Manžel chce dať výpoveď v práci

27. jún 2024

ahojte, ja ani neviem kde zacat som taka nabrusena, len neviem ci pravom:..som na materskej s manzelom mame dve deti starsia dcerka chodi do skolky mladsia ma 8 mesiacov, manzel ma skvelu pracu, kde ma dobry kolektiv dobry plat aj rozne benefity o ktorych mozu v inych zamestnaniach len snivat..ide o to ze pred tristvrte rokom nastupil k manzelovi do firmy novy kolega a manzel tvrdi ze je to s nim neunosne, ze sa sprava drzo nechce nic poriadne robit, ze je to nejaky pribuzny sef a tak si dovoluje, manzel s nim spolupracuje len jeden den v tyzdni ale aj tak tvrdi ze to nedava a chce dat v praci vypoved,..lebo ine riesenie nevidí, nakolko som ale ja na materskej aktualne a mame hypoteky auto na leasing pyta sa ho ze z cohoto budeme platit vsetko ked on da vypoved, z jeho platu vsetko pokryjeme a ešte pekne vyjdeme a vieme aj odlozit ..ze on si najde nieco ine..my zijeme v malom meste na vychode slovenska kde tych pracovnych ponuk nieje vela a nie to ešte takych ako ma on teraz..doteraz bol v tej praci velmi spokojny je tam uz 9 rokov..ked sa pytal mna ze co ja na to tak ja som mu povedala ze ci sa to neda riesit aj nejak inak ze ist za sefom porozpravat sa alebo tak..lebo neviem si predstavit kde inde by tu taku pracu nasiel tak hned na mna vybehol ze ja myslim len na peniaze a podobne..ze vsak si najde nieco ine kde bude zarabat menej ale sa uskromnime..tak som povedala ze ok ze nech aspon pocka ešte kym mne skonci materska ze sa vratim ja do roboty aby sme to aspon nejak vykryli tie vydavky ale on nechce cakat..ja som z toho zufala ako fakt si neviem predstavit ked prideme o jeho plat ze co budeme robit..aktualne zaraba 2500 eur mesacne a len hypoteka a auto nas vyjdu 1000 mesacne..

pribinak
27. jún 2024

A ty sa kedy vraciaš do prace? Za 2,5 roka? Alebo skôr?
Lebo veľmi si ho nepodporila

colsami
27. jún 2024

Pozri, vy musite vediet aka je realna situacia. Kazdopadne plat je to pekny, ano.
Ak ide o kolegu ktory tam je JEDEN den v tyzdni, myslim ze to sa vydrzat da aj keby neviem co.... 4 dni v mesiaci 🙂
A ano, najprv by som to riesila so sefom, aj za situacie ak je to sefov znamy.

Pride mi to cele s tym kolegom ako slaby argument na vypoved, navyde ak nema najdenu inu pracu a Ty si na MD. Ktovie ci je to jediny dovod.

maca1984
27. jún 2024

Sú to 4 dni v mesiaci, kristepane .
To nevie prekusnúť, alebo sa zachovať ako dospelý a slušne to skúsiť vyriešiť so šéfom ?
A druhá vec...ak dá výpoveď, to si tak verí, že hneď nájde novú prácu ?

thereisabear
27. jún 2024

Len či je to ozaj pravý dôvod... Mne sa to zdá "málo" na výpoveď.

doriiis
27. jún 2024

Dávať vo vašej situácii výpoveď bez toho,aby mohol bez prestávky do novej práce je fakt nezodpovedné.

nika23t
27. jún 2024

Na Tvojom mieste by som sa cítila rovnako. Nechápem, ze Tvoj muž už ten jeden deň nevie zvládnuť. Ja som takych musela dávať v týždni päť... A ostala som v práci kvôli rodine a tomu, aby sme mohli žiť bez strachu. Manžel sa správa nezodpovedné, sebecky. Ma rodinu, malé deti a na to je potrebné najbližšie roky pozerať.
@pribinak a v čom ho ako ma podporiť? Tvoje rady sú čím ďalej, tym viac odveci...

hors
27. jún 2024

Je to 1 z do týždňa píšeš zober si ,že pôjde na iné miesto a tam zasa niekto bude kto mu nebude vyhovovať. Véd nie sme všetci rovnaký ja ho chápem úplne ale všade sa nájdu rypaloviq atď ....ved nech si zoberie dobre a zle a uvidí. Bývate na východe moze byt rad ,ze ma robotu ako ma a 1x do týždňa sa dá vydržať si mýlim. Ja mám harpiu každý deň v práci a mam nervy v prdeli ale keď si vezmem ,ze môžem inde dopadnúť aj horšie tak radšej ostanem tam kde som zvyknutá. Zvykať si na novy kolektív je tiež niečo a kto vie kto tam fakt bude a nastane ešte vedci problém

beronsche
27. jún 2024

Nuž, jedna vec je osobný komfort a druhá zodpovednosť za rodinu.
Muž sa správa ako rozmaznané decko..
Nech si najprv nájde prácu a potom dáva výpoveď.

pribinak
27. jún 2024

@nika23t veď si mu nepomohla nájsť žiadne tiesenie a nepomohla si mu ani nájsť iné alternatívy toho čo chce on, ty rady od veci

samimami777
27. jún 2024

Tiež sa mi to zdá trochu zvláštne že len kvôli 4 dňom z mesiaca s kolegom ktorého nemá rád by utekal z dobrej práce. Nieje v tom niečo viac? Možno vyhorenie, túžba zmeniť prácu a prostredie po rokoch ... No k veci. Keby som to bola ja bolo by pre mňa dôležité aj manželove pocity a navrhla by som mu , že keď chce nech si popozerá dáke inzeráty a ak nájde miesto ktoré sa bude platovo veľmi blížiť aj benefity k tomu čo má teraz tak nech skúsi ísť na pohovor a ak to klapne nech kľudne mení ale určite nie naslepo odkráčať neviem kde neviem za čo a dúfať že niečo spadne z neba...

alex49
27. jún 2024

Počas trvania pracovného pomeru si môže hľadať ďalší a potom dávať vypoved, alebo možnosť číslo dva, tebe skončí materská, nastúpis do prace a muž nastupi na matersku.

juliet86
27. jún 2024

no riesenia rozne: nech ide k psychologovi aby sa naucil ako spracovat emocne spolupracu s hentym typkom...
nech da vypovednaz ked bude mat istu dalsiu pracu. nech ide na otcovsku a ty do prace.

slovenka753
27. jún 2024

osobne som bola uz v odobnej pozicii ledy so uz mala aj rozposlane zivotopisy a vypoved podpisanu v suflicku. tiez vo vysledku pre niekoho banalitu ... kolegu s ktorym som prichadzala do kontaktu minimalne ale spolupraca pre mna bola tak neunostna ze som to nedavala. takze postoj manzela chapem. skus mu navrhnut nech pred tym ako da vypoved 1) urobi si prieskum ci by si nieco nasiel 2) skusi to riesit s priamim nadriadenym ( mne vysli napr prekvapivo v ustrety a spolupracu s kolegom sme ukoncili) 3) nech si to este necha prejst hlavou do konca roka - zda sa mi ze vela ponuk vychadza von po novom romu

autor
27. jún 2024

@colsami presne toto som povedala ze je to jeden den v tyzdni aj to nieje s nim cely den, vzdy len v pondelok..ze ci to je take strasne ze sa to neda vydrzat--ze ja neivem ake to je mat takeho kolegu a podobone..ze on radsej pojde zametat ulice..alebo k jeho bratrancovi co ma taxi sluzbu tak k nemu robit kde nezarobi ani tolko aby to pokrylo hypoteku

kinats
27. jún 2024

Ja mat 2500 tak mu raz do tyzdna aj topanky vylestim . Este stale ma 20-25 dni dovolenky, narok na OCR a P-cko ked to zratas je to takmer cely rok ked sa moze nezelanemu kolegovi vyhnut, a ked je nekoho neschopny pribuzny , vyradi sa aj sam...

kuki13
27. jún 2024

Mam pocit ako by tvoj muz potreboval psycho prestavku. Možno by vám pomohlo keby muz siel na otcovsku na pol roka a po tej prestávke by to znova vyhodnotil.

tramtada31
27. jún 2024

Ako keď si nalejeme čistého vina, 9 rokov chodi do prace, zasluzi si oddych, ak je to neúnosné, podporila by som ho, veď to nie je človek, čo po troch dňoch meni zamestnanie. Takymito výčitkami práve vzbudzujes len v ňom neistotu. Chapem, že sa na to pozeras pragmaticky, ale mala by si mysliet aj na jeho stastie a spokojnosť. Daj mu alternativy, môže ist na matersku (muž tiež išiel, keď mal syn rok a super to zvladli, alebo môže ist na polroka na podporu, to tiež vykryjete, budete spolu aspoň pri dietati). Zase nie je úplne fer, že ty si bola doma (viem, aj materska je praca, mám dve deti), ale on 9 rokov ide bez prestavky a nemôže sa slobodne rozhodnut, či odist alebo nie. Z takýchto bremien sú potom psychicke problemy.

vyrovnanaosoba
27. jún 2024

Môj manžel tiež uvažuje o zmene, ale najprv si hľadá a až tak dá výpoveď. A tiež už teraz po vítam s tým, že prídeme o 1000e lebo keď chce byť aj doma, tak už toľko nezarobi.
Ale mne to stojí za to, aby bol aj on spokojný, aj deti si užil a aj deti mali otca, ktorého aj vidia nie len cez kameru ale aj zaspávať budú spolu.

beronsche
27. jún 2024

@tramtada31 no, lebo keď nebude cim platiť účty, tak sa jeho psychický stav prudko zlepší...

Ako bez prestávky?
Tak hádam nerobí na pánskom a má nárok na dovolenku..
Či ty každých x rokov dávaš výpoveď , aby si si oddýchla?

januska12323
27. jún 2024

Ja myslím, že je vyhoreny alebo má nejaký iný problém. Keby išiel na materskú na polroka a zatiaľ ostal zamestnaný? Počas toho si môže hľadať novú robotu alebo sa vráti tam a zisti, že kolega nie je až taký strašný.

sissy27
27. jún 2024

Ved nech si najprv najde novu pracu a potom nech dava vypoved… mozno ked zisti, ze ta zmena nie je taka jednoducha, tak mu bude kolega menej vadit…
Este mi napadlo, mozno to nie je kolega ale kolegyna a je v pokuseni, takze radsej uteka…

veronka1996
27. jún 2024

Jedine rozvod, niet inej cesty. Čo s takým mužom ktorý povýši vlastné sebecké záujmy nad kritické záujmy svojej rodiny?? ROZVOD, IHNEĎ!

h2
27. jún 2024

Výpoveď v práci sa dáva vtedy, keď mám už inú lepšiu prácu istú. V opačnom prípade len vtedy, keď si to môžem dovoliť a som zodpovedná len sama za seba. A nie, že niekto mi nesedí jeden deň v týždni, tak ja odchádzam.

dancingqueen321
27. jún 2024

Ono ja to dokazem pochopit, mala som nieco podobne v predoslej praci, rodinkarstvo a protekcionizmu. Tiez vlastne 1 den v tyzdni, ale vysledok bol taky ze ta praca je cely mesiac (aj ked protekcny sa vyskytol len 1xtyzdenne) a potom od ineho rodinneho prislusnika pocuva clovek mozno mesiac samu buzeraciu… vzdy o tom istom dookola, tiez som preto odisla napriek peknemu platu. Ale poradila by som mozno takto, ze ked velmi chce odtial prec, nech skusi pozriet ponuky prac a priebezne hladat popri praci. Ak najde, tak vymeni. Aspon uvidi, aka je realita s trhom prace momentalne 🙂 zatial nech si drzi aktualnu robotu a nech medzitym hlada. Ale v novej robote moze byt ze nastupi a zisti, ze napr so sefom problem, ale robota chujova… to zas neistota, ale prinajhorsom PNka, zatial by som vypoved neradila, ak ty teraz nemas prijem

mojemenonikto
27. jún 2024

Nevieme aká je tam v práci reálna situácia. Niekedy stačí jeden deň v týždni aby pokazil celý zvyšok. Navyše ak je to príbuzný šéfa a bol tam dosadený ako tlačenka, tak si neviem predstaviť ako by sa dalo porozprávať s tým istým šéfom, ktorý si ho tam zobral. A ak nemá nejaký bližší vzťah so šéfom o to viac. Mala by si stáť za svojim mužom, akurát by si ho mala požiadať aby si paralelne začal hľadať nový flek. Výpoveď sa dáva až keď už máš niečo dohodnuté. Najmä v malom meste.
@veronka1996 😀😀

liv1
27. jún 2024

Podla mna v tom bude nieco ine

autor
27. jún 2024

on chce ist k tomu bratrancovi ze pojde robit toho taxikara ze je vzhladom k jeho aktualnemu postu dost degradacia a to nielen financna..ja si to neviem predstavit..ze bude zarabat nejakych 600 700 eur, 700 mame len hypoteku.,.plus auto plus naklady na byvanie, skolka, strava oblecenie ja neviem ako si to on predstavuje ze to utiahneme, kazdy mu tu zavidel ze aku ma super robotu, ešte aj dovolenku mal navyse, priplatk,y prispevky na vselico, sluzobne auto benefity..a on chce ist robit do pofidernej firmy taxikara

sss777
27. jún 2024

Možno je to fakt vyhorenie. A keby ste sa prestriedali na materskej? Že ty pôjdeš do roboty, on bude toho polroka na materskej a medzitým si nájde inú prácu? Neviem, ako to máš s prácou ty, je to len nápad.

culienka
27. jún 2024

nech si vezme dovolenku a ide robiť taxikára a zametať ulice, hneď by ho to prešlo. V taxíku vysedávať celé dni a noci a čakať na všelijakých zákazníkov. No neviem. Moc dobrú alternatívu nenašiel. A tlačenky sú skoro v každej práci, čiže by mohol naraziť aj na niečo horšie a za menej peňazí. Ale chápem ho, že bol zvyknutý na lepšie a teraz sa prispôsobovať horšiemu tak to zle znáša. V podstate môže byť rád, že 9 rokov tam mal ideálne podmienky to nie každý tak má 😀 . Ale mal by brať ohlad aj na teba, že teraz keď si na neho odkázaná ti to spôsobuje stres.

lucka_ke
27. jún 2024

podľa mňa je vyhorený a nahovorili ho na "superjob", kolega je len zámienka ako to ospravedlniť