Máte popri práci ešte pasívny príjem?

sumalee
14. júl 2020

Ahojte zienky, zaujimalo by ma ci mate popri praci este nejaky iny, ked aj maly prijem..to je jedno ci nieco vyrabate, peciete, robite s kozmetikou alebo chodite niekam upratovat, viem ze sa da toho robit vela len musi byt clovek sikovny a vediet sa trochu aj predat..len by ma zaujimali realne zeny a kolko sa vam tak cca podari si prilepsit..my sme prisli teraz o dost penazi, bude nizsi prijem a chystame sa stavat, takze rozmyslam co robit, zaujimam sa o sedenie a tak..dakujeme 🙂

hettinka
14. júl 2020

Popri práci mávam príjem na dohodu, kolíše to od 100€ a viac. Je to práca v odbore, niekedy cez projekty, alebo som kedysi prekladala, doučovala, privyrábala si mystery shoppingom, pomáhala v rodinnej forme, skúšala som aj poisťovníctvo (to ma nebavilo a rýchlo som aj skončila) a podobne.
Ale sú aj obdobia, ked extra príjem nemám, zvyčajne je to o šťastí, že ma niekto osloví, alebo to "príde samo".

sumalee
autor
14. júl 2020

@hettinka tak to je super 🙂 dakujem 🙂 a co prosim ta znamena ten mystery shopping? Znie to zaujimavo 🙂

hettinka
14. júl 2020

@sumalee https://www.pracanadoma-skusenosti.eu/mystery-s...
ja som robila cez firmu, ktorá už na slovenskom trhu nepôsobí, cez materskú, ked som na to mala čas
Kamošky predávajú kozmetiku, jedna AVON, druhá Oriflame, ďalšie majú LR, JUST. Mna to moc nebaví, chodiť za ludmi sa s tým núkať, to musí mať človek na to asi aj povahu a velký okruh známych. Oni to robia dlho, už majú stále zákazníčky.

luccija
14. júl 2020

@sumalee kúpila som detský skákací hrad a jeden vodný a ten prenajimam od jari do jesene na dvor, detské oslavy či len tak deťom pre radosť😀videla som to niekde na FB a inšpirovala sa

luccija
14. júl 2020

@sumalee z toho či píšeš by som upratovala či žehlila na objednávku.Upratovanie je dobre platené a ľudia nemajú čas.Pecenie, vyrábanie musíš dat suroviny, materiál a predaj neisty či malý zisk.

mareka49
14. júl 2020

Myslela som si, ze pasivny prijem je skor prenajom.
Kupim vec, alebo nehnutelnost a ta mi "zaraba" bezo mojej aktivity😀
Kupila som garaz a mam z nej mesacne +50 za najomnika.
Ostatne mi pridu ako rozlicne vedlajsie prijmy..

sumalee
autor
14. júl 2020

@luccija ahaaa no to je zaujimave to by ma teda nenapadlo 🙂 ked mas na to priestor tak to je super napad fakt 🙂

sumalee
autor
14. júl 2020

@mareka49 mas pravdu zle som to napisala..myslela som vedlajsi prijem samozrejme najlepsie by bol pasivny ale nemam problem aj vedlajsi ze proste realne robit nieco..rekl jsem pet myslel jsem deset🤣🤣

luccija
14. júl 2020

@sumalee oni musia mať priestor kde ho nafukat na dvore😀je to zložené v metrovom vaku ja to mám na balkóne.

quaxi
14. júl 2020

@sumalee jeden tip, mozno vyuzijes: kolega si privyraba tak, ze poziciava veci typu nosic na bicykle, vrtacka, sportove potreby, cokolvek co ma doma a nevyuziva to casto, hodi inzerat na bazos a FB a obcas sa niekto ozve. Hovoril ze z toho ma 100-200 eur za mesiac a pritom su to veci, co by mu len tak sedeli doma nevyuzite, ziadne vstupne naklady, casovo nenarocne.

hdpe
14. júl 2020

chovám včely. Je to také naše hobby. Keď je dobrý rok, tak je to fain no sú aj roky ako teraz, keď stále prší a včely treba dokrmovať a medu bude málo. Privyrábajú nám aj sliepočky. No na to musí mať človek priestor.

maminuska
14. júl 2020

@sumalee môj bratranec s manželkou prišli o príjem pomerne veľký a bratranec mal sekačky na trávu tak chodí a kosí záhrady, naučil sa štepiť stropy , robí aj to . Manželka na objednávku zavára ovocie , zeleninu , robí domáce sirupy a džemy.

katka2984
15. júl 2020

@hdpe aj my sme mali málo medu, pri i našej spotrebe si tento rok budeme kupovať aj my 🙂 budúci rok to doženie 😀

hdpe
15. júl 2020

@katka2984 dúfajme (: . Mám známych (manželia), ktorí z výnosu za med zaplatili synovi celú VŠ.

katka2984
16. júl 2020

@hdpe super, náš bude musieť (ak bude chcieť) ísť na štátnu 😀

hettinka
16. júl 2020

@katka2984 ked vidíme úroveň našich súkromných VS, to radšej tu statnu 😂 Ale aj ta stojí dosť.
Tie prenájmy su super, ale veľká vstupná investícia, k peceniu a včelám musí mat človek vzťah, aj miesto.
Mne sa páči participácia na projektoch financovaných cez EU, veľa peňazí za malo roboty zvycajne.

guiseppinka
16. júl 2020

@hettinka ako sa da dostat k takym projektom?

My zatial este nemame vedlajsi prijem, zatial nas byt poziera prachy, zariadujeme ho, ale dufam, ze coskoro ho prenajmeme a "budeme na 0". Kym nebude hypo splatena, tak necakam nejake prijmy, ale aspon nech sa hypo plati.

anja27
16. júl 2020

@quaxi no a kde ma istotu ze sa mu tie veci aj vratia ked ich pozicia? 😀

hettinka
16. júl 2020

@guiseppinka ja sa k tomu dostanem cez moju prácu, stretnem zaujímavých ľudí na školeniach, konferencii a oslovia ma. Nie je to stále a pravidelne, ale poteší. Už som mala aj taký, ktorý trval s menšími prestávkami 3 roky alebo taký, že za 2 týždne 1000€ v čistom.

guiseppinka
16. júl 2020

@hettinka cez skolu sa to da... Skoda, ze ja sa tak neviem dostat... Lebo to by ma bavilo

hettinka
16. júl 2020

@guiseppinka áno, aj teraz som v projekte. Sú to rôzne prace, od metodického usmernenia, posudzovanie učebníc, jazykové korekcie, vytváranie e-learningovych zdrojov, kooperácia medzi školami...

quaxi
16. júl 2020

@anja27 normalne berie zalohu ako kazda klasicka pozicovna, aj k tomu dava zmluvy a potvrdenia. Prachy uplne bez rizika a bez roboty nikdy nebudu, musis si to vzdy tak zratat, aby ti to stalo za to aj s pripadnymi stratami.

michaellaella
Odpoveď bola odstránená
Zobraz