Matka samoživiteľka

hausknechtova
19. jún 2012

Ahoj som matka samozivitelka pracujem vo firme na vyrobu aut moze ma zamestnavatel vyhodit keby som si chcela vybavit že chcem pracovať len rano pripadne poobede zacali sme totiž robiť nocne a par mojich kolegou čo nemožu pracovať v noci prepustili a bojim sa ze to spravia aj so mnou keby som zacala do toho angazovať vie mi niekto poradit ako to vlastne ja dakujem

liz_lemon
19. jún 2012

@hausknechtova jedine, ak mas dieta mladsie ako 3 roky, inak ta mozu prepustit
§ 64
1)
c) v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke, keď je zamestnankyňa a zamestnanec na rodičovskej dovolenke alebo keď sa osamelá zamestnankyňa alebo osamelý zamestnanec starajú o dieťa mladšie ako tri roky,
§ 87
3) Zamestnancovi so zdravotným postihnutím, tehotnej žene, žene alebo mužovi, ktorý sa trvale stará o dieťa mladšie ako tri roky, osamelému zamestnancovi, ktorý sa trvale stará o dieťa mladšie ako 15 rokov, možno rozvrhnúť pracovný čas nerovnomerne len po dohode s ním.
§ 164
3) Tehotná žena, žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako tri roky, osamelá žena alebo osamelý muž, ktorí sa trvale starajú o dieťa mladšie ako 15 rokov, sa môžu zamestnávať prácou nadčas len s ich súhlasom. Pracovná pohotovosť sa s nimi môže len dohodnúť.

hausknechtova
autor
19. jún 2012

@liz_lemon Moja dcera mala v maji 4 roky takze ak nechcem prist o pracu tak nemozem nic podniknut dakujem za info

liz_lemon
19. jún 2012

@hausknechtova no, mozes sa jedine snazit dohodnut na uprave pracovnej doby, ale to je zrejme zbytocne