Môžem dať okamžitú výpoveď v práci?

otulik
20. mar 2014

Poradte mi ako to je s vypovedou ked mam na dobu neurcitu pracujem tam uz 8 rok nastupila som po rodicovskej a chcem dat vypoved mozem dat okamzitu vypoved???alebo???ako to je????

majusqa77
20. mar 2014

@otulik nemozes. bud dohodou, alebo vypovedna lehota

senta_sofia
20. mar 2014

@otulik okamzite skoncenie pracovneho pomeru prichdza do uvahy len v zakonom vymedzenych pripadoch, pozri §69 Zakonnika prace, inak jedine vypoved, pri ktorej ti pracovny pomer skonci uplynutim vypovednej doby alebo uz spominanou dohodou so zamestnavatelom

stanley772
2. sep 2018

Zazil som uz aj take "vypovede", ze clovek nenastupil do prace, cize 3x absencia a mas okamzitu vypoved....

babikadaska
2. sep 2018

@otulik nemozes. Okamzite mozes skoncit,ak sa so zamestnavatelom dohodnes,a ukoncis prac.pomer DOHODOU kludne aj zajtra.
Vypoved zo strany zamestnanca aj zamestnavatela ma vzdy 2 mesacnu vypovednu lehotu.
Tie absencie ti neodporucam,za kazdy den absencie ti mozu pokratit dovolenku,samozrejme ti to nezaplatia. Vo svojej praxi som zazila aj pripad,kedy ani 17 dni absencii nedonutili zamestnavatela dat zamestnancovi vypoved. Hrube porusenie pracovnej discipliny je dovodom na okamzitu vypoved,ale nie povinnostou zamestnavatela.
Chod za zamestnavatelom a dohodni sa s nim na okamzitom ukonceni pracovneho pomeru. To je jedine prijstelne riesenie.

matazirafa
2. sep 2018

@babikadaska predpokladám že tam už pred tými 4 rokmi išla a dohodla sa

stanley772
2. sep 2018

@babikadaska pokial by sla zo zdrav. dovodov, konci okamzite po odovzdani lek. posudku z-vi ( alebo aj nevyplatena mzda ) Ale o tomto nepise, cize to len tak bokom...

babikadaska
2. sep 2018

@stanley772 ano to je tiez cesta. Po navrate z rodic.dovolenky podstupuje znovu prehluadku u lekara a mohol by ju vyhlasit za nesposobilu vykonu prace.

babikadaska
2. sep 2018

@matazirafa nerozumiem celkom co si myslela tym ze sa dohodla pred 4 rokmi? Dakujem za vysvetlenie 🙂

matazirafa
2. sep 2018

@babikadaska no posledné komentáre jej tu rádia co ma spraviť a autorka sa na to pýtala v roku 2014, stačí sa pozrieť na dátumy.. Ešte je dačo nejasné?

zuzka38
2. sep 2018

@babikadaska ze je diskusia stara 4 roky

babikadaska
2. sep 2018

@matazirafa aha tak vidis to som uplne prehliadla ja som trubka :D

stanley772
2. sep 2018

@babikadaska stale to moze niekomu pomoct.... :D