Mám nárok na materské keď dostanem výpoveď počas tehotenstva?

hababa
2. júl 2011

Som zamestnana a planujeme druhe dietatko. Vyzera to ale tak, ze sa bude rusit nasa prevadzka a hrozi teda prepustenie vsetkym zamestnancom. Potrebujem poradit ci v pripade otehotnenia budem mat narok na odstupne a co potom s materskou davkou? Budem mat na nu narok? Momentalne plati za mna zamestnavatel nemocenske poistenie a zalozila som si aj DNP do maximalnej vysky. Dakujem za odpovede.

bobocka
2. júl 2011

pokial mas dnp a splnis podmienky,tak sa niet coho bat a materska ti vyjde.podrobnejsie ti o tom budu vediet poradit na teme https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/dobrovolne-nemocenske-poistenie/ 🙂

martincca
2. júl 2011

asi ťa zaujíma či budeš mať nárok aj z poistenia povinného teda z toho ktoré odvádza zamestnávateľ, z dobrovolného samozrejme po splnení podmienok áno
a z toho povinného - asi je to tak že záleží na tom, či budeš prepustená už ako tehotná alebo nie, ak áno, tak si v ochrannej lehote 8 mesiacov, teda ak dostaneš výpoveď počas tehotenstva, máš nárok aj z povinného nemocenského
neviem či je to takto, či to dobre chápem, a či sa to vzťahuje aj v prípadoch keď sa ruší prevádzka, skúsila by som sa popýtať niekde na e-poradách

anjelicek26
2. júl 2011

Prepustena moze byt aj tehotna zena z dovodu insolvencie ci zrusenia jej pracovneho miesta. Kde nie je firma - neni kde pracovat. Moja firma sa dostala do insolvencie ked som bola v 30. tyzdni mesiac pred nastupom na matersku... moc ma to teda nepotesilo... ale tak 1 mesiac pridavky v nezamestnanosti a potom normalne materska... nebol s tym problem.

lucka1987
2. júl 2011

mas narok na matersku aj keby ti skoncil PP pocas tehotenstva...