Mám nárok na voľno, ak som už po skúšobnej dobe?

dencagee
21. okt 2019

Ahojte, pracujem na TPP od 22.7., čiže som po skúšobnej dobe. Chcela by som si v piatok vziať deň voľna, nie k lekárovi, proste na súkromné účely. Mám nárok na takéto voľno? Ďakujem

suve99
21. okt 2019

Áno, máš nárok na dovolenku...

mogaa
21. okt 2019

@dencagee len v rámci čerpania dovolenky....a s polovicou dovolenky disponuje zamestnávateľ.....nemusí ti ju schváliť, pokiaľ sú na to dôvody nar. má byť dokončený nejaký projekt alebo je málo ľúdí v práci(napr.kolegyňa je na PN alebo tá má dovolenku)....na dovolenku máš nárok ale musí ti ju zamestnávateľ schváliť

miriamik77
21. okt 2019

Samozrejme, že máš nárok na pár dní dovolenky. Nie na plný počet ale tvoj zamestnávateľ by ti mal presne povedať na koľko dní dovolenky máš nárok

elistek13
21. okt 2019

@dencagee po prvych odpracovanych 21 dnoch mas uz narok na dovolenku a nepotrebujes byt ani po skusobnej dobe :D

lula313
21. okt 2019

@dencagee Ano máš nárok na čerpanie dovolenky, oznam ju však čo najskôr. Ja som čerpala deň dovolenky ešte v skúšobnej(vo firme chrlila črevná chrípka, rano som stihla odpadnúť v praci, to nikto okrem dvoch kolegov nevedel a potom mi bolo strašne zle, tak som sa vypýtala domov, doma som začala vracat, tak som zašla k Dr, tá mi niečo pichla a bolo už dobre(samozrejme, že som nechcela strašiť šéfku, že môžem byt tehotna, alebo mám potiaze, tak som to presla dovolenkou)..

pannama1
21. okt 2019

@dencagee na dovolenku mas narok hned ako nastupis do zamestnania. no samozrejme zalezi aj od sefa. niektori nechcu povolit a inym to zase naopak vobec nevadi. povedz mu o tej dovolenke cim skor a uvidis, ci v pohode alebo ci ti bude robit nejake problemy.

mogaa
21. okt 2019

@dencagee hlavne si treba uvedomiť že jedna vec je nárok na dovolenku a druhá že ti ju niekto MUSÍ schváliť...treba sa popýtať v konkrétnej práci ako to tam funguje s dovolenkami...ak robíš ako čašníčka a ste na prevádzke 3 a 2 musia byť stále v práci a kolegyňa je PN tak dovolenku ti nechváli nikto.....rovnako aj pracuješ niekde v automobilke alebo banke a je málo ľúdí (na prevádzke alebo na montáži) tak tiež ti šéf neschváli dovolenku.....sú zamestnania kde nie je problém zavolať že v ten deň potrebuješ dovolenku a hneď ti ju aj schvália a aj také kde musíš dopredu nahlásiť dovolenku aby ti ju schválili....prioritne sa schvaluje ľuďom čo potrebujú urgentne dovolenku (napr.choré dieťa alebo napr.pohreb, alebo niekam cestujú)a pracujú vo firme dlhšie ako niekomu čo mu práve skončila skúšobná doba....takže neplatí že mám nárok a teda mi ju MUSIA schváliť.....nie nemusia.....

dencagee
autor
21. okt 2019

@mogaa tomu rozumiem, pýtam sa len či reálne mám nárok voľno žiadať. Takže mám, ďakujem.

mogaa
21. okt 2019

@dencagee jasne že na dovolenku nárok máš, veď už máš po skúšobnej dobe...niekde nechcú dávať dovolenku počas skúš. doby ale už máš po...