Môj nadriadený je otec môjho priateľa

27. apr 2020

Ahoj. Chcela by som pocut nestranny nazor na moju situaciu. Nechala som vysoku skolu po 1,5 roku studia pretoze ma to nebavilo, tazke predmety, prenasala som proste ina debata(o tom inokedy). Potrebovala som pracu, 6 mesiacov na brigadach len a na urade prace. Potom mi moj “buduci svokor” ( preto v uvodzovkach lebo nie sme zasnubeni s priatelom) ponukol pracu unho v praci robit mu sekretarku. Ja ako clovek ktory som pracu potrebovala, lebo smw s priatelom chcei kupit byt a zacat spolu fungovat tak som akoleby nemala na vyber. Je to uz rok a pol co s nim kazde rano autom , 5 dni v tyzdni, dochadzam rano o 6 do prace, som s nim 8 h v praci , a znova cesta domov o pol 4. (Cesta trva cca 35-45min). Je toho uz namna trosku vela, neviem ci to sama zvelicujem. Mame vedla seba kancelarie kedze som sekretarka, rano kavicky robim. Nikdy nam nechcel zle, preto ma zamestnal, chcel nam pomoct aby sme sa osamostatnili atd. Nic proti nemu nemam, naozaj nekonfliktny su ci on alebo priatelova mamka. Vsetko ok. Ale predsa, ja som nazoru ze ani mlady by nemali byvat s rodicmi alebo svokrovcami uz jedno z akej strany sa na to pozerate, to je len priklad, tak ako ja som v praci a moj nadriadeny je v podstate moj “svokor”, som s nim cez den pomaly viac ako s jeho synom , zacinam mat taku ponorku ako chodime rano do prace, sme v praci spolu, zas domov spolu a estw po robotw ideme s priatelom k nim sak on tiez s nimi chce byt ale ja ani nemam chut kedze som s jeho ocom skoro 12 hodin. Viete sami ako v praci ze vas niekto naserie ci nadriadeny alebo kolega a mate kde to pustit z hlavy ked odijdete z prace, ale ked ja aj doma som “akokeby” v praci, viete ako to myslim. Aj ked byvame sami s priatelom, chodime k jeho rodicom casto, mam ich rada, naozaj, ale tiez ste zazili ze aj nazory sa so svokrovcami nedaju niekedy spojit a nie to este o praci.
Proste nemam na vyber, praca nova sa hlada tazko teraz. Neviem ci to len ja tak tazsie beriem, snazim sa pozerat na to aj z inej strany proste, ale aj tak mi to neda ze neviem tak uz fungovat. Predsa je to vztah pracovny a vztah doma rodinne dakedy neviem oddelovat. Dajte mi sem svoj nazor na to. Dakujem

0silvia0
27. apr 2020

netusim co chces pocut... Niekto ti chce velmi pomoct, ty mas z tej pomoci ponorku. Ved sa staraj o seba sama, najdi si pracu, ponorka zmizne. Ak ti tato situacia nevyhovuje, ukaz, dokaz sebe aj ostatnym, aka si samostatna

pribinak
27. apr 2020

Tak si nájdi inú prácu a hotovo.

stanulienkat
27. apr 2020

Uplne ta chapem. Ak je to dobra praca a mate dobre vztahy,este by som vydrzala aj napriek ponorke. Skor by som riesila byvanie inde. Len si nepokaz vztahy.

ceresnovci
27. apr 2020

skus sa dohodnut so svokrom na "mode" fungovania v praci ... pr. zacnete si vykat, v aute sa nebudete rozpravat... skus mu vysvetlit ako sa citis, a ako by si chcela urobit zmenu vo vasom "vztahu" a situacii ... je tvoj nadriadeny, tvoje nazory na pracu su z pozicie podriadenej a este k tomu nevesty nepodstatne.... trosku pokory... je velmi dolezite oddelit pracu od domu.. presne preto si sa dostala do takejto sitaucie... o to tazsej, kedzeje to tvoje prve zamestnanie .. drzim palce.

nikyball
27. apr 2020

Ty dostaneš dobrú prácu na podnose len tak lebo si niekoho frajerka a ešte sa sťažujes, toto sa mi snáď sníva 😂 tak si nájdi teda inú prácu , sama a budeš mať po tomto strašnom probleme

fokuska
27. apr 2020

Je to uz rok a pol co is v tej praci. To si si za ten cas nevedela najst nieco ine? lepsie z hladiska dochadzania, alebo z hladiska pozicie, alebo z hladiska platu, alebo len cisto z toho hladiska aby si mala oddeleny pracovny a sukromny zivot?

Ak si nehladala, tak si tam asi bola spokojna a toto mi pride ako taky rozmar - tak bud sa prekonas a vydrzis to, alebo si najdes nieco ine, alebo pojdes zas na urad prace.
Dostala si (pravdepodobne) celkom pohodovu pracu na striebornom podnose, odvoz aj dovoz domov mas zabezpeceny ale teba chyta ponorka... tak urob nieco konecne sama a pricin sa o to, aby sa zmenila situacia, v ktorej nie si spokojna.

Skolu nechas, lebo nebavi ta a tazke pedmety, pracu si polroka nevies najst, potom pride naservirovana... ved rob nieco aj sama, pricin sa nejak o to, aby si prekazky prekonavala, nie ich obchadzala, alebo ti ich niekto pomohol dat z cesty prec...

eliska13
27. apr 2020

Riešiš hlúposť.Keby si ráno vstávala a trepala sa autobusom a bála sa či stihneš a šéf, Ta nezvozi, mať podrazacke kolegyne, tak by si pochopila ako sa máš fajn.Skoncit v práci 15:30 mať odvoz, nad sebou človeka, ktorý sa k tebe správa korektne, píšeš, že rodičia sú fajn čo vlastne máš za problém?Buď rada, že je to tvoje prvé zamestnanie a taká pohodicka a istota.Si tak troška rozmaznana😅ale v tvojom veku som rozmýšľala podobne.Ved skusaj daj si životopisy či sa budú o teba trhať bez VS nikto nehovorí, že tam musíš robiť 10 r

yipsylonka9742
27. apr 2020

Rozmar , nevies co so sebou, sa zamysli trochu nad tymi co nemaju vsetko na zlatom podnose ako ty ... to nie je vycitka to je hold fakt! Vsetko dobre prajem ...

susedka
27. apr 2020

Nebudem vas tu deptat a podobne ale mozete byt rada ze mate taku pracu aku mate, ze nestojite niekde za pasom .... neviem ci ste uz mali skusenost so zlym sefom , dychanie na krk, vecna nespokojnost , kontrola ešte aj po telefóne, ak sef urobil chybu bola to spolocna chyba a pod... ak mate ponorku tak sa dohodnite s priatelom ze k rodicom nech chodi obcas aj sam a vy si zatial dajte nejaky relax. Do auta si zoberte knihu svokrovi povedzte ze ste do nej zazrata a nemusite sa s nin bavit ....

jaskolka
27. apr 2020

Neviem, ale problém tiež nevidím extra, veď v práci sa k tebe chová ako šéf, či nie? S priateľom sa časom odstahujete, plánujete si to, či ako? Máš dobrú prácu, z príspevku to tak vyzerá, že si spokojná, len ti vadí, že si so "svokrom" stale.Plus máš aj odvoz a dovoz z prace bezplatne.Tak bud, to vydržís, alebo si nájdeš inú prácu. Nič iné to tu nik neporadí. Skôr by som videla problém, keby ze ste náhodou sa rozišli s priateľom, či by potom si aj o prácu neprišla tiež. Ale momentálne, skutočne si nevyrábaj zbytočne problémy

eliska13
27. apr 2020

@jaskolka bývajú sami, keď som to dobre pochopila.

denisa0504
27. apr 2020

Nemusíš ísť zakaždým s priateľom k nim. Ak ťa práca baví a jediný tvoj "problém" je, že si často so svokrom, obmedz to na prácu, návšteva možno raz za mesiac u nich.. aj ten odvoz môžeš odmietnuť, že chceš chodiť radšej autobusom alebo vlastným autom. Výpoveď dávať z dobrej práce len za takúto banalitu by bola hlúposť..

jaskolka
27. apr 2020

@eliska13 hej, nevšimla som si to hneď, to je vlastne ešte dalsi dôvod, že prehnane sa to zda, veď nemusia chodí každý deň k nim

mpg
27. apr 2020

Poznala som podobný prípad, kde sa zoznámili študenti na VŠ a potom, keď sa zobrali tak ona pracovala ako sekretárka námestníka veľkej firmy. Mala ukončenú VŠ a zvládala to, ale neskôr z dôvodu, aby ho neupodozrievali z rodinkárstva tak išla pracovať na iné miesto v tej firme (veľmi slušné). Vypracovala sa na známu osobnosť firmy. Vždy jej pomáhal, keď sa dalo aj svojmu synovi.
Ale potom neskôr, keď on už odišiel do dôchodku, posty sa menili, mala čím ďalej tým horšie miesto, niekedy je dobre, keď niekto zhora pomáha.

larisalarisa
27. apr 2020

Nvm....od rozkoše sa aj kone besniet začnú....niekto vás zamestnal, je k vám dobrý a vy si to vôbec nevazite. Žiadna rada tu nepomôže. Ste nevďačná, nezrela, a na najlepšej ceste všetko dobré stratiť.

fokuska
27. apr 2020

@mpg Ak sa v nejakej firme vypracujes na velmi slusne miesto (myslim naozaj vypracujes, nie ze ta kovli rodinkarstvu povysia), tak ked sa pomenia posty, tak ta nedaju na horsie miesto. Ak si skutocne vypracovana a teda mas vedomosti, zrucnosti, skusenosti, tak neprijmes len tak horsie miesto. Bud ostanes vo firme kde si na svojej pozicii, ides vysssie, alebo zmenis firmu. Ale ak je to skutocne vypracovane, tak urcite nejdes nizsie.

Pokial je to ale umele pretlacenie bez prislusnych schopnosti, tak jasne, vymeni sa vedenie a hned vidia, ci si tam pretlacena, alebo si to miesto zasluzis. A kto si to miesto zasluzi, len z nejakeho ineho dovodu nevyhovuje (ze si chcu dosadit svojich ludi), tak taky clovek nepojde nizsie, ale odide do inej firmy. Pokial na to ale skutocne nema, tak je rad, ze je rad a ide na horsie miesto, lebo vie, ze ani v inej firme by nepochodil.

autor
27. apr 2020

Chcela som pocut len nestranny nazor od vas, co by ste vy povedali, poradili neviem kamoske alebo z rodiny niekomu co by to takto mal. Kritiku beriem, ale niesom nevdacna ani rozmaznana. Vedela som ze ked necham skolu ze to uz neje zivot studenta s rukami za hlavou a peniazky od rodicov. Chcela som to ,sama som sa rozhodla, ze necham skolu a idem sa o seba starat sama. Pomohli mi a ja som chcela len pocut nieco aby som sa mozno aj spamatala ze nemam co riesit vobec, su o 100% horise veci, ze ludia nemaju vobec kde robit a brali by hociaki pracu ci s ocom, dedom, mamou, svokrou... Takze dakujem aj za kritiku. Ale aj ja som len clovek a mozem byt v rozpakoch a nevediet ako dalej atd hoc aj v takejto situacii. Ale dik urcite som si nieco uvedomila

luccija
27. apr 2020

Buď rada, že si ako si😀

deti95060810
27. apr 2020

ja by som to asi nedala. Ale ....
Pracovala som v jednej práci, kde majiteľ firmy bol známi politik. Aj to dostal v 90tych rokoch v privat.. A tak tam pracovali všetci z jeho rodiny....Známi politik ako majiteľ veľkej firmy cca 2000 pracujúcich, jeho mm, ich deti aj s manž. jeho 3 súrodenci s manž., a zas s ich deťmi a ešte aj tie deti čo mali mm a partnerov.....skrátka sedeli na dobrých miestach.... Takže ak máš možnosť nájdi si radšej robotu sama, ale neviem či budeš mať niekde také výhody ako máš teraz....😉 lebo vieš po tebe budúci svokor nenavrieska ako po cudzej sekretárke....

deti95060810
27. apr 2020

moja kolegyŇa bola sekretárka....ak mal riaditeľ zlú náladu nepustil ju ani na WC....musela sa pýtať ako malé decko na WC.... hádam to takto nemáš....🙄😨

lija22
27. apr 2020

a co ma povedat on? este ta aj vozit musi. ozaj musi? co nechodis sama? pozri, dostala si skvelu prilezitist, mala by si mu ruky bozkat ale ponorka moze vela pokazit, aj vsetko, Hladaj novy job.

mpg
27. apr 2020

Má to aj výhodu, že v prvej práci, v prvých rokoch praxe nemáš nejakú šéfku, ktorá by bola pravdepodobne oveľa kritickejšia, aj mať prax bude výhoda .
Len ak sa náhodou rozídete s priateľom, tak potom naraz padne aj vzťah, aj práca,
všetko má svoje výhody aj nevýhody.

marca12
29. apr 2020

Chapem ta,chcelo by to dovolenku. Mam aj ja take ponorky,sme dve s kolegynou a ked sme dlhsie spolu,ide mi hore krkom. Dobuducna by som si hladala inu pracu,ale zatial si skus vziat dovolenku par dni a daj si ciel-nova praca a zi tym,ze po korone si najdes novu pracu,vsetko bude zase super.