Môžem odmietnuť prácu nadčas?

14. sep 2021

Môžem odmietnuť prácu nadčas? Ako ste pochodili pri odmietnutí prace nadčas? Robím v MS, už od minulého týždňa ťahám celé dni a dnes mi povedia, že pôjdem aj stvrtok, piatok na cely deň. Kolegyňa za ktorú taham si vyberá jednu dovolenku za druhou a už mám toho dosť. Za cely minuly rok som mala dva nadčasy, nemam s tým problem ale už je toho naozaj veľa. Mám dve deti a vždy sa snažím prísť do prace aj keď sú choré… v robote som 9hodin a reálne nadčas len 3hodiny, samozrejme nezaplatené

leuska15leuska15
14. sep 2021

Tebe ako učiteľke v MS môže nariadiť 150 hodín za rok bez tvojho súhlasu.

autor
14. sep 2021

@leuska15leuska15 to nemyslíš vážne? Musím pozret či to tak mám v zmluve 😢

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leuska15leuska15
15. sep 2021

Nemusíš to mat v zmluve. To je zakoniik práce

autor
15. sep 2021

@elizabet173 no práve že sú tam baby ktoré majú hodiny do mínusu kvôli prvacikom, no tie nedala na zástup. Je pravda, že ide o moju triedu ale týždeň a pól v kuse je už naozaj veľa.
@leuska15leuska15 Keďže sa nadčasy nepreplácaju v škôlke, myslela som, že to je nejako inak.

leuska15leuska15
15. sep 2021

Aha tak neviem, v tom prípade je to možno inak. Neviem ti poradiť, prepáč

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
15. sep 2021

A neschvaľuje tú dovolenku nadriadená, teda riaditeľka škôlky? S ňou si to prebrala?

autor
15. sep 2021

@janage no zástupkyňa v prvom rade, s tou sú jedna ruka. Veľmi by som nepochodila. Neštve má nič iné len ten prístup, že si berie jednu dovolenku za druhou a mna sa nikto ani neopýta, či mozem ťahať cely deň. Nezaujíma nikoho že deti má doma čakajú. Sú už väčšie a zo školy pridu samé domov, ale aj tak byt vyše týždňa sama v škôlke je už dosť, nik mi to nezaplatí a či si budem môcť zobrat voľno je tiež otázne. Preto som chcela vedieť, či mozem aj odmietnuť nariadený nadčas

letfenixa
15. sep 2021

Ak je nezaplatený, tak máš náhradné voľno, nie? A teda by ma zaujímal, aký máte plán dovolenky.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz