Môžem dať výpoveď počas rodičovskej dovolenky?

nikoleta2011
12. feb 2013

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť? Som zamestnaná, t.č. na rodičovskej dovolenke (až do augusta 2014) a chcela by som dať výpoveď, aby som sa mohla zamestnať u iného zamestnávateľa, kde fyzicky aj nastúpim. O dieťatko sa mi bude starať mama. Môžem podať výpoveď počas rodičovskej dovolenky? Ďakujem, Niki

petrake
12. feb 2013

vypoved mozes podat kedykolvek. zamestnat sa mozes u ineho zamestnavatela aj ked ti pracovny pomer u predosleho trva, tam si na rodicovskej a u druheho mas subezny pracovny pomer. to by som mozno riesila takto pre pripad, ze ti nebude vyhovovat novy zamestnavatel pripadne ak tam mas skusobnu dobu ... treba zvazit pre a proti. ja mam tiez jedneho zamestnavatela, kde som na rodicovskej a to bude do 3rokov maleho a subezne mam iny pracovny pomer ... 🙂 vela stastia 🙂

sisaha
12. feb 2013

nedavaj vypoved. mozes mat viacerych zamestnavatelov. Vypoved daj az potom ked ti skonci RD - pre istotu... Dnes vsetci len istoty hladame..., tak preto...

olienka12
12. feb 2013

ja som dala s vypovednou dobou 2 mesiace a normalne som bola stale na rodicaku

anneta1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivicako
12. dec 2013

Waw kočky to som ani netušila, naozaj sa to takto dá, robiť v jednej práci a u druhého byť na rd...práve niečo podobné riešim i ja a som milo prekvapená :D čo píšete. Ja tiež chcem dať výpoveď v starej firme a nastúpiť do novej, ale ponuku som dostala na rýchlo a neviem ako mi dajú výpovednú lehotu ....no uvidím...

lucinkas3
21. mar 2018

Ahojte.
Som momentálne na rodičovskej dovolenke. Mám na nej byť až do januára 2019.
Chcela by som dať u pôvodného zamestnávateľa výpoveď a nastúpiť od 1.6.18 k novému zamestnávateľovi. S tým,že sa vymeníme s manželom na materskej. Teda nemôžem ďalej poberať RD.
Mám tam ešte asi 20 dní dovolenky.
Viem,že sú dve možnosti, buď skončenie PP dohodou alebo dám ja výpoveď s výpovednou lehotou.
Myslím,že na dohodu zamestnávateľ nepristúpi.
Chcem sa teda spýtať,keď dám ja výpoveď do konca marca,plynie mi táto výpovedná lehota aj počas trvania rodičovskej dovolenky však? To znamená,že dám výpoveď ale ešte apríl a máj môžem byť doma a poberať rodičovský príspevok? A čo potom s tou dovolenkou, musí mi ju zo zákona preplatiť však?
Ďakujem

didi996633
16. máj 2022

Platí to aj v roku 2022, že môžem ostať v starej robote, poberať rodičovský a zamestnať sa v novej robote ??? Teda mať dvoch zamestnávateľov ? Ďakujem