Môže sestra pracovať na urgentne?

18. apr 2023

Môže sestra pracovať na urgentne / v záchranke?
Alebo k tomu treba vyslovene vyštudovať odbor urgentná zdravotná starostlivosť?

nikus93
18. apr 2023

Na urgente ano, na zachranke nie

panonia
18. apr 2023

Urgent nie je záchranka...

autor
18. apr 2023

Urgent je urgent, záchranka záchranka. Ma zaujíma či absolvent ošetrovateľstva, sestra, môže pracovať na urgente a záchranke.
Teda na urgente môže ale na záchranke nie?
A absolvent urgentnej zdravotnej starostlivosti môže i na jednom i na druhom, nie?

stanulienkat
18. apr 2023

To druhe je studium zachranar.

autor
18. apr 2023

@stanulienkat tak mi viete prosím objasniť pojmy?
Ošetrovateľstvo, urgentna zdravotna starostlivosť a záchranár?

stanulienkat
18. apr 2023

Urgent je po slovensky centralny prijem v nemocnici, spojeny s pohotovostou. Su tam akutne stavy, ktore mozu a nemusia byt prijate na hospitalizaciu. Tam je potrebne vzdelanie zdravotna sestra. Zachranar robi vyjazdy so sanitkou, castokrat bez doprovodu lekara.
Dufam, ze sa nemylim.

panonia
18. apr 2023

Ako sestra môžeš robiť na urgentnom príjme keď chceš robit v zachranke potrebuješ mať na to patrične vzdelanie teda musíš ísť na zachranara ale tam potrebujes mať prax na ARE.

patka06
18. apr 2023

Na urgente môžeš teoreticky pracovať ako sestra, ale tu uprednostňujú špecializáciu na urgent
Na záchranke potrebuješ mať minimálne SŠ zdravotnícky záchranár, väčšina záchranárov sú už Bc. teda majú vysokú školu odbor urgentná zdravotná starostlivosť - s týmto vzdelaním sa potom môžeš zamestnať aj na urgente

paola881
24. apr 2023

@panonia prax na zzs treba okrem ARA aj iné ďalšie odd a samozrejme aj samostatnú prax na zzs aby tam mohla pracovať .

paola881
24. apr 2023

@stanulienkat na urgente môžu pracovať aj takí čo majú vyštudovanú urg zdr starostlivosť .

paola881
24. apr 2023

Na záchranku potrebuješ mať buď “ malého záchranára “ 3r tuším pomaturitné , alebo Bc Urgent . Ako sestra na zzs už nie veru . Na urgentnom prijme môžeš robiť kľudne keď si sestra .

panonia
24. apr 2023

@paola881 Myslela som to tak že na zachranara môže ist až vtedy ked bude mat odpracovaný určitý čas na ARE... nie prax v škole.

panonia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paola881
24. apr 2023

@panonia Akože do školy na záchranára či do prace .

paola881
24. apr 2023

@panonia lebo ja končím tento rok bc urgent a veru nepotrebovala som byť na žiadnom are najskôr . Samozrejme v rámci praxe potom už áno .

panonia
24. apr 2023

@paola881 Ja som chcela ist externe na zachranara na SZU do BA pred 10 rokmi vtedy to bola podmienka.

paola881
24. apr 2023

@panonia no teraz už nie je . Chvalabohu 🫠😁