Môže lekár potvrdiť, že práca na 3 zmeny je pre mňa nevhodná?

lauraa113
28. júl 2023

Dobry den, chcem sa spytat, poradit... z prace ma poslali na lekarsku prehliadku, zacala som robit na 3 zmeny (predtym 2) a tato praca ma vycerpava ako fyzicky tak aj psychicky. Už dlhsie sa stym chystam k lekarovi trpim nespavostou, bolestami hlavy, naladovostou, zavratami... a chcela by som teda vediet ci by mi na zaklade tohto moj lekar mohol napisať do tlaciva ktory mi v praci dali.... ze nieje premna praca na 3 zmeny vhodná a neodporuča ju... a či by som tym padom mala narok na odstupné ak by mi neponukli inu poziciu?

mogaa
29. júl 2023

@lauraa113 myslím, že tam musí byť diagnóza pre ktorú ti lekár neodporučí nočné.....

viestta
29. júl 2023

Moze ti to napisat, ak je tam diagnoza (ake su podmienky, mas dole v linku), ale hrozi ti, ze ta zamestnavatel prepusti pre neschopnost vykonavat danu pracu ak ta nebude moct alebo chciet preradit na dvojsmennu prevadzku. Ukoncenie PP moze byt dohodou alebo vypovedou zo strany zamestnavatela aj s narokom na vypovednu dobu a odstupne
https://www.lovaszlegal.com/skoncenie-pracovneh...

aiana24
29. júl 2023

A nechces zmenit pracu? Podla studii aj praca na 2 zmeny nie je dobra pre zdravie

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauraa113
autor
7. aug 2023

@uprimnazienka dakujem za radu😊