Manko na predajni

alexinka33
3. nov 2016

Ahojte chcela by som nejaké info, možno sa niekto vyznáte, pracovala som v jedním butiku, nikdy sa nerobila inventúru, len sem tam sa niečo skontrolovalo, no vždy vsetko sedelo, no asi po 5 rokoch sa spravila veľká inventúra a zrazu sme mali manko okolo 30 tisíc EUR, no vedúci nam nikdy nič nedali podpísať, a ani to nejak neriešili, no po pól roku po tej inventúre som dala výpoveď, pretože som dostala ponuku do zahraničia, asi po troch mesiacoch ako som odišla mi prišiel dopis, ze mam zaplatiť cca 2000 EUR, to bola čiastka, ktorá sa rozdelila medzi všetkých zamestnancov čo tam kedy robili, no prišlo to len mne, uz je tomu asi dva roky a stále čakám či mi nepríde nejaká exekúcia, pýtala som sa aj na obchodnej inšpekcii a ze mi nemôžu nič, len ja sa aj tak bojím

somavi
3. nov 2016

Podľa mna nemusíš platiť vôbec nic , veď to ako takto si predstavujú ??

dominika6
3. nov 2016

@alexinka33 ak nemáš podpísanú hmotnú zodpovednosť,nemôžu nič...
pri nástupe aj na konci roka sa robí inventúra..tak isto aj po tvojom odchode...kedže to tam mali ako v kocúrkove je to ich vec

cacianka
3. nov 2016

pozri si pre istotu tu na MK skupinu Právne poradenstvo

limoncino
3. nov 2016

Podpisovala si hmotnú zodpovednosť? Máš niekde v zmluve, že v prípade manka Ti bude stiahnuté na výplatu, resp. že je to vymáhateľná čiastka??? Nie? Tak sa nemáš čoho báť

36evina36
3. nov 2016

Hmotnu zodpovednost podpusujes pri nastupe a musi byt stravena inventura aby si vedela co presne preberas a tak isto pri kazdom novom zamestnancovi alebo konciacom treba mat inventuru podpisanu inak nic platit nemusis .

alexinka33
autor
3. nov 2016

Hmotnú zodpovednosť sme nikdy nikto nepodpisovali a aj veľa zamestnancov sa tam vystriedalo a robila sa len jedna inventúra a predtým ako som ja nastúpila ze tiež sa nikdy nerobila, to sa bojím či nebudú mat nejaké fiktívne papiere. No a ďalšia vec je ze majiteľ mal vtedy dosť veľké dlhy na sociálke a prišiel mi este nejaký list od jedného právnika tak preto sa bojím

36evina36
3. nov 2016

@alexinka33 zavolaj tomu pravnikovi co chce. A zmluvu mas nie

alexinka33
autor
3. nov 2016

Ano mam ja som tam volala ale nikto mi to nedvíhal

marietuska
3. nov 2016

no však a prečo akože sa pytas tu na MK ?vsak zober zmluvu, vysvetli to svojmu právnikovi( hádam ho uz mas vyhliadnutého), na sedení s ním to preber,(nejaky kvalitny právnik),a tak to dalej rieš, my sme tu nie je právnici,aby sme radili v takxchto extremne osemetných situáciach.

marietuska
3. nov 2016

ist za dobrým právnikom si už mala dávno

alexinka33
autor
3. nov 2016

Iba som sa normálne spýtala, myslela som ze tu bude niekto s podobným problémom, kedže ide o reťazec predajni na celom Slovensku a toto robili všade, ako som uz hore uviedla bola som no aj tak sa bojím, kedže oni majú známosti a žiadnej inej kolegyni to neprišlo len mne.

oliva276
3. nov 2016

Ide o CBA?

cacianka
3. nov 2016

@oliva276 prečítaj si tému - butik

monilik
3. nov 2016

@alexinka33 ak si nic nepodpisovala a oni maju bordel v papieroch, tak sa nemas coho bat.hlavne ani v budúcnosti nic nepodpisuj bez dokladneho prestudovania si a pripadnej porady s pravne zdatnym clovekom.5 rokov dozadu nemaju sancu nieco vymôcť.

dominika6
3. nov 2016

@alexinka33
To si robila u cinana?

zacik
3. nov 2016

@alexinka33 prislo ti to aspon doporucene? ak nie tak niekto len skusa...

alexinka33
autor
3. nov 2016

Nie je to Číňan aj jed kvalitou je to v podstate to iste, prišlo to doporučene, a nič som nepodpisovala okrem pracovnej zmluvy a tam nič take ako hmotná zodpovednosť za tovar nie je, no napadlo ma či sa to nedá sfalšovať a to by asi uverili skôr im ako mne

limoncino
3. nov 2016

@alexinka33 ako uverili skôr im? Keď bude podpis úplne iný ako Tvoj. Dievča, pripomínaš mi krtka a lopatku, poznas ten vtip?

luciannka83
3. nov 2016

ak si nepodpisovala hmotnú zodpovednosť, tak nič neplať a ani ťa nemôžu donutiť niečo zaplatiť.

mirkave
3. nov 2016

https://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c...
Skoncenim prac.pomeru skoncila aj hmotna zodpovednost. Nemoze ta niekto po rokoch nahanat,ze musis uhradit nieco,pokial nebola urobena inventarizacia pri skonceni prac.zmluvy

tajomna21
3. nov 2016

@alexinka33 pokial si nepodpisovala dohodu o HZ, tak ma zamestnavatel smolu ... a co ti ten pravnik pisal?

moni73
3. nov 2016

@limoncino nepoznam vtip, ale odo mna chcel telekom prachy zo zmluvy, ktoru som nepodpisala ja. Dokonca mi poslali scan zmluvy s "mojim" podpisom. Takze tak

alexinka33
autor
3. nov 2016

Ďakujem trosku ste ma ukludnili, písal mi, ze zastupuje firmu kde som pracovala a dal mi splátkový kalendár a čísla úctu firmy a jeho lebo aj on si uz účtuje poplatok za to ze ich zastupuje

tajomna21
3. nov 2016

@alexinka33 no v prvom rade si prever, ci to je vobec pravnik - advokat ... predpokladam teda, ze na liste vystupuje ako advokat, koncipient a pod. https://www.sak.sk/blox/cms/sk/sak/adv/vyhladanie

pretoze sa rozmohli aj falosni advokati, aj falosni exekutori ...

limoncino
4. nov 2016

@moni73 ale dokázala si, že to nie je Tvoj podpis, či?

moni73
4. nov 2016

@limoncino ano, to islo celkom lahko, lebo som odtial aj dcere brala predtym mobil a tam bol podpis uplne iny. Bolo to velmi cudne, nebola to zmluva na velku sumu - ja som vahala, ze jednu uzatvorim, nedalo sa s nimi ale dohodnut na prenose cisla a zrazu bach - upomienka na zhruba 200 eur za cislo, ktore som nikdy nemala. Bol to nejaky moc aktivny predajca. Oficialnym listom sa ospravedlnili. Mna by predtym tiez nenapadlo, ze ti sfalsuju podpis...

limoncino
4. nov 2016

@moni73 vidíš, takže si dala aj odpoveď zakladateľke 🙂