Mám právo na dávku?

matiasdaniel
10. feb 2018

Čaute baby neviete nahodou či mám právo s úradu práce poberať dáku dávku s úradu práce ked som na polovičný úväzok aspon dodacie na deti lacné obedy prispevok na byvanie som.vedená sama matka aj výživné mám určené mám skrátený úväzok od 1.3 2017 diky

fidorka7
10. feb 2018

Koľko máš detí? Kde bývaš? s kým? KOľko máš výživné? Koľko zarobíš od marca a čo bolo do 01.03.2018?

renie77
10. feb 2018

75% cistej mzdy sa odrata od davky v hmotnej nudzi plus komplet vyzivne....zakladna davka pre jednotlivca s jednym az styrmi detmi je 117.20 eur prispevok na byvanie je 89.20 eur, prispevok na nezaopatrene dieta ( pokial chodi do skoly a riadne plni povinnu sk.dochadzku ) je 17.20 eur....tak si to vyratajte ci vam vyjde davka.
ked by aj nevysla, treba si od prveho do desiateho v mesiaci dat formular na posudenie prijmu na urade prace a pokial ste pod zivotnym minimom tak vam vyjde dotacia na stravu. treba ale dat aj v skole skolke vediet ze nech zapisu deti do zoznamu na ktore ziadaju dotaciu. ked podate ziadost o prepocet prijmu do 10.3 tak mate narok na dotaciu na stravu od aprila.

matiasdaniel
autor
10. feb 2018

@fidorka7 Mám 2-deti 6 ročného a 10 ročného od marca som.prešla na polovičný úväzok lebo som bola. Na plny vyzivne mám do kopy 130 na dve deti

matiasdaniel
autor
10. feb 2018

@renie77 Ďakujem čiže by to mohlo vyjsť aj prispevok na byvanie?

renie77
11. feb 2018

@matiasdaniel prispevok na byvanie je sucast davky v hmotnej nudzi....nevyplaca sa samostatne...suma narokov v tvojom pripade jed ratam ze obe deti chodia uz do skoly je 240.80...ked odratame vyzivne ostava 110.80 eur a predpokladam ze na pol uvazok zarobis urcite aspon 200 eur v cistom takze davka nevyjde...

fidorka7
11. feb 2018

@matiasdaniel no stale nevieme koľko zarobíš od marca v čistom a kde bývaš /či si vlastníkom alebo podnájomníkom/

matiasdaniel
autor
11. feb 2018

@fidorka7 zatial nikde ale chcela by som nájom by bol 260 a tak.od.marca mám v čístom 250

fidorka7
12. feb 2018

@matiasdaniel neviem teda z čoho chceš žiť keď tvoj celý zárobok pôjde na nájom ale z dávky isto nie, tá ti zrejme nevýjde..

renie77
13. feb 2018

ked mas taky prijem v cistom, tak davka nevyjde...a je to jedno ci podnajom alebo vlastny byt/dom...
ale z hladiska posudenia prijmu by si mala byt pod hranicou zivotneho minima, takze nárok na dotáciu na stravu by si mala mat...treba podat formular na posudenie príjmu na UPSVaR medzi prvým až desiatim v mesiaci a od buduceho mesiaca by malo nabehnúť do dotácii, len treba dať vedieť aj zriadovatelovi, t.j. škole, škôlke, nech zaradia deti na zoznam....

matiasdaniel
autor
14. feb 2018

@renie77 Ďakujem za radu