Môžem po štúdiu v odbore ošetrovateľstva pracovať v zubnej ambulancii ako sestra?

kjll
8. feb 2023

Môžem po odbore ošetrovateľstva ísť pracovať do zubnej ambulancii ako sestra pre zubára alebo potrebujem na to nejakú špecializáciu ? Len doplním že strednú školu mám szs Neviem nikde nájsť tieto informácie. Ak by ste vedeli poradiť budem rada.
Ďakujem

terezia323
8. feb 2023

@kjll prácu v zubnej ambulancii robia väčšinou s odborom dentálna hygiena, ale záleží od zubára

anavixy
8. feb 2023

kľudne môžeš aj ako všeobecná sestra 🙂

ajko2011
8. feb 2023

@kjll ja som zdravotnícky asistent (po novom praktická sestra) a pracujem u zubárky

kjll
autor
8. feb 2023

@ajko2011 Takže VS mi je na nič 😅

ajko2011
8. feb 2023

@kjll u zubárky ju nepotrebuješ

anavixy
8. feb 2023

@kjll tiez si myslim ze k zubarovi zbytocne, zas tam toho vela nenarobis takeho odborneho.. ale mozno niekedy budes chciet robit aj nieco ine 🙂

terezia323
8. feb 2023

@kjll vš ti je nanič v podstate aj na každej druhej ambulancii

kjll
autor
8. feb 2023

@anavixy no ťahá ma tam robiť. Podľa mňa lepšie ako v nemocnici kde sa robia aj nočné. Jedna zmena by bola tak akurát. Aj keď menej plat

stanka562
8. feb 2023

Ja mam szs no odbor zubny asistent a pracujem v zubnej ambulancii a ano môžes aj s VŠ Osetrovatelstvo pracovať v zubnej ambulancii. Akurát je potrebné naučiť sa co to o zuboch a výkonoch na zuboch + kódy a diagnózy. 😊

cucana23
8. feb 2023

Ja mám SZS zdravotnícky asistent a už skoro 4r pracujem v zubnej ambulancii .samozrejme je to špecifické neni to ako práca v nemocnici napr.Ja si vediem dokumentáciu ,objednávanie pacientov,práca s pc sterilizacia príprava ambulancie atd pracovala u nás aj dentoalveolarna chirurgička cize aj zubnú chirurgiu sme mali teraz klasika zachovna stomatologia a ešte k tomu aj čelustna ortopedia teraz pribudla strojceky.Mna to baví .Ja som nikdy nechcela ísť pracovať do nemocnice ak ta to ťahá k zubom a vidíš sa v tom smelo do toho

bubinkaaa
25. jún 2024

@cucana23 ahoj....aj mňa to ťahá jedine do zubnej ambulancie.Vlastne kvôli tomu si aj robím večerné studium szš prakticka sestra.Chcem sa Ťa však opýtať ako je to náročné povolanie na chrbticu??