Môžem dostať výpoveď, keď idem z maródky na materskú?

dendulka4444
27. okt 2015

Ahojte, som na zaciatku tehotenstva a koli zdravotnym problémom a narocnej praci sa chcem dat na PN a ostat az do materskej. Mam odrobenych viac ako 270 dni, ale bojim sa ze s prechodom z PN na matersku mi moze dat veduci vypoved. Je to prosim vas mozne? Dakujem za kazdu reakciu...

cuculiatko88
27. okt 2015

@dendulka4444 myslim ze ak mu pisomne oznamis tehotenstvo tak ti nemoze dat výpoveď a pocas PN tiez nie

tinqua
27. okt 2015

Nemoze ta vyhodit, avsak ak bez vsetkeho si odides moze taketo nekorektne spravanie ovplyvnit vasu spolupracu po rodicovskej 😉...okrem ineho si dovod beztak precita na papieri od lekara a ohlasenie tehotenstva je tvoja povinnost...co sa tyka pn, radsej skus dohodnut pracovne podmienky tak aby boli vyhovujuce tvojmu stavu, pretoze si treba uvedomit ze pn nie je dovolenka, t.j. 9 mesiacov sa nikam nepohnes piatok, sviatok...vychadzky max. dve hodiny denne, a ver tomu ze socialka rada preveri aj na stedry den...

malik
27. okt 2015

Ak mas pracovnu zmluvu na dobu neurcitu, nemusis sa bat. Si chranena a vypoved nemozes dostat. Hlavne nie pocas Pn.
Ja som bola takto aj prve tehotenstvo, aj teraz druhe kvoli narocnej praci, cely cas PN.