Mám ísť pracovať do zahraničia?

11. sep 2022

mam dat vypoved ku koncu roku a ist do zahranicia? momentalne mam fajn pracu,nenarobim sa,zarobim tak,ze ked vsetko poplatim,strava,cestovne,sem tam kava..nieco mi zostane (max.200e), nic ma tu vlastne nedrzi, okrem hypoteky...alebo to risknut a za rok si zarobit co na svk za 10 rokov? sice po navrate, neviem ako by to bolo s pracou. Aj ked clovek mieni a niekto meni,vsetky plany 🙂

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
estrella5
11. sep 2022

Na toto si vieš odpovedať len sama 🙂 Ale čo sa mňa týka ja by som sa rozhodovala až na základe konkrétnej ponuky, resp.na základe dostatku informácii... Píšeš "za rok si zarobiť čo na svk za 10".. To bolo tak všeobecne, či máš konk.ponuku? Vieš kam by si šla pracovať? Vieš aké sú náklady na život v tej krajine? - jedna vec je x násobný plat oproti slovensku a druhá vec koľko si je človek schopný odložiť....

fadama
11. sep 2022

Nemysli si ze v zahraničí padajú pečene holuby do úst.
Ale skúsiť môžeš keďže ta na svk nič nedrží, držím palce 😊

luccija
11. sep 2022

Odist...ale to si trocha prehnala tych 10 r nie?🤣

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stellarstar
11. sep 2022

Záleží na tom aké máš vzdelanie, v akom obore sa chceš zamestnať, či ovládaš jazyk danej krajiny inak smelo dotoho

marca12
11. sep 2022

Zarobky v zahranici uz nie su take vysoke ako pred rokmi. Predpokladam,ze by si nerobila nic odborne. Ale ak by som mala byt este raz mlada a nemat zavazky,idem do zahranicia,ale skor kvoli zazitku,skusenostiam,jazyku a samozrejme aj platu. Ale ak robis neodborne profesie,je to drina bez oddychu,tahas nonstop a len par dni oddychu. A robota sa vzdy najde po navrate.

stellarstar
11. sep 2022

@marca12 no jo sú obory kde dobre zarobíš

pragmaticka
11. sep 2022

Ak si mladá bez záväzkov tak neváhaj

vroni
12. sep 2022

V zahraničí 10 násobný plat? 🤣🤣🤣🤣 Zostaň doma. Máš predstavu úplne a na totalku mimo realitu, akurát si tak nabijes hubu.

sapetka
12. sep 2022

@luccija zalezi aky ma clovek mesacny plat ak niekto zarobi max 1000€ meacne moze v zahranici za rok zarobit tolko kolko by zarobil na svk za 10r. Zalezi samozrejme od profesie, tiez politiky firmy atd./ takze mozne to je

vroni
12. sep 2022

@sapetka, no jasne. V zahraničí už len čakajú na priemerného cudzinca, aby mu mohli dat plat vysokého managementu a on zarobil desatnasobok 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ A pochopiteľne, ako bonus k tomu bude žiť za slovenské náklady. Pomoooooc, tomuto snáď nikto pricetny nemôže veriť!!!!!!

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
12. sep 2022

@dreamss, áno, a niektorí závidia tak strašne, že v tom zahraničí az žijú a vidia rozdiel medzi realitou a vlhkým snom.

danica2711
12. sep 2022

@dreamss nie, nie je to nepredstaviteľné. Nepredstaviteľné je len to, že by v zahraničí vysoko nadštandardne zarábal Slovák, ktorému doma z príjmu ostáva mesačne 200 eur. Taký lumen by oveľa lepšie zarábal aj doma a nemal by ružové okuliare o príjme v zahraničí

sovica
12. sep 2022

Ako píšu kočky vyššie, myslím, že máš veľmi skreslenú predstavu o práci a živote v zahraničí. Ak nie si vedkyňa, lekárka alebo nepracuješ v IT odbore, tak za rok určite nezarobíš to, čo na SK za 10.
Napíš nám, aké máš vzdelanie, či ovládaš perfektne jazyk krajiny, do ktorej sa chystáš a akú prácu si tam predstavuješ robiť. Skôr Ti tak poradíme. Ono, aj keď odídeš do zahraničia, tak aj tam musíš platiť podnájom, stravu a občas si niečo kúpiť z drogérie alebo na seba + nezabudni, že stále musíš splácať aj hypotéku na SK...

sense
12. sep 2022

Nuž ono záleží akú máš profesiu a kam pôjdeš.... Ale pozor nielen platy sú vyššie ale aj náklady na život plus teda u teba aj hypo doma.... Ale inak smelo do toho.... Odvážnym šťastie oraje

lubina
12. sep 2022

toto su skreslene predstavy o zivote v zahranici. ZIjem v zahranici a preto ti len chcem povedat, ze aj tu ludia "bojuju" s cenami energii, najomneho, so zvysujucimi sa cenami potravin, oblecenia a vsetkeho ostatneho. Preto predstava, ze zarobis za rok 10 krat tolko co na SK je velmi skreslena. Ale ano, ak by si mala dobru pracu, tak treba ist, je to nenahraditelna skusenost a da to aj iny pohlad na zivot na SK, ked to clovek sleduje len ako divak, ale to, ze by si usetrila velke peniaze, to asi nie (ak by si teda nebola super vynimocna v nejakej profesii, co ale nepredpokladam, kedze ani na SK nevies usetrit vela).

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danica2711
12. sep 2022

@dreamss prepáč, ale to sú také nekonkrétne údaje, jedna paní povídala...

truthy
12. sep 2022

Ak ťa tu nič nedrží, tak prečo nie. Ono je to skôr o tom, či to ty chceš vyskúšať alebo nie. či sa tam vieš aj niekam posunúť kariérne, alebo proste len zarobiť niečo navyše

sapetka
12. sep 2022

@vroni samozrejme hovorim o vzdelanych ludoch; nie tich co pridu vykladat tovar. Lekari, it, dokonca aj ucitelia a uradnici..

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
12. sep 2022

@sapetka, nehovoríme. Lekári ci it sú schopní dosiahnuť plat 10 tisíc, áno. Ale sú to špičkoví odborníci s rokmi praxe. Aj na SK by zarábali viac než len priemerný plat. Nezostávali by im len dve stovky. Učitelia majú tabuľkové platy a napriek tomu, že zarábajú dobre, desatnasobok slovenského učiteľského platu to nie je ani náhodou. Úradníci taky plat dosiahnu v okamihu, keď sa im ujde ministerské kreslo. Ani o hodinu skôr. Síce viem o Slovenke, ktorej sa to podarilo, ale bežná kariéra to naozaj nie je. O tom, že v mnohých krajinách je podmienkou na úradníka štátna príslušnosť danej krajiny ani nehovoriac.

sovica
12. sep 2022

@dreamss Ak to sú podnikatelia, ktorí zarábajú sami na seba, tak možno by som Ti aj verila. Ak sú to rádoví zamestnanci, tak Ti jednoducho neverím. To by museli byť naozaj ľudia, ktorí už pracujú v zahraničí xy rokov a sú na vysokých pozíciách.
https://www.merkur.de/leben/karriere/gehalt-nac...
Všimni si, že sú platy brutto a v Nemecku je vysoké daňové zaťaženie.

sapetka
12. sep 2022

@vroni no ved ano. Ale tie platy v zahranici su xnasobne vyssie akona slovensku. Dokonca aj administrativna pracovnicka zarobi 3000€ mesacne kolko zarobi na slovensku? Su velke rozdiely v platoch a uz takmer ziadne v nakladoch na byvanie pretoze na slovensku je uz dlho draho..

zuzzinka
12. sep 2022

Pre predstavu. Ja robim v statnej sprave v Irsku a teda nie som statnym prislusnikom. Ale ako administrativny pracovnik nemam nadpriemerny prijem, jedinou vyhodou je easy peasy pristup a flexibilny cas ( co je pre mna ako slobodnu matku dolezitejsie ). Da sa veru krasne zarobit v Irsku, ak mas jazyk a skusenosti, eventulane specializaciu ( alebo si IT ), ALE kamoska napriklad plati za 3 izbovy dom vo velkom meste 1,600e/mesiac, druha za 2 izbovy apartman 1,200e/mesiac + bills ( 200-400e ) Nehovorim o tom, ze je kriza s ubytovanim a najom ani za nenormalne peniaze nenajdes. Fakt zalezi kde by si chcela ist a ake mas pracovne ponuky.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
12. sep 2022

@sapetka, áno i nie. Platy sú vyššie. Jednoznačne. Mne vychádza, že v priemerne asi dvoj až trojnásobne oproti sk. Ceny spotrebného tovaru a potravín sú rovnaké a častejšie aj nižšie. Aj potiaľ beriem. Ale nájomné a služby či ceny nehnuteľností ulietavaju v celkom iných výškach. Známy kupoval byticek (mal 32m2, fakt byticek) v Parizi za skoro 4 melony, za to máš v BA celú bytovku a ešte ti aj zostane (ok, byticek bol, teda ešte aj je, na fajnovej adrese, ale aj tak). Čiže aj tie ceny sa vedia pohybovať v iných číslach. A obvykle aj tak, zarábajúci patmiestnu sumu, nie je ochotný sa deliť o byt s pätnástimi robosmi, aby ušetril.

sapetka
12. sep 2022

@vroni s tym suhlasim. Ale uznaj ze tie ceny nehnutelnosti sa ma svk skriabu europsky hore za to s platmi sa nic nerobi… a jasne je rozdiel kupit byticek aj v ramci Fr cenovy, nie to este ked porovnanme aj ine staty. Niekde ho kupis za 100ti a niekde za 4mil. Ale spat k teme. Ja som reagovala na to ze ano vo vseobecnosti vzate dokazes zarobit niekolkonasobne viac v tej iste profesii za hranicami ako doma/