Máte aj dobré skúsenosti s MLM?

11. sep 2023

Ahojte.. nedávno som sa začala venovať mlm, konkretnejšie finančnému sprsotredkovaniu.. Osobne sa mi to veľmi páči a napĺňa ma to a mimo toho či to funguje na princípe mlm alebo nie, naozaj mi tá práca dáva význam, ked mozem pomoct ludom neprist zbytočne niekedy o x tisic euro zbytocne.. ked vidim ako maju nastavene produkty, ako zbytočne platia vysoke sumy na poisteniach so sporenim kde ani nemaju dobre zvolene rizika len preto lebo predtym ich niekto nahovoril aby mal dobre provizie.. a rovnako aj z mojej skusenosti viem ako vas vedia zmanipulovať rychlo v banke a založite si hocičo.. no ale k veci, dosť ma trápi a je mi to niekedy také blbé jak ľudia splietajú pyramida a ake to je zle a neviem čo všetko.. čo si o tom myslíte? Mne to úprimne príde fér celé a hlavne takto , že sa nejedná o predaj vecí, ktoré napríklad ten kupujúci realne vobec nepotrebuje atd... a napriklad nespolupracujem sice ale používam produkty Farmasi a aj rovnako dobrý biznis mi to príde..Tak ma len zaujímajú nejaké vaše názory 🙂
Ďakujem a pekný večer prajem

martinmmartin
11. sep 2023

pri mlm jeuplne jedno co predavas alebo ci predavas. Produkt je iba zasterka.,Firme ide iba o verbovanie novych clenov ktory sami seba presvedcia ze tak dokazu lahsie zarobit ako inde.Ale ich jedina uloha je nenapadne dotovat vlastnymi prachami tych uplne najvyssie.Najlepsie tak aby si to vlastne ani nevsimli. Pozi sa statistiky kolko % ludi ziska z mlm viac ako tam vlozi vlastnych penazi - vacsinou su to jednotky percent.

maranta_leuconeura
11. sep 2023

Pri takychto ponukach ma zaujima ci ma dany clovek k tomu aj vzdelanie. Potom sa mozeme zacat bavit, ,,ako ma v banke oklamali". Kucharke ci policajtovi co robi financne spotredkovanie jednoducho neverim, bohuzial, lebo si nemyslim, ze je to vec, ktoru clovek pochopi na tyzdennom ci mesacnom kurze. To by sme tych financnych poradcov potom ani nepotrebovali 😉

melanta
11. sep 2023

Nedávno si sa začala venovať finančnému sprostredkovaniu a cítiš sa ako odborník? Prepáč, ale toto mi príde ako reklama. Pretože byť odborník trvá roky. Takže zvolila by som skôr pokoru a vzdelávanie sa ako po "nedávno" tváriť sa ako vieš všetko najlepšie.

lenuska9999
11. sep 2023

Mám na to opačný názor ako ty. Pravdepodobne si v tomto nová, ešte len zistíš o čo tam naozaj ide 🙂 okrem toho končím ekonomické štúdium a "milujem" keď mi chce nejaká čašníčka po jednom kurze hovoriť ako dobre nakladať so svojimi financiami 😄👍 okrem toho sú títo ľudia nad mieru otrávni. A vo väčšine prípadov tu nehovoríme o pomoci ľuďom, len o nalákanie ich na iný produkt 😄 keď ty ako finančná spotredkovateľka pracuješ vo firme , ktorá má uzatvorenú zmluvu s poisťovňou A, B a C, tak mi nepredas životné poistenie od poisťovne D, ktorá ho má najlepšie. Budeš mi ponúkať len tie, ktoré mi môžeš predať 😄 takže mi nepomôžeš uzavrieť lepšiu poistku, pomôžeš sebe k provízií. A takto je to aj so zdravotnou poisťovňou atď. Máš zmluvu s Dôverou , tak mi nevybaviš Union. Takže nie je to o pomoci. Je to len o Tom, čo mi môžeš predať... tak isto polezies na nervy všetkým svojim známym a keď už nebudeš mať komu, začneš obvolavat cudzích ľudí .. neboj budeš mať k tomu školenia , kde ti vymju mozog 😄👍 držím palce

martinkatinka
11. sep 2023

A teda, ked setris peniaze druhym ludom, kto ta vyplaca a za co??

viestta
11. sep 2023

Moja osobna skusenost s "financnou" poradkynou, nie celkom davna. Slecna sa ma snazila presvedcit, ze nase poistenie nehnutelnosti je pre nas nevyhodne, ze ma pre nas lepsi balik. Ked som zaclala ten balik pitvat na drobne, ta zrazu sa zistilo, ze by som mala platit poistne za garaz, ktoru nemam, poistenie proti povodni, ktora nam vzhladom na polohu bytu, ktory obyvam realne nehrozi, jedine, ze by nastala potopa sveta a este nejake dalsie veci co si uz nepamatam, viem, ze tam bola aj elektrokolobezka ak by bola "garazovana" v uzamknutom priestore za dvoma uzamykatelnymi dverami. Ked som ziadala znizit poistne o tie polozky, ktore poistovat nechcem, tak sa to nedalo "lebo je to vyhodny balik". Najradsej by som bola milostivu poslala na doskolenie ale radsej som si kusla do jazyka. Este asi 5x volala ci som si to nerozmyslela. Nie, nerozmyslela. Takze tak s tymi rychlokvasenymi financnymi poradcami...
(mam poistku na mieru v inej poistovni, kde mam poistene len to co naozaj poistit potrebujem)

mikadooo
11. sep 2023

Ja ti nejdem nakladať. Je super, že ťa to baví. Ale reálne nepoznám žiadneho finančného poradcu, ktorý by z toho dlhodobo vyžil. Ak ťa to baví a berieš to skôr ako hobby, presviedčať ľudí je tvoja vášeň, pokojne v tom pokračuj. 🤷. Ja posielam každého s prepáčením do prdele. Práve preto, že som sa pri hypotéke takmer okafrala (presne systémom, ktorý opisuje @lenuska9999). Našťastie mi to nedalo a poctivo som si vtedy obehla VŠETKY slovenské banky aby som si bola na 100% istá, že máme naozaj tú pre nás najvýhodnejšiu ponuku. (Predsalen 30 rokov dávať niekomu viac peňazí, ako skutočne treba, to mi stalo za tú námahu - plus pri konci fixácie rovnaký postup 😉). ALE - je veľa ľudí, ktorí sa dajú oblbnúť prvou reklamou v telke /štýlom "u nás máte hypotéku len za 9,99%"/. Takým ľuďom môže finančný poradca skutočne pomôcť, že im porovná aspoň tie 4 či koľko inštitúcií, ktoré má v ponuke a teda možno nebudú mať tú najvýhodnejšiu ponuku na celom trhu, ale povedzme, že nebudú mať ani tú úplne najnevýhodnejšiu 😉. Čiže treba len oslovovať tých správnych ľudí, ktorým je to jedno, podľa ktorých na Tom nezáleží a tým sa možno snažiť vysvetliť, že na tom záleží /či vziať spotrebák v banke, alebo pôžičku v nebankovke, atď./. Takže smelo do toho, ale mne pls nevolaj. Ja si svoje financie strážim ako oko v hlave.

guiseppinka
11. sep 2023

Co sa tyka mlm, tak v podstate je vsetko pyramida, lebo vsade je niekde jeden sef, pod ktorym su dalsi atd... Co sa da z mlm skoleni vytazit, tak su skolenia - predajne zrucnosti, konflikty... (samozrejme, ked to robia odbornici a nie ti, ktorym sa nahodou zadarilo). Pohybovala som sa v prostredi, kde sa mlm robil a boli to rozne firmy, ktore ponukali sluzby alebo produkty (participovala som aj ja) alebo bez tohto, akurat, ze teraz si nespomeniem na ten nazov firmy - astran alebo nieco take...
Co sa tyka financnictva, tak najst dobreho poradcu je neskutocne narocne.

mirkam3
11. sep 2023

Ak ta to baví zamestnaj sa napr v privátnom bankovníctve, budeš robit to iste za (dooost) dobre peniaze. Aspoň nebudes klientov lakat pod seba do pyramidy, alebo ziadat od nich za službu “zadarmo” kontakt na 10 znamich, chodiť po navtieranych návštevách, atd.. a po čase sa môžeš osamostatniť, keď o tom skutočne budeš niečo vediet a budeš si trúfať …

aduskatt
11. sep 2023

Prepáč, dlhé roky robím finančnú sprostredkovateľku a ako čítam tak čítam Tvoju otázku - nerozumiem jej. Kde tam vidíš MLM? Ja teda rozhodne nerobím sprostredkovateľku ako mlm. A skôr mi to príde ako reklama na to, čo robíš ako na skutočný záujem o to, či sa dá mlm zarobiť......ono sprostredkovanie má byť o niečom celkom inom ako mlm.......aspoň si myslím....

denithestrange1993
11. sep 2023

A pride ti fer nukat rodine,kamosom,kamosom kamosov s byvalym spoluziakom svoje sluzby? Ja osobne nechcem mat svoje vztahy prepletene s bussinesom a uz vobec nie s financiami. Ak ta niekto sam oslovi ok,ale vnucovat sa? No way

akvi
11. sep 2023

Tiež mi finančné poradenstvo nepríde ako typické mlm, keďže aby si slušne využila, nepotrebuješ nutne budovať svoju skupinu. Ja mám finančného poradcu už roky, chalan sa vypracoval na fakt dobrého odborníka, nikdy nás ani do ničoho nenútil. Dokonca keď sme brali hypo, bol ochotný nám preveriť aj ponuky, z ktorých on nič nemal a aj nám vybral ponuku, na ktorej on nič nezarobil, ale pre nás bola tá ponuka proste naj. Takže ja mám dobrú skúsenosť. A on napríklad skupinu nebuduje, aj som sa ho pýtala, povedal, že to ho proste nebaví, že on rád robí práve toho poradcu. Btw k "odbornikom" v bankách sa ja radšej nevyjadrujem, lebo keď som ja obiehala banky koli hypo, tak 3 akože odborníčky z 5-tich nevedeli odpovedať ani na triviálne otázky, ja som toho o ich produkte vedela pomaly viac, ako ony.

No a k typickému mlm, ja poznám dve rodiny, ktoré majú veľmi slušný príjem z mlm, ale robia to už fakt roky rokúce. V dnešnej dobe internetu už neverím, že sa na predavani krémov a prostriedkov na riad dá zbohatnúť v mlm. Ale možno sa mýlim, každopádne ja si kupujem dve veci z takéhoto mlm-ka a kupujem ich už klasicky cez net, takže fakt netuším, ako to dnes vlastne funguje, kedysi mi tie produkty objednaval kamoš, čo bol v tom zapojený. Tak to chápem, že z toho dačo mal. Teraz netuším, ako to vlastne funguje.

nafka0483
11. sep 2023

Ty si nedavno zacala robit financne poradenstvo? A ake mas na to vzdelanie, prehlad o trhu a pod? To len tak zrazu zacnes robit ako pokladnocku v Tescu?

To akoby niekto povedal ze nedavno som zacal robit lekara alebo pravnika. Len tak.

stanislavicenka
11. sep 2023

Ale ved finance sprostredkovanie nie je MLM predaj

aduskatt
12. sep 2023

a k tomu ma vlastne napadá - či nevieš, čo je MLM, alebo sprostredkovanie...asi je dosť smutné, keď nevidíš rozdiel a ja sa asi ani nečudujem, že niektorí ľudia, keď si prečítajú prvý Tvoj príspevok majú na nás taký názor, aký majú.☹

akiana
12. sep 2023

99% ludi v MLM schemach pride o peniaze a tento model podnikania je matematicky neudrzatelny, lebo iba po par leveloch by bola prekrocena svetova populacia.