Mám zmeniť prácu?

31. dec 2022

Pekný silvestrovský deň vám prajem baby. Anonymne píšem lebo mám tu zopár známych aj z prace a nechcem aby niekto vedel že som to ja. Zacnem asi tak, že robím v jednej práci teraz to bude tretí rok. Je to veľmi namáhavá fyzická praca a aj na psychiku to už ide keďže je to praca poväčšine s ludmi. Casovo som skoro stále v práci, robim väčšinou celodenné zmeny. Cítim že potrebujem zmeniť prácu, niečo kde nie je taký zhon, keďže sa aj chceme snažiť s mužom o dieťatko a chcem byt v psychickej pohode, samozrejme aj po fyzickej stránke. Časovo som tiež úplne vyťažená, nemám čas na partnera ani na svoju rodinu, niekedy pracujem aj víkend a tak nemôžeme ani nikde ísť a keď už mám konečne volno, tak som vypluta a som rada že si môžem konečne trochu pospať. Skratka uvažovala som nad zmenou. Bola som už aj na pár pohovoroch ale zas mi tam nevyhovuje pracovná doba. Tam kde mi vyhovovala, tak mali predpoklady ktoré ja nesplnujem. Našla som jednu prácu, kde má prijali, je to fajn aj po finančnej stránke, aj po časovej, nie je to taká rušná praca. No je to niečo úplne iné ako robím teraz a mám sa rozhodnúť do konca prvého januárového týždňa ze či to beriem. Mám úplný mišung v hlave. Tu kde som je to vysiľujúce, na druhej stránke mame zas super kolektív, aj keď je pravda ze teraz na konci roka odišlo asi 5 kolegov, lebo tiež to uz nedávajú. Čo sa týka platu tu kde som je to iba o pár € menej ako by som zarobila v tej druhej práci (nezarábam malo, môžem si dopriať, ale zas kedy keď stále pracujem). Tak som si sem prišla po nejaku radu ze čo s tým, či mám ponuku zobrať, vôbec neviem čo má tam čaká, alebo mám ostať tam kde som ale psychicky sa zničiť. V mojej aktuálnej práci ešte chcem dodať ze sa nemám ani kde kariérne posunúť, lebo by som musela ísť opäť na prijímací pohovor atd. Čiže kariérny rast 0 bodov. Môj muž mi povedal názor ze mám urobiť ako cítim ze aj keby som iba doma tak od hladu neumrieme ale ja si neviem predstaviť byt bez prace a kolektívu. Navyše Ja som taký typ, ze sa hneď naviazem na ľudí, potom sa mi ťažko odchádza. Jediného čoho sa obavám ak by som odisla, ze by som prišla do prace kde je zlý kolektív. Mala som s tým skúsenosť aj v predošlých prácach a práve preto sa obavám. Ženy ktoré toto riešite, alebo ste riešili… ako by ste sa rozhodli?

beata_k
31. dec 2022

Novu pracu. Sama pises, ze psychicky to nedavas. Myslis, ze po novom roku sa nieco zmeni?

luccija
31. dec 2022

Kolegovia odišli možno pribudne práca, určite zmeniť ja vlastne neviem nad čím uvažujes?máš už druhú menej rušnú finančne ok.Hlavne premýšľaj, kde budeš mať viac času na seba a raz, keď budeš mať dieťa...v tejto novej si bola iba pár dní na skúšku či vôbec?ber novú a hľadaj ešte ďalej

maranta_leuconeura
31. dec 2022

Zmen pracu, skoda, ze si nepodala vypoved este teraz do konca decembra, uz si mohla byt v marci v novej ;)

lavinis
31. dec 2022

To fakt sa musíš pýtať?
Už fakt, že chodíš po pohovoroch znamená, že chceš zmeniť prácu. Neviem nad čím vôbec rozmýšľaš.
Kto sa bojí, nesmie do lesa. Tak ostaň v starej a trp, keď váhaš

katkaseiner
31. dec 2022

Išla by som za novou prácou. Uvažujem nad dieťaťom a pri "miesení" potrebuješ pohodu. Som v podobnej situácii až na to že nemám rada zmeny - teda prácu by som rada zmenila kvôli stresu ale som príliš pohodlna

w123
31. dec 2022

Novu pracu, ja som dala tiez teraz vypoved v praci kde niektore dni bol masaker ze ides bez prestavky 12-13 hodin a bola som unavena. A tiez je fajn kolektiv aj plat. Ale ked to tak telo citi ze nevladze tak nieje o com si myslim. Keby ste mali zly kolektiv v novej pracu das aj tam vypoved a budes hladat ked mozes ostat nejaky cas bez prace tak sa nic nestane .

autor
31. dec 2022

@luccija nie, nebola som na skúšku. Ani nebudem, tam sa už rovno podpisuje zmluva ak sa rozhodnem za nástup.

autor
31. dec 2022

@katkaseiner Veď ja som to iste, tiež som najprv iba začala uvažovať že niečo si popozeram nejaké ponuky, potom som už začala chodiť aj na pohovory, ale ako som písala, tam, kde by sa mi celkom páčilo a aj by má to asi bavilo tak nemala som na to predpoklady. Čiže uprednostnili iných. Až táto jedna praca bola taká že ma vybrali z pohovoru, ale že sa mám rozhodnúť do konca prvého januárového týždňa. Už to súri a ja som stále nerozhodná. Tiež si neviem vynachváliť kolektív tu kde som. A toho sa bojím hlavne pri zmene

katkaseiner
31. dec 2022

Vždy to bude hop alebo trop ale práca bez stresu...brala by som (len teda u mňa by išlo isto aj o zníženie platu...a ale to nechcem)

autor
1. jan 2023

@lavinis Áno pytam sa, lebo vždy som mala v každej práci dovtedy celkom dosť nesúdržny a nie moc super kolektiv..môj muž mi na to tiež nepovedal priamu vec iba ze nech robím ako uznám za vhodne a to je pre mna take ze nemá mi moc kto povedať názor. V aktuálnej práci o tom vie len jeden človek ze plánujem odchod, ktorý sa mi tiež vyjadril ze sama musim vedieť či chcem alebo nie. Preto sa pytam tu ze či je lepšie tu prácu zmeniť ale potom byt v strese z toho akí ľudia tam budú, mat stres z novej prace (ktorú som ešte nerobila), kým na to všetko nabehnem tak sa nastresujem na ďalšieho pól roka. Alebo ostanem tam kde som kde mám tiež stres ale zas kolektív ktorí má podrží.