Mám možnosť sa zamestnať?

26. júl 2024

Ahojte, tento rok začínam štúdium špeciálna pedagogika, pritom by som sa už chcela venovať deťom.
Jedinú šancu mám (ak vôbec mám) ako učiteľka MŠ. Neviem však, či takéto sa dá, resp. ako to funguje. Som klasický sama s deťmi? Koľko detí mám približne na starosti?

mogaa
26. júl 2024

Učiteľka v MŠ má v triede 20-25 detí, sú tam 2 učiteľky ale časť dňa si s deťmi sama. Jedna z učiteliek pracuje od 6:30-13:30 a druhá od 10:00-16:30...samozrejme časy pracovnej doby môžu byť iné škôlka od škôlky ale ráno s deťmi býva učiteľka sama a druhá s nimi býva sama poobede.....Rovnako učiteľky sa v s smenách striedajú....Ale naozaj záleží od konkrétnej škôlky a aj od konkrétnej triedy ktorú dostaneš, lebo niekde je pri predškolských deťoch len 1 učiteľka.....

autor
26. júl 2024

Ďakujem za odpoveď, trocha mám obavy byť sama s napríklad 25 deťmi, hlavne takto bez skúseností.

vladi4444
26. júl 2024

Ahoj, študuješ denné alebo externé štúdium? 🙂 preto sa pýtam, lebo ja som popri dennom štúdiu robila práce na získanie praxe ako - osobná asistentka, asistent v škole a škôlke pre deti s autizmom, poruchami učenia a navštevovala som rôzne školenia. Ja keby môžem vrátiť čas, robím si školenia, chodím na prednášky, teraz je na to menej času popri práci a deťom.