Menší zárobok a kľud

lauraolivia
5. jún 2024

Ahojte, otváram diskusiu.... možno preto aby som sa utvrdila, či som spravila dobre..
Po 20 ticho rokoch chcem odísť z práce z jednej súkromnej firmy....práca má vždy bavila, ale už sa to nedá...intrigy, jeden pracuje tak, druhý tak.... Našla som ponuku ísť pracovať ako upratovačka do škôlky, odrobim 8 hodín, idem domov, kľud......o 200 eur menej, ale podstatne menej hodín, teda klasicky 8 /deň, predtým som pracovala len nočné, sviatky, soboty ,nedele .....a každý mesiac nadčasy.... Ale každý víkend doma, k deťom nemusím na nočné zháňať kadekoho....
Čo poviete, ja som viac menej rozhodnutá zobrať to.... I keď je to menej eur, ale manžel nezarobí zle, teda vindeme mesačne , nič navyše,ale dá sa to zvládnuť.....

deti95060810
5. jún 2024

ak si rozhodnutá tak nie je o čom...
ja by som hľadala ďálej...

axve
5. jún 2024

@lauraolivia ja sa drzim pravidla ze radsej menej zarobit a v dobrom kolektive ako mat vela a chodit vycucany z negativnych ludi

pe_mi
5. jún 2024

@lauraolivia mňa zarazilo,že zarobiš v momentálnej práci viac o 200eur ,ako upratovačka v MŠ.a ešte robíš nočné?to vás tam riadne zdierajú..
Tak to nemáš za čím plakať.
Keď si napísala ,že by si to zobrala,chod do toho .keby to nebolo podľa tvojho gusta, budeš hľadať iné.

majka36912
5. jún 2024

Zalezi od priorit. Ak chces mat klud, pokoj a mas rada pracu s detmi, teda ze by si sa tesila pritomnosti drobcov viac, nez travit cas s intriganmi, tak by to nemuselo byt zle. Bol by to taky mentalny oddych.

tenerifka
5. jún 2024

Nespoliehala by som sa na to, ze manzel zarobi slusne. Manzel je manzel a ty si ty. Je dost pravdepodobne, ze ho prezijes, a v dochodkovom veku budes mat ten dochodok z terajsieho platu nic moc. Budes prezivat, nie zit. Ak mas ale uz teraz nejaku zabezpeku (byty na prenajom mimo vlastneho byvania), tak smelo do toho

majamat
5. jún 2024

ych 200e za ten stres nestoji. navys eako pises, sviatky, nocne, vikendy a nadcasy a mala si len o 200e viac? ved tych 200e pokryje len to o co si viac robila - pripl. sluzby a nadcasy. prakticky sice dostanes menej, ale aj tka to zodpoveda platu, ktory si mala predtym. mozno yb sa nasli len male rozdiely.

stres sa vo velkej miere podpisuje pod rozne ochorenia a ajzhorsneie psychiky, co moze at nasledky aj vo vztahoch. robis dobre. a vzdy si casom mozes najst inu pracu.

lauraolivia
autor
5. jún 2024

@majamat ďakujem, presne tak to je, v podstate to vychádza tak isto..... A rozdiel od 20 do 40 hodín mesačne navyše každý mesiac skoro v predošlej práci..... Na papieri mám základ čosi viac ako je minimálna mzda, ktorú dostanem potom ak by som šla....... A hlavne neprecestujem skoro nič.....

majka36912
5. jún 2024

@lauraolivia Ja ti poviem este tak, ze robila som nejaky cas upratovacku na zakladnej skole a riaditelka bola taka, ze s tym platom nevedela pohnut vyssie... Statna sprava... Ale 2x do roka nam davala odmeny takmer vo vyske platu, zalezalo od toho, ako sa jej podarilo hospodarit, takze to bolo od nej naozaj velmi ferove 👍

janinah
5. jún 2024

Som v kúpeľoch.taka šikovná mladá upratovačka resp.chyzna tu je.hned by som s ňou menila..kľud.vlastne tempo práce.bez nadčasov a nočných...ani hladom neumiera ju doma....
Áno.skus to a zároveň hľadaj ešte niečo vhodné.ak máš aké-také vzdelanie.

martinka13
5. jún 2024

To vážne rozdiel 200 eur....? Ak je to tak, ako popisuješ, váhala by som, keby bol rozdiel 2000 a nie 200

bublinka1426
5. jún 2024

@lauraolivia volila by som klud a uskromnenie. pretoze za ten stres nestoji ziadna praca ci peniaze.

luccija
5. jún 2024

@lauraolivia áno, odist

lauraolivia
autor
6. jún 2024

@pe_mi áno každý mesiac nadčasy , nočné, víkendy a cca 800 .....

lauraolivia
autor
6. jún 2024

@tenerifka v tejto dobe, aby sme sa dôchodku aj dočkali a dožili.... Nad tým moc neuvažujem.... Túto prácu beriem aj kôli tomu, že stačilo nočných a rátam , že do pár rokov odídem, toto chcem ako nejakú prestupnu stanicu a trošku si oddýchnuť.... možno.....teda tak si to predstavujem, no čo bude.....neviem....

malinovka333
6. jún 2024

@lauraolivia lenze to upratovanie ta aj musi bavit. Ak to robis rada tak chod do toho.len poznam upratovacky a nie kazda aj vie upratovat a bavi ju to.vela ludom.sa to aj hnusi robit.

nelka93
7. jún 2024

Ja som zmenila prácu a klesla na plate. A úprimne, neľutujem ani jediný deň. Užívam si túto prácu a aj kolektiv

simma42
7. jún 2024

Ak tých 200e navyše, čo máš v pôvodnej práci, vyslovene nepotrebuješ a využijete v poriadku aj s nižšou výplatou, neváhala by som ani sekundu. Psychické zdravie a pohoda sa stále podceňujú. Ak ti kľudnejšia práca podstatne zvýši kvalitu tvojho života, napriek menšiemu platu, daj výpoveď čím skôr a šup šup za deťúrencami do škôlky. Poupratuj čo bude treba, prídeš domov síce trocha uťahaná a s hlavou ako melón, lebo počúvať celý deň kvákať deti je tiež zaberák (nemyslím to v zlom, mám doma dvojročnú a ešte sa len v rozprávaní rozbieha, no už teraz ústa nezavrie... Bude sranda 😂). Ale doma vypneš hlavu, budeš si užívať voľné víkendy a sviatky, neriešiš nič navyše. 👍 Veľa šťastia 🙂

lauraolivia
autor
7. jún 2024

@simma42 veľmi krásne ďakujem ❤️

lauraolivia
autor
7. jún 2024

@nelka93 tak to je super, bola by som rada, keby sa toto stane aj mne a bude to tiež takto,a nebudem ľutovať.... 🙂