Mám na pohovor priznať prácu?

23. júl 2024

Ahojte par tyzdnov robim na jednej pozicii, praca mi nesadla a chcem si najst nieco ine. Otazka je, ako riesit pohovory. Neviem ci chcwm tuto skusenost spominat, lebo tak planujem odist este v skusobnej dobe, to je podla mna kratko na nejake skusenosti, zaroven to nie je uplne nieco, co by som chcela rozoberat na pohovore. Ze preco som v skusobnej odisla atd. Ale zas neviem ako v pohode je potiahnut si byvaly prac. pomer o ten cas, alebo povedat že som prácu nemala

dadis
23. júl 2024

Byt uprimna..

vyrovnanaosoba
23. júl 2024

Normálne pravdu, že ťa práca neoslovila, neobohatila, nevidíš v nej budúcnosť, potrebuješ niečo iné a preto si prišla na pohovor k nim 😀

autor
23. júl 2024

Len sa bojim, ze by to brali ako red flag, predsa len aby to nevyzeralo ze len tak skusam a skacem z jednej prace do druhej

simona20201309
23. júl 2024

Mam za sebou to iste. Určite nenadavaj, nekritizuj, neohovaraj. Stalo ma veľa veľa síl nespustít práve dôvody, ale určite sa novému zamestnávateľovi nebude páčiť ak začneš na nich nadávať. Ani to ze ta neobohatili- to znje dosť povysenecky. Ja som to okresala do veľmi veľmi skromných dôvodov ako je pracovná doba, lokalita, okolností a bla bla. Až potom (po prijati) som im postupne a pomaly vravela skutocme dôvody. To už poznali mňa aj moju prácu, takže až potom som si dovolila povedať ako sa veci skutočne mali.

autor
23. júl 2024

@simona20201309 no ved ze ja by som to najradsej nespominala vobec, lebo fakt to nevidim ako dolezite, ale som na vazkach

nelka93
24. júl 2024

Ja by som bola úprimná, ale ako vraví Simona, len stručne. Lebo by z toho mohol by väčší príšerne, keď by zistili, že si im hneď na začiatku klamala

libusak
24. júl 2024

Ja som v minulosti otvorene povedala, ze ma praca nebavi a este ani kolektiv nie je terno. Nemali problem

autor
24. júl 2024

Neviem, z toho čo som našla na nete, sa odporúča také krátke pracovné skúsenosti ani nedávať do životopisu. Reálne to fakt ani nemá nejakú váhu pre nového zamestnávateľa (zručnosti, keď ide o mesiac dva) tak mi príde jednoduchšie to nespomínat. Ale chápem čo sa snažíte povedať

liv1
24. júl 2024

Nespominaj to vobec. Naco. Znizujes si tym sance

sy_13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petronela1985
24. júl 2024

Ja som mala naraz dve pracovné ponuky, jedna bola môj dream job a druhá prišla pár dní po prvej. Tak som sa rozhodla prijať prvú a celé zle. Počas obedňajšej prestávky som riešila nástup do druhej práce, od prvého ďalšieho mesiaca. Tak pýtali sa ma, že teda idem k nim nakoniec a povedala som pravdu, roky som tam chcela ísť ale vo svojej podstate ma to vôbec neoslovilo. Po 18-tich dňoch v skúšobnej dobe som oznámila ukončenie, 12 dní som bola doma (mala som vtedy dvojročné dieťa) a nastúpila do novej práce, som tam 7 rokov a som veľmi spokojná. Čo si mysleli jednotliví zúčastnení, neviem. Nikto ma nenazval fluktuantom, teda nie predo mnou. Nepotrebovala som niekde strácať čas.

autor
24. júl 2024

Ja ani nemám nejake veľmi negatívne skúsenosti s tou prácou kde som v skúšobnej dobe, skôr osobné preferencie, až tak mi to nesadlo. Ale chcela by som sa vyhnúť nejakému vysvetľovaniu že čo, prečo, ako, plus ako bolo spomenuté si tým možno len znížim šancu.

hara_vara
25. júl 2024

vôbec o tom nehovor nie je to potrebné
a zabudni na to 👍