Mám sa spýtať na plat?

18. aug 2023

Ahojte, mám možnosť ísť pracovať do Prahy do zdravotníckeho zariadenia. Lenže nikde nie je uvedená mzda, takže neviem koľko tam platia. Už som v kontakte s nadriadeným, poslala som životopis atď... Ešte kým sa dohodneme na osobnom pohovore (že tam už sa dohodneme na nástupe atď...), mám sa opýtať na plat? Že či sa mi vlastne oplatí cestovať 7hodín na osobný pohovor a tam zistím, že ponúkajú 900€ v hrubom chápete 😅 že či to nebude blbé sa to spýtať, prepáčte za blbú otázku, toto je moja prvá práca.
Či mám počkať až na osobný pohovor?

tosomja
18. aug 2023

Ja sa pýtam rovno. Aké sú podmienky, aj pracovné, aj platové.

autor
18. aug 2023

Pardon *e-maili

pribinak
18. aug 2023

Samozrjeme že sa opýtaj. Však potrebuješ normálne info aká je výška mzdy

melanta
18. aug 2023

Určite by som sa pýtala, je to jeden z kľúčových faktorov, na základe ktorých sa rozhodneš. A ak bude mzda nízka, tak vieš že ten job nezoberieš. Čiže šetríš čas sebe aj dotyčnému, ak si o peniazoch poviete vopred.

bloger
18. aug 2023

Možeš sa opýtať jasné. Nepýtaj sa ale štýlom, že či sa mi to oplatí. Pozor na formuláciu.

tamta
18. aug 2023

V e-maile 😃

mikadooo
18. aug 2023

Áno, opýtaj sa mailom. Je to úplne ok sa na to opýtať. Nikto nepracujeme za pekné modré oči pani personalistky.

autor
18. aug 2023

@tamta hej aj to som našla 😆 tak *e-maile

babulkomale
18. aug 2023

Ano, vzor dub 😃👍

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
18. aug 2023

@karinka223 asi nám je každému (väčšine) jasné, len jej ide o to, či sa to pýtať písomne, alebo až pri osobnom pohovore.

maryetta
18. aug 2023

Sesternica pracuje v Prahe v lekarni. A ma sa kráľovsky dobre ake jej dali podmienky.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dkethe
18. aug 2023

Po korone velmi vzrastol trend online pohovorov. Najprv by som navrhla ten --> a ked budes spoko, pocestujes do cr. Dobry zmestnavatel si ceni cloveka co si ceni sam seba 👍
A ak odmietne, bez toho nfo o plate a inych benefitov a info o pozicii by som nesla. Jedine ze predlzeny vikend s vyletom ☺️

tosomja
18. aug 2023

@karinka223 ja sa hneď pýtam. Reagujem na vašu ponuku o prácu atď. Mám záujem o bližšie informácie, pracovné aj platové podmienky. Ďakujem. Ak na problém napísať platové podmienky, už mi to zaváňa neserióznosťou. Buď je to živnosť, alebo niečo na pásku, niečo na ruku...ako je to bežné. V zdravotníckom zariadení neviem ako to je.
Mne je však divné, že sa idú baviť o nástupe a ani nevie platové podmienky.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bennn
18. aug 2023

Samozrejme že sa máš.

taga
18. aug 2023

Nie ze mozem,to je snad jedna zo zkladnych dolezitych otazok! A hlavne to neuved stylom "idem sa vas spytat blbu otazku".. pre teba je plat blbost? Nie, tak sa nestavaj do takej pozy..

saraxyz
18. aug 2023

Ja by som mu zavolala.

mia_von_prag
18. aug 2023

Ozvala by som sa radsej Telefonicky s tým, ze si potesena, že ta pozvali a ze sa chceš spýtať na par veci. Nech to nevyznie, ze ta zaujímajú len peniaze. Napr. By som spomenula, ze by si sa musela sťahovať a môžeš teda nastúpiť xy termín, ci je to pre nich ok.
A ze mas platovú predstavu rozpätie xy Kč a či je to pre nich ok.