Mám gratulovať kolegyni, ktorá pri súkromných rozhovoroch mlčí?

fatimalady
6. dec 2022

Zdravím, mám takú dilemu, v práci nám kolegyňu, s ktorou sme si na narodeniny a meniny pogratulovali so symbolickým darčekom....v podstate sme si dobre vychádzali aj pracovne, aj v súkromných témach, keďže sme sa poznali ešte zo študentských rokov... bohužiaľ u nej nastala zmena, trvá to už asi polroka, súkromné rozhovory skončili z jej strany, nejak netuším dôvod, ale rešpektujem to a každú moju snahu o nejaký normálny rozhovor sabotuje mlčaním...tak som si povedala, že sa viac nebudem snažiť a míňať moju energiu na jej ješitnosť, v podstate ju pre život nepotrebujem, len tento mesiac má narodeniny aj meniny a mne príde zbytočné jej blahoželať, nie že by som bola lakomá alebo čo... skrátka asi to už nemá význam, lebo som sa náhodou dozvedela pár faktov, ktoré ona namierila proti mne a ja to nemienim s ňou rozoberať verbálne, je mi to v podstate jedno, nie je to osiba, na ktorej by mi záležalo, iba kolegyňa v práci..ona mne blahoželala začiatkom roka, ale to bola ešte normálna.. čo by ste robili na mojom mieste, vďaka za názory.

simona20201309
6. dec 2022

@fatimalady zablahoželaj slovne. Ak ju stretneš a bude príležitosť. Inak si s tým nelam hlavu.

evica17
6. dec 2022

@fatimalady negratulovala by som. Ak ona nemá záujem.

ibrunova
6. dec 2022

Podala by som jej ruku a to by bolo všetko.

fatimalady
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martul
6. dec 2022

@fatimalady zagratulovať podať ruku. Darček netreba.

strasko
6. dec 2022

Ja osobne by som jej buď vôbec negratulovala alebo keď už, tak max len pri príchode do práce že "Ahoj, všetko najlepšie k narodeninám/menám". Ani by som ju fyzicky nekontaktovala (podanie ruky), len takto slovne

fatimalady
autor
6. dec 2022

@strasko ani to nie je také akútne viacmenej, lebo tie sviatky má oba medzi Vianocami a Silvestrom... vždy som jej blahoželala, kým bola v práci pred sviatkami, lebo potom už si berie voľno až do Nového roku... vďaka za názor

strasko
6. dec 2022

@fatimalady čiže ak správne chápem, v čase svojich sviatkov ako konkrétne v tie dni sa ani neuvidíte? Tak jej pre pokoj vo vzťahoch môžeš pinknúť SMS, nech sa neurazí, lebo rozhnevaní kolegovia je v práci to najhoršie. Tým pádom budeš mať ty pokoj na duši a ona sa nebude mať na čo sťažovať :D len taká poistka pre teba ;)

simona20201309
6. dec 2022

@fatimalady keď ti dáva najavo, že nemá záujem o viac, ako pracovný vzťah, podala by som jej zo slušnosti ruku. A možno by som jej kupila čokoládu. Len z toho dôvodu, aby mne nebolo nepríjemné. To ako sa ona chová, je len jej problém.

simca06022011
6. dec 2022

ja by som atmosferu nerobila viac dusnejsou a normalne by som jej zagratulovala, a mozno ked je ten vianocny cas tak sa opytala, co jej sadlo na nos, reps. ci som sa jej nicim dotkla, ked sa nebavi so mnou :D mozno... inak kludne sa to ak uz teda kamosky nebudete da vybavit aj smskou ked bude doma na dovlenke

mpg
6. dec 2022

@fatimalady Keď ona blahoželala začiatkom roka, tak ja by som jej teraz tiež a ak dala nejaký darček, tak niečo podobné by som jej dala, Možno má dôvod, že nerozpráva o súkromných veciach, niekedy je to aj lepšie, hlavne ak sa dozvedela, že sa o tom potom ďalej klebetí.

moonlight1210
6. dec 2022

@fatimalady mozno sa niekomu uspesne podarilo naockovat jej nejake reci a ona im uverila. Kedze sa tak zmenila.
Alebo mala zaujem o nejakeho muza, no ten by dal prednost tebe, keby si chcela.
Alebo mala zaujem o povysenie, ci pridanie na plate a sef ju miesto povysenia, ci pridania porovnal s tebou a povedal, ze ty robis viac ako ona a pridat neziadas. Ze by musela pracovat este viac.

Klamstva, city, peniaze - zvycajne nieco z tychto troch veci stoji za nahlou zmenou chovania k niekomu.

Nebud vsak ako ona. Nesklzni na jej uroven. Normalne nieco male kup a skus jej pogratulovat. V najhorsom ta odmietne. Aspon sa mozes spytat, co take si jej vlastne urobila, lebo tomu jej mlcaniu nerozumies. Alebo ci jej mozes s niecim pomoct, ak sa nieco deje.
Mozno sa aj rozhovori. Alebo ti to vykrici. A dozvies sa, co sa deje.
Mozno ani tak.
Ale nebud ako ona. Nehraj jej hru.

fatimalady
autor
6. dec 2022

@strasko áno, presne tak, neuvidíme sa...my ani nie sme rozhnevané, tak by som to nenazvala...len som náhodou zistila, že ma blokla na sieťach, netuším dôvod....ja to nemienim riešiť nejakou konfrontáciou, na to už mám asi dosť rokov 😉 len skonštatujem, že sme v práci 100% ženský kolektív , takže des a hrúza 🤦

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fatimalady
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fatimalady
autor
6. dec 2022

@luscious vôbec netuším...ja sa takýmito malichernosťami nezaoberám, lebo nežijem "virtuálne"... žijem reálne, nezverejňujem súkromie na weboch, na rozdiel od kolegyne, ale to je jej vec, to ja neriešim...

fatimalady
autor
6. dec 2022

@mpg ďakujem za názor, súkromie je posvätné, nakoniec zisťujem, že môj otec mi dal dobrú radu kedysi dávno, aby som nerozprávala o svojom súkromí v zamestnaní, pretože sa to môže obrátiť hocikedy proti mne a mal pravdu...

syslik81
6. dec 2022

osobne by som ja nebola ta jesitna a aspon jej dala pohladnicu pripadne poslala sms.. toz e sa ona hneva je jej vec -vie preco ..ale ty pises ze si ok .. tak ta karta nikoho nezabije maximalne skonci v kosi,ale ty aspon nebudes ta zla .. a keby ta to netrapilo nezakladas temu..skusis uvidis..co uz ma ona v hlave nech si sama poriesi

fatimalady
autor
6. dec 2022

@simca06022011 vďaka za názor, asi to poriešim tou smskou...ja nie som konfliktná osoba, ani nevytváram dusnú atmosféru...len zdieľame spolu pracovný priestor a pracovný čas 😉

fatimalady
autor
6. dec 2022

@syslik81 nemyslím, že by ma to trápilo, nie je to taká životná situácia, ktorá sa nedá zvládnuť...ale vďaka za názor, je tam viac takých okolností, ako som už spomenula, že čistý ženský kolektív, a to je už poriadne psycho, aj vzhľadom na to, že je to štátny úrad....

zuzka1117
6. dec 2022

Pošli správu a máš vybavené.

1andrea111
6. dec 2022

@fatimalady možno zistila že si niečo povedala o nej ďalej preto sa tak správa

daniela2202
6. dec 2022

@fatimalady s kolegami sa súkromné záležitosti neriešia 👉

katkami123
6. dec 2022

Hovorí sa tomu etiketa a bontón a ten káže určite zagratulovať, kedže spolu pracujete v jednej miestnosti. Ona na teba reaguje, tiež ti gratulovala. Mne to skôr príde take sedliacke z tvojej strany. Nechce so mnou rozoberať svoje súkromie, tak sa urazím a nebudem gratulovať. Veď to vôbec nie je jej povinnosť, pokým na teba reaguje ohľadom pracovných vecí, tak už toľko stále nevyzvedaj z jej súkromia. Očividne si sklamala jej dôveru.

fatimalady
autor
6. dec 2022

@katkami123 prepáčte, ale ste úplne mimo....zrejme ste nečítala s porozumením...ale aj to sa stáva...etiketa a bontón mi absolútne nič nekáže, trocha ste sa v tom stratila...🙈

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkami123
6. dec 2022

@fatimalady
Pochopila som, ze sa tu z kolegyne vyťahuje jej súkromie. Ona to stopla a neodpovedá.

fatimalady
autor
6. dec 2022

@katkami123 bohužiaľ ste to nepochopila...je to úplne inak, ale nemienim vám to vysvetľovať...

katkami123
6. dec 2022

@fatimalady
Pokým mna nikto pracovne neohrozuje a napríklad mi nedava zámerne zle informácie, lebo aj take sa mi stalo v praci, ale ohľadom pracovných veci so mnou jedna korektne, nerobí žiadne problémy, tak aspoň ja osobne nevidím dôvod oduvat sa na to, ze so mnou nechce riešiť svoje súkromie, je vtedy ticho a negratulovať mu kvôli tomu.

fatimalady
autor
6. dec 2022

@evamarek77 vôbec to nie je o klebetách, lakomcoch a hlupákoch, nemienim ani nikoho odrovnávať, ani byť nad vecou....ale je to váš názor, neberiem vám ho