Môže výpovedná lehota plynúť ešt počas rodičovskej?

maciak410
26. sep 2023

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať, momentálne som na RD ešte takmer rok, do práce v ktorej som ešte stále zamestnanec sa vrátiť určite nechcem ( viacero dôvodov) ani oni nechcú aby som sa vrátila ale samozrejme výpoveď mi nepošlú lebo by mi museli dať odstupné a to sa v tej firme nedáva, vždy sa vedeli postarať o to aby zamestnanec odišiel sám. Je možné poslať teda výpoveď tak aby výpovedná lehota plynulá ešte počas RD a teda nebudem musieť byť už v žiadnom kontakte s danou firmou? A mám nárok na podporu v nezamestnanosti? A keby sa stalo že výpoveď pošlú skôr ako mi skončí RD nezanikne nárok na podporu? Ďakujem

anjelicek26
26. sep 2023

Nevidim dovod podavat dnes vypoved, absolutne nie... ku koncu rodicovskej si najdi pracu, do ktorej rovno nastupis a vypoved podas vtedy, aby ti to vyslo... uplna hlupost v hlave rozmyslat nad podporou, nie? A ajj keby, efekt rovnaky, ci podas dnes vypoved alebo koniec RD... ci budes lepsie spavat, ked das vypoved rok pred tym, kedy musis? Ja len uvazujem nahlas, ze na co...

miriam11
26. sep 2023

@maciak410 ja by som sa tvárila, že chcem po RD nastúpiť späť. Nech dajú výpoveď oni s odstupným. Našla by som si však prácu novu.

viestta
26. sep 2023

Po skonceni RD oznamis, ze nastupujes do prace. Ak ta tam nechcu, budu ti musiet dat vypoved. Preco by si sa sama dobrovolne oberala o to, na co mas narok, teda o odstupne. Po skonceni RD budes mat narok na podporu a mozes hladat pracu

marci77
26. sep 2023

najneskor mesiac pred skoncenim RD treba pisomne zamesntavatelovi oznamit, ze sa planujete vratit
a potom budete cakat co navrhne zamestnavatel .....bud skoncenie PP dohodou, odporuca sa vybrat si 1den dovolenky, aby ste potom mali max. podporu

alebo nebude chciet dat odstupne a budete musiet nastupit do prace, kym skonci vypovedna lehota
ak tam pracujete viac ako 5rokov, tak 3mesacna vypovedna lehota

preto je lepsie zacat to riesit skor ako ten mesiac pred skoncenim RD .....aby pripadne plynula vypovedna lehota, pokym vy budete na RD
ale potom bude narok na podporu v nezamestnanosti iba 50% z vymeriavaciehoh zakladu, nie maximalna

x_mery_x
26. sep 2023

Ja som dala vypoved dohodou, tak sme sa dohodli spolu na spolocnom datume ihned, lebo ked das normalne 2mesacnu, tak musis odrobit. To mi povedala sefka :D

marci77
26. sep 2023

@x_mery_x
ale ak ju da este pocas trvania RD, tak je oficialne na RD a vypovedna jej uz plynie .....takze netreba to odrobit, si myslim

preto je najlepsie sa so zamestnavatelom dohodnut, ze napr. aj ked by nechcel vyplatit to odstupne, nech aspon dovoli to cerpanie 1-2dni dovolenky a ostatnu preplatit, aby bol potom narok na tu max.podporu

lucka_ke
26. sep 2023

nepriprav sa o odstupné, to, že oni ho vyplácať nechcú len len ich problém

@x_mery_x výpovedná lehota môže plynúť počas RD, vtedy žena nemusí chodiť do práce, alebo sa to dá pokryť aj čerpaním dovolenky ak je návrat do práce po RD a súčasne plynie výpovedná lehota