Mám si hľadať inú prácu?

16. jan 2023

Poradte co by ste robili v mojom prípade nastupila som do prace (cesta tam a spat 3hodiny) denna nocna voľno
Kazdy den ked mam smenu ma musi manzel na autobusovu zastávku odniest nakolko do nasej dediny firemný autobus nechodi.. skoro rano od nas neide autobus ani vecer ked vraciame spat s fiermnym autobusom..vtedy zas pre mna musi chodit(cena benzínu vyjde mesacne cca na 70€)...vyplata je 700-750€ spolu s bonusmi a strav.lístkami..nakolko z minuleho zamestnania mam odrobenych 2roky patri mi davka vo vyske cca 430€mesacne..
Oplati sa podla vas chodit za 700-750€(ked opdocitate za benzin)..ked od poistovne dostavam 430€
Poradte..co by bolo lepsie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojazoja
16. jan 2023

Aká dávka od poisťovne?co to je za dávku?

melanta
16. jan 2023

Asi myslíš podporu v nezamestnanosti. Tá je 6 mesiacov, počas nich si povinná hľadať si prácu a ak ťa oni pošlú na pohovor, si povinná tam ísť a ak ťa príjmu, si povinná nastúpiť, aj keď sa ti tá práca nebude páčiť. Inak ťa vyradia a o podporu prídeš. Takže oplatí sa pracovať a ak zarobíš málo, tak hľadať prácu lepšie platenú. Byť nezamestnaný, lebo pol roka dostaneš podporu nie je riešenie.

autor
16. jan 2023

@melanta áno

zojazoja
16. jan 2023

A ked ti skončí podpora tak ďalej čo? Vieš si nájsť inú prácu kde nemusíš cestovať 3 hodiny denne? Niečo blizsie?

panelacikova
16. jan 2023

ak máš nárok na dávku vo výške 430 eur, tak sa ti neoplatí toľko cestovať a minúť tak extrémne veľa času za 700 už aj s príplatkami :( ak nemáte v finančné problémy v rodine a v lokalite, kde žiješ extrémne nízku nezamestnanosť, tak by som na tvojom mieste ostala doma na dávke a hľadala niečo bližšie...

autor
16. jan 2023

@elizabet173 ako myslis nevyhodne vsetko

panelacikova
16. jan 2023

to už potom radšej upratovať na miestny úrad alebo do školy, škôlky, dostaneš možno 600-650, ale neprecestuješ 3 hodiny denne a si doma...

autor
16. jan 2023

@zojazoja od maja ano..v obchode na 8hod.lrac zmluvu +stravne

zojazoja
16. jan 2023

A vyzijete doma keď dostaneš o 200 eur menej do mája?

elenka.k
16. jan 2023

ja by som nad takou prácou ani neuvažovala, čo by som 3 hodín strácala z môjho dňa
hľadaj si radšej inú

autor
16. jan 2023

@zojazoja cca 150-200€,,,ako sa vravi nie vsetko su peniaze..a hlavne ked takto

panelacikova
16. jan 2023

@elenka.k 3 hodiny, nie 6. ale aj 3 je šialene veľa...

elenka.k
16. jan 2023

@panelacikova hej opravila som sa dík za upozornenie 👍

elenka.k
16. jan 2023

@panelacikova ako píšeš aj 3 je veľa

kliatana
16. jan 2023

taktiez by som rozhodne hladala dalej. prace je vela a dostatok, treba len spravne hladat. aj ked to nebudes mat mozno hned za rohom, ale som si ista, ze najdes nieco lepsie ako je toto.

zojazoja
16. jan 2023

Ved ja sa pýtam ci vyzijete..nie ci to je správne alebo nie. Ak vyzijete..tak chod na podporu..ale rátaj s tým ze keď ti úrad " najde" prácu a odmietnes, respektíve nedohodneme s tým zamestnávateľom,tak ta vyradiť z úradu a konec podpory.

autor
16. jan 2023

@zojazoja urady prace nevelmi ponukaju pracu...skor si najdem sama...ako aj tuto..ale to je v tom..ze nie tolko bolo slubenych(myslim mzdu),,,ale ze vraj sa da zarobit aj 800-900€

zojazoja
16. jan 2023

@autor tak na to sa nespoliehaj, ze urady prace nevelmi ponukaju pracu...druhej časti vety nechapem..

autor
16. jan 2023

@kliatana od maja mi slubuju lracu v obchode na 8hod.smeny...aj tam sice treba cestovat..ale cca max pol hodiny tam a pol hod.spat

autor
16. jan 2023

@zojazoja plat slubili ze sa da zarobit aj 800-900€..ale opak je pravdou..max 750€..a to je rozdiel

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojazoja
16. jan 2023

@autor tak ked od maja by si mala istu pracu na 8 hodin v obchode (nie na sľub), tak risknut urad prace...cize podať vypove v terajsej práci (nezabudni na vypovednu lehotu, neviem aku mas zmluvu v tejto praci, ci mas vypovednu lehotu 2-mesacnu alebo?) alebo vydrzat v tejto praci a od maja nastupit do obchodu.

autor
16. jan 2023

@elizabet173 pravda

autor
16. jan 2023

@zojazoja urcita doba 6mesiacov
so skus.dobou 3 mesiace

zmrzlinka2021
16. jan 2023

Neoplati sa a najma casovo.
kde byvas,ze tolko musis dochadzat?

autor
16. jan 2023

@zmrzlinka2021 to je v tom..ze firemny autobus nechodi do nasej dediny..a musi ma nosit do mesta odkial ide autobus...cca 30km denne spolu tam a spat

zojazoja
16. jan 2023

@autor a ty si este v skusobnej dobe ci nie?

autor
16. jan 2023
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz