky.

ajka0207
28. okt 2023

Mňa by zaujímalo, ako je to v prípade denného doktoranda? Ďakujem

eleanor2510
28. okt 2023

@ajka0207 rovnako, žiadne obmedzenie nie je, doktorand nemá pracovnoprávny vzťah k fakulte

ajka0207
28. okt 2023

@eleanor2510 personalistka z fakulty hovorí, že nemôžem byť ich zamestnanec a zároveň denný doktorand, ale dôvod netuším. Je niekde v zákone napísané, že je to v poriadku?

eleanor2510
28. okt 2023

@ajka0207 tak v pripade zamestnania priamo na rovnakej fakulte to môže byt nejako obmedzene, ale zamestnanie ako také kdekoľvek inde nie je zakázané