Môžem ísť na PN a potom dať výpoveď?

24. nov 2022

Ahojte , koncom septembra som nastúpila do prace na dohodu , robila som do konca októbra , od 3.11 som išla na zmluvu ako predavacka a od 10.11 ako zástupca vedúcej , chcela by som sa opitat , skúšobnú dobu mám tri mesiace , môžem ist na PN a potom dať výpoveď , alebo hneď môžem podať výpoveď ? Mame malu dcérku

drzaopica
24. nov 2022

V skusobnej dobe kedykolvek

lenka7477
24. nov 2022

v skúšobnej dobe môžeš odísť hocikedy

autor
24. nov 2022

@drzaopica takze ako by som to mala urobiť ? Ja sa v tom nevyznám , čo zavolám zamestnávateľovi že končím a viac neprídem do prace či ako

autor
24. nov 2022

@lenka7477 pracujem v COOP jednote , 10.11 sme mali inventúru keďže ja som išla ako nová zástupkyňa , a od 1.12 by som už nechcela nastúpiť do prace , mne je prvoradá dcérka , tak neviem ako to urobiť

loyda
24. nov 2022

Môžeš odísť kedykoľvek a bez udania dôvodu. Písomne oznámiť zamestnávateľovi, že pracovný pomer končíš a bodka.

autor
24. nov 2022

@loyda a to musím dopredu ohlásiť ? Nieje tam nejaká mesačná výpovedná lehota , alebo niečo take keď som na zmluvu a v skúšobnej dobe ?

autor
24. nov 2022

@loyda a vedúcej v robote to musím oznámiť ? Či len proste neprídem do prace

loyda
24. nov 2022

Nie. Myslím, že max.tri dní od doručenia by si ešte mohla byť "donútená" chodiť do práce. Ale všeobecne je to skôr hodinová výpoveď. Čiže zajtra napíšeš že končíš a viac neprídeš. Ale tak je to o dohode so šéfom...

loyda
24. nov 2022

Jasne, že to musíš svojej nadriadenej oznámiť. Najlepšie písomne, nech máš aj niečo v ruke. A môžem sa spýtať, prečo si prijala miesto vedúcej, keď chces odísť? Resp. dcérku si mala aj počas inventúry, nie? To len pre zaujímavosť...

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka7477
24. nov 2022

choď na PN a oznám do práce že po PN nenastúpiš a hotovo

lienka.7
24. nov 2022

Mozes ist na PN, o to sa ti predlžuje skúšobná doba. Po PN (aj hneď v 1.den) donesieš do prace oznámenie o skončení PP v skúšobnej dobe k dátumu, ktorý budeš v praci. Das si podpísať prevzatie a druhy deň uz chodiť nemusis.

autor
24. nov 2022

@loyda ano mala som ju aj počas inventúry , to je samozrejme , s mužom sme sa veľa o tom rozprávali , a nakoniec sme sa zhodli že to miesto vezmem že keď tam je skúšobná doba tri mesiace ze to vyskúšam a ak to nepojde tak proste to ukončím. Presťahovali sme sa , a je toho dosť na ňu nove prostredie , nová škôlka a ešte k tomu ja do prace , keď som s ňou bola stále doma

loyda
24. nov 2022

Chápem. Ale platí, že napíš si ukončenie, oznam to vedúcej, doruc jej to a po PN už proste neprídeš. Dôležité je, aby o tom bola informovaná.

lienka.7
24. nov 2022

@loyda pokojne jej to moze oznámiť az po PN, naco dopredu? V den, ked dojde do prace jej da papier a druhy deň uz nepride
@autorka vobec to nemusíš oznamovať vopred. Uplne stači po PN

autor
24. nov 2022

@lienka.7 a oblecenie pracovne keď mi dali , to odovzdám , či to budem musieť zaplatiť či ako keď som odrobila iba mesiac

lienka.7
24. nov 2022

@autorka Vsetko im vrátiš potom. Po PN. Neviem koľko plánuješ byt na PN, pokial si v skúšobnej dobe, tak ti môžu dat aj tak vypoved - pošlú ti ju poštou. Neviem aké tam mas vzťahy, ale ja by som to pred PN neoznamovala, zbytocne ta skor oni vyhodia.

autor
24. nov 2022

@lienka.7 je to take vieš , bývame na dedine a každý každého pozná , ale mne to je jedno , aj keby som mala byt ohovorena po celej dedine , mne je prvoradá dcérka a mne ta praca nestojí za to , aby mala dcérka nejaké problémy , vedúca v obchode mi po inventúre povedala že sa nemám opovážít sa po mesiaci , dvoch povedať že končím …

autor
24. nov 2022

@lienka.7 preto sa trochu aj bojím jej reakcie že ako zareaguje , bývala zástupkyňa čo bola predomnou tiež omarodovala , teraz pôjdem ja , len sa chcem opitat keď nemám zdravotne problémy môžem ist aj tak na PN? A v decembri by mi mali vyplatiť príjem za november , môže sa stať že mi ho nevyplatia ?

lienka.7
24. nov 2022

Urob ako myslíš. Napisala som ti. Nemas sa čoho bat.
Mzdu ti zaplatit musia

janagem
25. nov 2022

Ja len k tomu - ak nemám zdravotné problémy môžem ísť na PN. Správne by ti lekár v takomto prípade PN ani nemal dať. Ak budeš na PN pamätaj na to, že musíš dodržiavať liečebný režim a napr. Ak máš zlé vzťahy so zamestnávateľom, zamestnávateľ má právo požiadať sociálnu poisťovňu o prekontrolovanie tohto režimu - takže musíš byť doma a nie behať po vonku mimo vychádzok.

tinkavvv
25. nov 2022

A potom je slovensko tam kde je....
Ak chces odist, normalne podaj vypoved. Je slusne to zamestnavatelovi oznamit, si v skusobnej, tak mozes zo dna na den. Je slusne s nim komunikovat na rovinu. Robis si aj svoje meno.
A na PN nemas, co robit, ked nemas zdravotne problemy...

mogaa
25. nov 2022

normálne dnes oznám že končíš a zajtra nenastúp....samozrejme to rieš aj s inšpektorkou ktorá ťa prijímala aby ti uvedeli ukončiť PP

cacianka
28. nov 2022

Ak si ešte neoznámila, tak máš 29. a 30.poslednu možnosť , stačí strohe oznámenie, samozrejme písomne , že končíš PP v skúšobnej dobe k 30.11.2022, tzn.ze 1.12. už nebudeš zamestnancom ... názov...
Nespekuluj PN, neobzeraj sa čo kto povie, len keď by si chcela pracovať tam napr . o pol roka, hádam tušiš ako to dopadne

autor
28. nov 2022

@cacianka prečo že poslednú možnosť ? Ja mám skúšobnú dobu do januára , tak rozmyslam že odrobim este december a v januári nenastúpim už

cacianka
28. nov 2022

Neuvedomila som si, že od septembra si mala dohodu, a až od 11/2022 na zmluvu.
Takže oznámiť môžeš ajajaj