Mám nahlásiť sociálnej poisťovni, že som sa zamestnala?

jelenec448
18. jan 2019

Poberala som dávku v nezamestnanosti a teraz som sa zamestnala. Je potrebné nahlásiť to sociálnej poisťovni?

ikonica
18. jan 2019

@jelenec448 ona to uz vie... Zamestnavatel ta tam musel prihlasit..

de_monka
18. jan 2019

Aksi uz skoncila s poberanim davky ( teda uz uplynulo obdobie 6 mes).. tak tam nic hlasit nemusis, ale pokial si si nasla pracu pocas poberania davky v nezamestnanosti tak to tam musis nahlasit...

ikonica
18. jan 2019

Kedysi bolo, tak ze urad prace vydal rozhodnutie o vyradeni z evidencie a s tym sa tusim slo na sp ale ako je to teraz neviem.. ale urcite uz vedia, ze si sa zamestnala...

katarinamarkova
18. jan 2019

@de_monka mylis sa nič hlasit nemusí. Do soc.poistovne ju prihlasuje zamestnávateľ.

evittam
19. jan 2019

@de_monka Na zaklade akého zakona? Nic nemusis hlasit. Prihlási ta zamestnavatel ako zamestnanca. Aj na ZP. Len na UPSVaR treba doniest PZ a nechat sa vyradiť z evidencie uchádzačov o zamestnanie.
@jelenec448

de_monka
21. jan 2019

@evittam neviem na zaklade akeho zakona
... Min. Tyzden som zacinala novy pp. Zo soc. Poistovne nemam este vycerpanu podporu v nezamestnanosti a teta z up ma tam poslala, ze to mam ist nahlasit.. na socialnej poistovni si odomna vypytali kopiu prac. Zmluvy a ze poslu vyjadrenie postou..,
Tak ja z vlastnej skusenosti...,

evittam
21. jan 2019

@de_monka Zak to kvoli prerušeniu podpory. Treba napísať aj B ked napises A.

de_monka
21. jan 2019

@evittam no, ja som v mojej prvej odpovedi uviedla aj A aj B... Mozno som to napisala nezrozumitelne ...

evittam
21. jan 2019

@de_monka Mas pravdu, som to prehliadla.😊😉