Môže neplnoletá osoba podnikať?

klaudia_kika
26. feb 2024

Podnikanie v 16tich
Ahojte mam takú otázku je nejaká možnosť začať podnikať aj keď ešte nemám 18 rokov chcela by som si otvoriť salon popri škole no neviem ako to je teraz z tými zakonmi🙈🤷‍♀️🤷‍♀️. Za každú odpoveď a radu vopred ďakujem 💖💖💖

natalia2007
26. feb 2024

@klaudia_kika nie, na otvorenie zivnosti musis mat 18 rokov.

nelca0510
26. feb 2024

@klaudia_kika obávam sa,že musíš mať vzdelanie,aby si si otvorila salón

martul
26. feb 2024

@klaudia_kika
1. Odbornú spôsobilosť nemáš
2. Nie si plnoletá.

simulienka2207
26. feb 2024

nehnevaj sa, ale más 16 rokov, chystáš sa "podnikať" a nevieš si aspoň vygoogliť základné informácie k tomu? Mi je trápne za teba ☹

anjelicek26
26. feb 2024

Aky salon bez certifikatov, vzdelania, zivnosti, poistenia, ako si prenajmes priestory (?) ...

lienka.7
26. feb 2024

@klaudia_kika chvalabohu ze nie 🙏
Kto by za teba platil potom dlhy?

alenah31
26. feb 2024

Nie

tiika
26. feb 2024

@klaudia_kika vieš čo, teraz nemôžeš, potrebuješ mat aspoň 18 rokov. ALE kľudne si môžeš za ten čas naštudovať všetko, čo k tomu budeš potrebovať, ako postupovat, aké zákony musis dodržať, kto ti vie podať pomocnú ruku, aké organizácie pomáhajú mladým podnikateľom na začiatku podnikania a nadviazať s nimi kontakt už teraz, vyriešiť finančnú stránku - takze tie dva roky ti rýchlejšie ubehnú, a môžeš ich naplno využiť

alickapusinka
26. feb 2024

Nie neplnoletá osoba nemôže podnikať. Všade sa preukazuješ OP.

klaudia_kika
autor
26. feb 2024

@simulienka2207 To že nemôžem podnikať sama mi je jasne keďže nemám 18 (asi som zle sformulovala otázku) skôr som myslela či existuje nejaká alternatíva napríklad cez zákonného zástupcu alebo také niečo ale tak ďakujem za milú odpoveď. Pekný deň prajem.