Manžel na MD a odmeny v práci

11. dec 2023

Ahojte, chcem pocut vas nazor/skusenost:
manzel je na MD so starsim dietatom (realna MD, nechodi do prace, ziadny HO, proste ziadna praca). U zamestnavatela pracuje 5 rokov, v roku 2023 odpracoval cca 8 mesiacov a sef mu chce dat odmeny za tych 8 mesiacov (ziadna velka suma v tisicoch). Viem, ze teraz socialna poistovna preveruje prijem otca ked je na MD.
Mozu mu vyplatit odmeny a nepride o materske? Alebo ak mu vyplatia odmeny, tak socialna poistovna mu stopne vyplacanie materskeho? Dakujem

cyberk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cyberk
11. dec 2023

Moja sa narodila vo feb. 2022, odmeny som dostala aj za 2021 aj potom za 2022, nikto nic neriesil 🙂

autor
11. dec 2023

@cyberk tento rok ma SP nejake zmeny a ze sa zamerali na otcov na MD. Vacsina otcov bola na MD a zaroven aj pracovali - chcu tomu zamedzit. Tak nevieme 🤔

cyberk
11. dec 2023

Ale tak on pracoval a potom siel na MD (nepracoval pritom) ze? Tie odmeny sa netykaju toho, ze pracoval popri MD, ja na tom nevidim nic zle, toto sa za prijem ako taky nepoklada, to by potom boli dost znevyhodneni muzi 🙂

alenah31
12. dec 2023

nemusíš sa báť - o materské kvôli vyplateným odmenám nepríde. Z odmien sa inak platia odvody - na SP tak okamžite vedia, že nejde o klasický príjem.

autor
12. dec 2023

@alenah31 dakujem za info 🙂

autor
12. dec 2023

@cyberk pracoval, siel na MD ale popri MD nepracuje, cize vyplatna paska mu chodi 0 eur. Len ma zaujimali tie odmeny.