Môžem chodiť na pohovory aj s dieťaťom?

9. feb 2024

Mam jednu otazku. Som na urade prace, lebo dieta mi neprijali do skolky. Od septembra uz do skolky snad moje dieta zoberu a ja pojdem do prace (verim, ze si potom rychlo pracu najdem). Dostavam teraz podporu a platia mi ZP. Ale bojim sa toto, ze ma zacnu posielat na pohovory. Mozem na tie pohovory ist aj s dietatom aby pochopili, ze som pre nich nevhodny zamestnanec?

st_277
9. feb 2024

mna na ziadny pohovor neposielajú lebo ponuky hodne mojho CV fakt nemaju😀 povedala mi to sama pani, ked som sa jej pytala, ci ma bude posielat na pohovor. Zalezi, aku pracu si robila predtym.. a nie, s dietatom urcite nie, staci im to povedat, nemusis zo seba robit debila s dietatom na pohovore…😅

autor
9. feb 2024

@st_277 mam VS vzdelanie, a pred porodom som pracovala v kancelarii. No ani by som nemala kde dieta nechat, kym by som isla na pohovor poslany z uradu prace. Tak preto by som urcite isla s dietatom. Ked si ja zacnem hladat pracun to uz dieta bude v skolke, a budem moct ist normalne na pohovor.

x_mery_x
9. feb 2024

Ani raz ma neposlali, ja som aj do tych papierov napisala, ze sa staram o dieta

autor
9. feb 2024

@x_mery_x A ako dlho si bola na urade prace evidovana?

martinkatinka
9. feb 2024

Nie, určite nie s dieťaťom.

plushika
9. feb 2024

dokedy si este na podpore? vsak cez podporu ta posielat isto nikam nebudu. treba to na urade normalne potom vysvetlit, aka je situacia. ak bude pani normalna, tak to pochopi.

ibatanecnica
9. feb 2024

s dieťaťom určite nie.

autor
9. feb 2024

@plushika Pol roka planujem byt na podpore na urade prace, potom, ked uz mi skonci podpora tak chvilku budem prihlasena, ako osoba starajuca sa o dieta, a od septembra uz bude dieta v skolke a ja uz snad v praci.

autor
9. feb 2024

@martinkatinka
@ibatanecnica A preco nie s dietatom? Kde mam dieta pocas pohovorov z uradu nechat? Za pol roka ma mozu viac krat poslat na pohovor. A urcite nebudeme manzelovu dovolenku minat na pohovor zbytocny, kedze nastupit aj tak nemozem.

plushika
9. feb 2024

podpora je bezne pol roka. ale myslela som, ze ci uz na nej si, alebo sa chystas nastupit. ze vsak mozno do toho septembra ta ani nestihnu poslat na nejaky pohovor. a druha vec, ze to nefunguje tak, ze ti zacnu chodit ponuky na pracu a za tyzden budes musiet absolvovat niekolko pohovorov. zvacsa su to aj tak len na oko spravene vyberove konania.

ibatanecnica
9. feb 2024

autor - z môjho pohľadu neprofesionálne. Dieťa môže vyrušovať a teda ak by som ja robila pracovný pohovor, tak tam chcem mať zamestnanca- záujemcu, s ktorým sa môžem nerušene porozprávať. Ak si človek nedokáže vybaviť stráženie na tých pár hodín - cesta na pohovor, pohovor, cesta domov, tak rozmýšľam, aký užitočný môže byť pre mňa?
Ako bude zvládať riešenie problémov?

monika_63
9. feb 2024

Ja som isla po RD na podporu. Nakoniec som bola 6mesiacov podpory a + 1 mesiac na urade, a nasla si pracu. A za tych 7 mesiacov ma nikde neposlali, kamoska bola zrovna v tom istom case tiez na podpore, rovnake vzdelanie, v podstate rovnake pracovne skusenosti ako ja, len bez dietata a jej volali z uradu stale, ze ma ist na pohovor. Ked som sa bola prvykrat prihlasit, tak do tej ziadosti mi uradnicka kazala napisat, ze dieta nenavstevuje skolku. 3roky malo v maji, do skolky od septembra.

13uzivatelka11
9. feb 2024

@ibatanecnica ale jej práve o to ide, ze keď ju poslu na pohovor, kým si prácu ešte nebude môcť kvôli dieťaťu hľadať. Ved čítaj poriadne co píše.

zuzubb007
9. feb 2024

S dieťaťom určite nie, to ta odpisu už medzi dverami, treba si stráženie vybaviť

martinkatinka
9. feb 2024

Autorka. Nie je povinnosť byť na UP. Mohla si sa nahlásiť už teraz ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov.
Zjavne si na UP kvôli podpore, tak treba dodržať určite pravidlá z UP.
Podpora sa dá vybrať aj neskor.

monikkatt
9. feb 2024

U nas do firmy ani osoby pod 18 rokov nepustia.
A neviem si predstavit co by tam to dieta robilo... keby mne prisla na pohovor mamicka s dietatom a potom by tam za nim behala... no fakt krasa, absolutne nie

martinkatinka
9. feb 2024

@13uzivatelka11 ma iné možnosti, môže to urobiť naopak. Je to neprofesionálne a môžu ju z toho úradu pre ne spoluprácu aj vyradiť. Véd si môže na chvíľu zabezpečiť stráženie a na pohovor, kde ju pošlú, povie, že napríklad chce vyšší plat.

colsami
9. feb 2024

@13uzivatelka11 ale zas potencionalny zamestnavatel nemoze za to ze ona do roboty este nechce/nemoze ist, ak by si ju vybrali na pohovor. Tak si myslim ze ich moze usetrit toho ze na oficialny pohovor pride aj s cca 3r dietatom, to sa proste nerobi.
Ja chapem jej situaciu, ale raz ked je na urade v evidencii uchadzacov (!) ktori si hladaju robotu, tak musi pocitat s tym ze ju posielat na pohovory mozu... Alebo sa na urad nebude hlasit na podporu do evidencie uchadzacov o zamestnanie. Ale to uz by neboli peniazky. Takze treba to brat s plusmi aj minusmi.

Situacia autorky nie je dovodom robit si z pohovoru vylet s dietatom.

ljzozv
9. feb 2024

ja som si myslela, že ľudia sú na ÚP aj kvôli tomu, aby im tam pomohli s hľadaním práce... ci?

ibatanecnica
9. feb 2024

@13uzivatelka11 ty čítam s porozumením ja čítam pozorne. Otázka znela - môžem ísť na pohovor s dieťaťom? Tak som napísala svoj názor. Mimochodom k dieťaťu môže zohnať niekoho na stráženie a nemusí ísť s ním na pohovor. Aj to svedčí o zamestnancovi, ako vie riešiť problémové situácie.

anjelicek26
9. feb 2024

Ako ta moze nieco take vobec napadnut. Na tie dve hodiny pohovoru zavolas mamu, das dieta kamoske ci muzovi. Ked hladas pracu - a poberas podporu - tak sa mas o tu pracu snazit... ved nastupit mozes neskor... rovnako mozes dieta dat na par tyzdnov k opatrovatelke (ano drahe, ale aspon budes mat pracu v rukach a potom do skolky), alternativ mas dost... ale brat dieta ako "alibi" na pohovor, aby si pracu nedostala, je divne...

januska12323
9. feb 2024

Načo s dieťaťom? Stačí povedať nech ti napíšu z akého dôvodu ťa neprijímajú a vybavené. Zamestnávateľ nie je debil aby si tam musela nosiť dieťa na neprijatie. A ak ťa príjmu stačí prísť 1 deň a dať výpoveď.

petronelag
9. feb 2024

Robila som na personálnom odd. vyše 20 rokov, ale nikto tam neprišiel s dieťaťom.

martinkatinka
9. feb 2024

@anjelicek26 a to si ešte nevidela matky s dieťaťom priamo na úrade práce. Potom tam čakáš podstatne dlhšie, lebo dieťa nepokojné a všetci ju pustia

13uzivatelka11
9. feb 2024

@ibatanecnica ale ty ju už hodnotis ako zamestnanca co nevie riešiť situáciu lebo si nezohnala nikoho na stráženie, ale ona to chce urobiť naschvál aby tu prácu nedostala.. Ja netvrdím ze je to správne, ale ani tvoj komentár nebol iné k veci, keďže si si prečítala asi len nadpis a nie dôvod, prečo to chce urobiť

martinkatinka
9. feb 2024

@13uzivatelka11 ale tak potom nemá dôvod byť na UP, keď si prácu nechce najst

ibatanecnica
9. feb 2024

@13uzivatelka11 ale to je jedno prečo tam chce zobrať dieťa, jednoducho je to neprípustné.

kitycat
9. feb 2024

Pokial tu pracu fakt chces tak par dni muzovej dovolenky obetujete, ale tu je uplne jasne, ze dalsia privilegovana matka. Muzovi nezalezi aby si nasla dobru pracu?

mandzula
9. feb 2024

Urcite by som nesla s dietatom bez ohladu na to, ci teraz pracu chces, alebo nie, pretoze raz ju chciet budes a Slovensko je prilis maly a prepojeny rybnik na taketo "vyvrtky".

pribinak
9. feb 2024

Nie, s dieťaťom určite NIE. Ja by som Tá otočila hneď medzi dverami. Hned !!!!

Pre mna by toto bol signál, že nie si si schopná zmanazovat ani len takú vec, ako je dať si na hodinu či dve si postrážiť dieťa
Ako potom môžem chcieť od teba niečo náročnejšie ?

Ako toto fakt nie