Mám šancu nájsť si prácu ako učiteľ, keď si urobím doplňujúce pedagogické štúdium?

6. sep 2022

Ahojte, mám vyštudovaný ekonomický smer ( titul Ing.). Premýšľam nad DPS. Vždy som chcela byť učiteľka, ale rodičia mi nedovolili pedagogické štúdium. Áno, mám možno ružové okuliare, doučovala som angličtinu (z tej mám certifikát C1) a veľmi ma učenie bavilo. Som na MD s treťou dcérkou. Do pôvodného zamestnania sa vrátiť nechcem, lebo plat tiež mizerný, pracovná doba veľmi náročná a stres neskutočný. Len teda by som rada poznala reálne skúsenosti mamičiek, či neštudovali zbytočne. Nie je to úplne lacná záležitosť. A nerada by som bola aby som to potom nevyužila. Ďakujem 🙂.

autor
6. sep 2022

A ešte dodám, že nemáme žiadnu pomoc zo strany starých rodičov, tak by mi dosť pomohlo keby som si aspoň prázdniny s deťmi nejako vykryla.

loginexistuje
6. sep 2022

zavisi od lokality kde chces hladat pracu ak si dorobis dps mozes ucit to z coho si mala statnicu (takze asi ekonomicke predmety na nejakej strednej

janickacrazy
6. sep 2022

prácu si určite nájdeš, ved učiteľov je stále nedostatok, o to by som sa vobec nebála, mám niekoľko kamošiek, čo si takto robili doplnujúce štúdium na učiteľky a ani jedna nemala problém s prácou

nelka2121
6. sep 2022

ak plánuješ pracovať v BA, nepotrebuješ ani to pedagogické minimum. Učiteľov je tak žalostne málo, že zoberú kohokoľvek

kikulienka94
6. sep 2022

prácu si nájdeš, ale plat nebude bohviečo

lucka_ke
6. sep 2022

podľa toho čo chceš učiť, po DPŠ môžeš učiť predmety, z ktorých máš štátnicu a to na stredných školách/gymnáziách, muž si robil DPŠ a učí na ZŠ druhý stupeň informatiku a technickú výchovu, ostatné predmety na ZŠ by mohol učiť len ako nekvalifikovaný učiteľ, to sa mu neoplatí, na strednej napr. elektrotechnickej by mal viac predmetov, ktoré by mohol vyučovať, ale nechcel učiť stredoškolákov, vraj deti na ZŠ sú ľahšie zvládnuteľné

autor
6. sep 2022

@loginexistuje ďakujem áno, len to, z čoho som statnicovala by som mohla učiť 🙂

autor
6. sep 2022

@janickacrazy ďakujem za odpoveď 🙂

autor
6. sep 2022

@nelka2121 nie, bývame v Žiline 🙂

autor
6. sep 2022

@kikulienka94 vieš čo v súčasnej firme som už 11 rokov, síce som bola medzi tým na materskej, ale plat veľmi slabý na to, že tam človek makal od nevidím do nevidím, nadčasy, atď. Ja sa nejako nehrabem za veľkým platom 🙂

autor
6. sep 2022

@lucka_ke ani, ja by som sa skôr uplatnila asi na OA a tak