Mám pozerať na sebarealizáciu, alebo pracovať vo firme na dennej báze s francúzštinou?

30. jan 2022

O par mesiacov statnicujem a rozhodujem sa, co dalej. Zaujima ma Vas nazor, ako by ste sa rozhodli alebo co by ste mozno aj zmenili, ci isli tym alebo inym smerom 🙂 Ja sa rozhodujem nad pracou vo firme s vyuzitim cudzieho jazyka, konkretne francuzstiny a tiez nad tym ist ucit do skoly, co aj studujem a co ma naplna/lektor v jazykovke alebo sa vydat vedeckym smerom, cize studovat dalej 3. stupen studia a rozvijat sa jazykovednym smerom dalej. Ale byt tym padom stale akoby studentom na dennom studiu...
Chcela by som pocut aj nazory zien, ktore maju nadhlad v tychto veciach, mozno sa na to pozeraju aj inak. Ci pozerat iba na sebarealizaciu a to, co nas bavi a posuva vpred, alebo zamakat a pracovat vo firme na dennej baze s francuzstinou, co by bolo + 🙂 🙂 S tou Fj sa mi zacali otvarat aj ine moznosti, nez len praca v skolstve, co ma vzdy lakalo. Co je vsak prakticke a skutocne realne, ak chce clovek aj osamostatnenie, casom najst si partnera, mat rodinu, byt aj spokojny aspon ciastocne v praci, aj sa kusok realizovat alebo nezakrpatiet? 🙂 🙂 Dufam, ze to nevyznie, ze neviem, co chcem v zivote robit. Skor hladam iba ten balans, mozno usmernenie aj z praktickeho hladiska.🙂 🙂 Totiz stale sa pohybujem v tom ci firma, ci skolstvo, ci vedecky vyskum, a naozaj som trosku zacala zrazu panikarit, ze co by bolo lepsie aj vzhladom na buducnost 🙂

nicicka
30. jan 2022

Ja som šla študovať ďalej ale asi by som sa teraz rozhodla inak a išla do praxe. Doktorandské mi toho veľa nedalo, potom hneď na materskú a po materskej som prišla do práce ako vygumovana bez predoslej praxe. Ak však máš blízko k učiteľstvu, tak doktorandské štúdium ti môže pomôcť v tom že nezacnes od nuly ale zaradia ťa do vyššej platovej triedy. Takže ak uvažujes o učení, tak na doktorandské áno, ak do praxe tak hneď do praxe...

domcci72
30. jan 2022

tak lektora alebo nieco take by som robit nesla, ta praca s fr sa mi paci, pretoze ti to moze otvorit nove moznosti a hlavne sa zdokonalis este viac v jazyku. To kvitujem. Co sa tyka nejakeho studia dalej tak to musis sama citit, ze ci uz by si chcela pracovat alebo dalej studovat. V dnesnej dobe su skusenosti v praxi ovela viac ako sutdium.