Máte prácu, kde veľa cestujete?

andy48
25. nov 2023

Ja vôbec necestujem , ale veľmi rada by som. Je to môj veľký sen. Veľa pozerám seriály o živote v zahraničí.
Ja nemôžem cestovať momentálne aj preto že mám malé deti.
Ale zaujímalo by ma, či je tu niekto kto má takú prácu, že aj cestuje do zahraničia. A nemyslím prácu letušky.
Akú máte prácu a ako často letíte niekam do sveta? A máte aj deti? Dá sa to skĺbiť?

veklipo
25. nov 2023

Cestovala som pred deťmi. Jeden týždeň aj 3 štáty. Teraz tiež môžem, ale nechcem. Manžel sa o deti postará, ale je toho na 1 osobu vela. Takže kým to nie je absolútne nutne, robím z domu.
Cestujem tak 1x/ 2 mesiace, aj to len max na 2 noci.

zic
25. nov 2023

@andy48 ono si tiez velmi nepredstavuj, ze ked cestujes na sluzobky, ze si to nejako uzivas velmi... Ak ides na otocku do Londyna alebo Pariza, to nie je ziadna romantika, ale vyflusnuta vybehnes z lietadla, ides do officu alebo na hotel... Malokedy je to taka praca, ze si uzijes miesto kam ides... len aby si si to prilis neromantizovala

simona92101
25. nov 2023

@andy48 svagrina pracuje pre cestovku ako sprievodkyna.s rodinou a detmi sa to sklbit neda...

petamich
25. nov 2023

v praci cestujeme relativne vela ale ako pise @zic vacsinou je to na otocku a okrem letiska a office si toho vela neuzijes a potom je zasa opacny extrem, ze som napr. bola 2.5 roka na projekte niekde a lietali sme pondelok/piatok - to uz bolo co sa tyka spoznavania krajiny, mesta lepsie ale zasa si to neviem predstavit ak by som mala rodinu, vtedy som nemala 🙂 manzel bol napr. v Saudskej Arabii a cestoval domov raz za 4-5 tyzdnov

takze ja poznam len dva mody, prilis kratko alebo prilis dlho 😂

beata_k
25. nov 2023

@andy48 Ver, ze to nechces. Brata chytila nejaka pliaga v Cine. S teplotou na rokovani....uplna "lahodka". A to bol rad, ze nedostal covid. Bo v Cine sa s tebou a covidom nebabrinkaju.

elizita
25. nov 2023

@andy48 určite sa to skĺbiť dá. Keď necháš deti ich otcovi a ty budeš s tým v pohode. Ja chodím občas na 2 noci v rámci SR a ČR a raz ročne mimo. To je ok. V októbri som bola na 5 noci a to už bolo aj na mňa dosť. Už mi deti chýbali. A už aj muž frflal že hádam by už aj stačilo.

bluka2
25. nov 2023

Jasne, že sa to dá skĺbiť. Nám napríklad práca preplati aj babysitting, keď si deti beriem so sebou. tento rok sme takto boli v Berlíne a v Keni 👍

bluka2
25. nov 2023

@beata_k teraz covid v Čine už nikoho netrápi. V Pekingu a podobných mestách je rozhodne lepšia zdravotná starostlivosť ako na Slovensku, lepsie ochorieť tam.

beata_k
25. nov 2023

@bluka2 Nebolo to teraz. A urcite by som nerada riesila covid v Cine. A vlastne nic. Isto to tam maju dobre. Len neviem ako by som to cele riesila.

bluka2
25. nov 2023

@beata_k počas covidu sa bolo tam ťažko dostať. Či kvôli služobnej ceste išiel na 14-22 dni (alebo aj viac, ak mal smolu) po prílete do karantény? Veľmi malo takých ľudí bolo, dovolím si tvrdiť

bluka2
25. nov 2023

A predtým a potom je tam po tejto stránke pohoda

beata_k
25. nov 2023

@bluka2 Bolo to tak 3/4 roka spat.

bluka2
25. nov 2023

@zic môžeš si zariadiť tak alebo tak. Ja som za spojenie príjemného s užitočným 😄
Čím viacej príjemného, tým lepšie. Rovnako ako keď dôjdu kolegovia zo zahraničia k nám, tiež majú aj voľne poobedie, zoberiem ich kľudne aj na nákupy alebo čo chcú. Inak vtedy sa z celého týždňa najlepšie budujú vzťahy

tiezjedna
25. nov 2023

@andy48 ja som vďaka svojej firme precestovala skoro celý svet. Manžel tiež, k tomu veľa spolu. A táto vášeň nám zostala a myslím, že aj zostane. S deťmi už máme tiež nacestované až až, ale predsa len to vyžaduje trošku náročnejšiu logistiku a plánovanie.

melanta
26. nov 2023

Súkromne som začala cestovať keď mala dcéra necelý rok. Deti nemusia byť prekážkou. Počas rodičovskej bolo kopec casu. V práci ako zamestnanec som občas chodievala do zahraničia, ale ako tu už bolo písané, vždy to bolo len auto/lietadlo, hotel a práca. Nikdy som nevidela nič mesta. Chodila som viac krát mesačne v rámci SR. Dá sa to zvládnuť popri deťoch, ak máš muža, ktorý je rovnakým rodičom ako ty a vieš, že ak odídeš na 2-3 dni alebo aj týždeň, tak sa postará o deti aj domácnosť. Iné je to u mňa už v rámci podnikania. Teraz po korone riešim väčšinu veci online, pred koronou som cestovala viac krát mesačne. Nemecky hovoriace krajiny, severské krajiny, Luxembursko, Emiráty, Katar, Hongkong, New York. Keďže som už podnikala, tak vždy som časovo lietala tak, aby som mala aj 1-3 dni na mesto a okolie. Ale robím prácu, ktorú mám vďaka svojej dlhoročnej práci vo vyššom manažmente a vďaka tomu, že hovorím 4 jazykmi. Ty ale nerieš, čo iní. Máš spred detí prax, zručnosti a jazykové znalosti na to, aby si pracovne chodila do zahraničia? Ak nie, rodičovský je ideálny čas na to učiť sa.

veltraud
26. nov 2023

Ja celkom cestujem, priemerne 1-2x masacne, po europe, malinko mimo. Pokial mame "kancelarske" stretnutia, tak vidim hotel, letisko, administrativnu budovu a restiku. Pokial ideme na navstevu k dodavatelovi, tak on vacsinou spravi nejaky program a je to volnejsie. Rozhodne to vsak nie je dovolenka ani spoznavaci zajazd. A vzdy sa potom vratim dost vystavena. Navyse, mnohokrat cestujem sama

lenkahvh
27. nov 2023

ano, mas romanticke predstavy, ze to ide ako v serialoch na netflixe 🙂
Kolegyňa moja najbližšia cestuje veľa, kedysi mala 40-50 služobiek ročne, čiže každý týždeň bola v zahraničí - teraz to osekala - pre ženu, čo má rodinu je to strašne náročné - ja cestujem ovela menej, ale tiez to nevyhladavam a idem len ked musim
niekedy to je o drzku: pripraviť logisticky doma celú domácnosť /aj ked sa muž super postará, aj tak treba poriesit veci vopred/, pripraviť seba, teraz cesta - často v zlých časoch, skoro ráno, neskoro večer, prsi, je zima, alebo strasne teplo, trmacas sa roznymi prostriedkami casto s batozinou neskladnou - vzorky atd - hotel, jes v nepravidelnych casoch, dlhe hodiny sedis, sustredis sa, presuvas sa na dlhsich trasach hotel-letisko-miesto stretnutia, plus ako zena mas aj svoje dni, si nevyspata, po veceri prides o polnoci na hotel, budik o siestej, posun casovy hocikedy do toho, ledva zjes ranajky, smadna si, boli ta hlava, ale musis makat, lebo na to si tam prisla - skratka,cim viac cestujes, tym nakoniec chces cestovat menej, az pripadne vobec, alebo len za odmenu 🙂