Môže živnostník počas materskej fakturovať?

30. máj 2023

Dobry den. Od aprila som na MD(6t pred porodom). Od aprila je takisto na MD priatel so starsim(1r.). Priatel je zivnostnik, moze normalne fakturovat alebo je tam nejake obmedzenie? Alebo ako to teraz je, viem, ze sa kadeco menilo, sprisnovalo. Velmi pekne dakujem za odpoved

melanta
30. máj 2023

Ak poberá materské muž živnostník, môže normálne vykonávať živnosť. Na dobu poberania materského za neho platí odvody do SP štát, čiže tie platiť v tomto období nemusí. Zdravotku platiť musí, resp. môže si dať preddavky nula, ale potom ich doplatí tak či tak.

autor
30. máj 2023

@melanta dakujem. Ano volali mu zo SP, ze nemusi platit odvody, len nevedel, ci moze vystavit faktury. Pretoze minule som citala diskusiu, kde pisali prave opak, ze nemoze fakturovat🤷‍♀️

kimina21
13. júl 2023

Moze teda fakturovat?

luliu
13. júl 2023

@kimina21 veď @melanta dala jasnú odpoveď. Môže vykonávať živnosť, teda môže fakturovat

kimina21
13. júl 2023

@luliu ja sa pytam,preto,lebo su protichodne info ohladom toho
Niekto pise,ze nemoze,ze to kontroluju.ale nevien ako,lebo vsak danove podava zivnostnik na danovom a na socialku chodi suma za cely rok a isto nepracuje zivnostnik kazdy rok za rovnake peniaze,ked je velka inflacia.aj moj muz fakturuje uz viac ako minuly rok a okrem toho sa vyplacaju peniaze aj za minule roky.bol covid a s tym spojene tazkosti.
A niekto pise,ze moze fakturovat.Aj na nete,co citam rozne clanky.
Tak by som rada vedela,ako to je.