Mám zmeniť prácu?

26. feb 2024

Som tri roky po vysokej škole na pozícii, ktorej náplň je síce fajn, ale stále dookola robím to isté a nehrozí nejaký kariérny rast či vzdelávanie sa. Mám pocit, že tu len strácam čas, za pár mesiacov sa to naučí aj človek s nižším vzdelaním. Mám však hrôzu keď nad zmenou realne začnem uvažovať, bojím sa, že narazím na zlý kolektív alebo bude práca veľmi stresujúca... Že budem ľutovať, že som odišla, a už nebude cesty späť. Na druhej strane si uvedomujem, že keď tu ostanem, aj tak ma to stále bude lákať preč, len tu ešte stratím ďalšie roky...

anjelicek26
26. feb 2024

Toto bol dovod, preco som pracu menila ja a absolutne nelutujem. Proste to uz neslo hore a bolo mi jasne, ze ani najblizsie roky...pretoze udajne robim svoju pracu "vyborne"... tak ani krok inam... posledny rok mam konecne pocit, ze mozem rozvinut cely potencial a je mi fakt umoznene ist na vsetky smery a aj platovo to slo hore...

denkabemommy
26. feb 2024

Tiež som sa bála zmeny, potom som si povedala, že viac by som ľutovala, ak by som zmenu neskúsila.
Nič lepšie ako zmeniť prácu som urobiť nemohla. 🙏

jaji99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orta
26. feb 2024

na tvojom mieste by som zmenila pracu, lebo vstavat rano s takymto pocitom je otravne. a co kolektiv? pokial je vsak aj ten na bode mrazu tak neni o com. netrap sa zbytocne, ved pozri si najprv nejaku pracu dopredu, kludne chod aj na pohovor ze si zoberes den volna alebo pn alebo povedz v praci na rovinu, to by ta tusim mali pustit normalne bez nejakych papierov zbytocnych

petronellla87
26. feb 2024

Toto bol presne dôvod prečo som ja menila prvú prácu 🙂

autor
26. feb 2024

Kolektív je ok, aj keď ide hlavne o samostatnú prácu, odrobim si čo mám a tým to končí. Posledne týždne už tam tá nechuť ráno je, každý rok chvály ako dobre mi to ide, ale zvýšenie platu minimálne, perspektíva žiadna. Ale je to taká pohodlná istota, asi to ma brzdí najviac:(

ibatanecnica
26. feb 2024

si ešte príliš mladá, aby si sa zahrabala na jednom mieste. A radšej teraz zmeň, ako nikdy alebo neskôr. Veď keď budeš mať nejaký problém, dá sa zase zmeniť práca. Nemusíš byť 10 rokov na jednom mieste. Pokiaľ to neskúsiť, tak sa nedozvieš, či je to lepšie alebo nie.

pbra40
26. feb 2024

Zmenit. Nie si obmedzena detmi, casom, nicim.
Teraz je prave obdobie kedy mas rast, kedy mas skusat a rozvijat sa. Si zena, tak rataj s tym (nech si kazdy trvdi opak), ze zial prichodom deti sa tvoja kariera obmedzi. Obdobie medzi skolou a prvym dietatom je prave to najplodnejsie, z ktoreho budes tazit po navrate z materskej. Cim vyssie sa vypracujes teraz, tym vacsi rozsah a vyber, budes mat po navrate z materskej.

nelka93
26. feb 2024

Ja som takto zmenila prácu pred pol rokom, tiež po 3 rokoch. Neľutujem jediný deň, zbožňujem svoju terajšiu prácu a kolektív je lepší ako predtým. Takže keď prevyšujú nevýhody nad výhodami, tak ju zmeň teraz, lebo zbytočne stratíš ďalšie roky

luccija
26. feb 2024

Ja mám rada istotu, takže kolektív je fajn, práca tiež píšeš, že si odrobis čo máš a máš pokoj...prečo máš potom nechuť?
Tak to riskni, keď sa chces posúvať ono niekedy je kľud a dobrí kolegovia viac ako napredovanie záleží aký si typ čo Ťa láka....

pstrap
26. feb 2024

Ja som po skončení VŠ zhruba každé štyri roky menila prácu, alebo aspoň pracovnú pozíciu s novou pracovnou náplňou. Mne to takto vyhovovalo, aj keď vždy som bola trošku v strese, čo zmena prinesie, ale nakoniec každá zmena je dobrá. Teraz som na materskej a neviem, či sa budem vedieť vrátiť, takže asi ma zase bude čakať zmena. 😁 Ale tak každé 2-4roky je dobré urobiť zmenu.