Mám doniesť pohostenie do práce?

16. máj 2022

Ako by ste riešili túto situáciu. Som vo firme nová, som tu kvôli praxi do začiatku leta. Tento rok statnicujem Ing. a vedúca chce, aby som doniesla pohostenie a oslávili sme. Vždy sa tu oslavujú narodky, meniny, každý donesie doma robený šalát, pizzu, sladké. S týmito kolegami nemám blízky vzťah, beriem to pracovne a preto nemám ani chuť osláviť. Ona nalieha. Nech donesiem niečo. Čo by ste robili?

irusa
16. máj 2022

tak asi donesieš......

mandzula
16. máj 2022

Asi by som sa neštorcovala a niečo by som doniesla, nikdy nevieš, či sa ti tam nenaskytne aj pracovná príležitosť. A ak oslavou hneď aj nezískaš priateľov, možno položíš základ niečoho, na čom budeš môcť v budúcnosti stavať.

pondelok01
16. máj 2022

Dones, ale na domace by som sa vyprdla. Slane tycinky, chrumky, cocacolu, maximalne marlenku ak maju niekde v akcii. Do 10€.

lulana79
16. máj 2022

Budeš tam na 2 týždne? (aspoň u nás máme teraz na prax kočku na dva týždne)... no vykašľala by som sa na to, s prepáčením... Čo máš ty s tým, že oni majú vo firme zaužívané na narodeniny či meniny niečo nosiť... to inak robíme aj my, ale určite by som to nečakala od praktikantky... už len to je divné, že ti to niekto takto povedal, že "dones niečo, lebo my nosíme..."

lesana25
16. máj 2022

Pohostenie by si mala doniesť preto, že ty chceš a nie že nejaká madam nalieha.

zuzanka.zuzu
16. máj 2022

bola si ty na nejakej alebo pôjdeš? ak už "si v kolektíve" tak by mi bolo blbé nepriniesť aspoň niečo (domáce šaláty ani pizzu nie, ale napr. fornetky, koláčik).. muž tiež tak mali zaužívané v robote a veru chodili sa občerstviť aj brigádnici a potom aj oni priniesli. po skončení praxe tam nikto nezostal ale nedávno muž kočíkoval v starom meste keď ma čakali a stretol bývalého brigádnika, podali ruku, pokecali a možno z toho niečo € bude 😀 netreba zrovna priateľstvo ale je fajn mať známych 😉

deti95060810
16. máj 2022

asi by som doniesla tej pažravej vedúcej... však sa s tým netráp doma - kúp niečo v obchode a máš pokoj... marlenku, kofolu, chrumky - aby sa nepovedalo.

loginexistuje
16. máj 2022

doniesla by som nemusis robit domace ale normalne by som doniesla nikdy nevies kde tych ludi stretnes
nemyslim si ze to veduca robi kvoli obcerstveniu ale chce ta len vclenit do kolektivu a mozno tam neskor budes regulerne pracovat

katuska19
16. máj 2022

aj my nosime, ale je to vec dobrovolna, nie vzdy kazdy donesie, niekto pecie zakusky, niekto prinesie napr chlebicky alebo zmrzlinu ale niekto to vobec neriesi. rob aky to ty citis, mozno by som priniesla na narodky, ked uz by som bola vo firme dlhsie.

kitycat
16. máj 2022

Nejako nechapem. Kto oslavuje?

Ty?
Nejaky iny zamestnacec?
Pokial si sa ucastnila, tak ved dones, utuzis kolektiv. Ale nepiekla by som veru ani ja. Marlenku v obchode, cipsy, slane tycinky a majte ma radi. Nie som pekar ☺️

slapina
16. máj 2022

Vieš čo ale keď som ja nastúpila do novej práce a presne som mala štátnica, sama som ostala prekvapená ako mi noví kolegovia gratulovali a kúpili pozornosť či už kytice alebo aj sladké niečo. Som bola zaskočená, veď presne, reku nie sme si nejakí blízki a vidíš to 🙂 Tak možno niečo malé by sa hodilo 🙂

autor
16. máj 2022

No ja tu som krátko, nastúpila som iba pred 2 týždňami, a končím koncom júna. Preto mi to príde zvláštne nosiť pohostenie za moje Ing., Keď s väčšinou sa ani nerozprávame. Je tu taká zvláštna atmosféra a úprimne ani nemám rada také pohostenie na silu.

autor
16. máj 2022

A určite tu neostávam ani potom, to už viem, keďže sa vráti na toto miesto kolegyňa z MD. Preto v tom nevidim význam, no nechcem aby odo mňa niečo očakávali a potom som ich "sklamala"

lulana79
16. máj 2022

keď to sama nemáš rada, tak to nerob... aj za cenu, že sa to niekomu inému nebude páčiť... ja už som sa dávno naučila robiť to, čo chcem ja a nie to, čo odomňa čaká okolie a "čo by sa malo"... nerieš to vôbec

autor
16. máj 2022

Ja sa neviem s tým vnútorne akosi stoznit, mám stres zo štátnic a niekto už na mňa tlačí že dodnes, oslávime a pritom sú to cudzí ľudia, ktorých poznám 2 týždne, úplne ma to rozhodilo, keby tu pracujem rok, dva tak nepoviem... Ale toto 😱😱

h2
16. máj 2022

Keď to tak sama necítiš, tak nič nenos. Že šéfke nie je trápne, ťa do toho tlačiť?

autor
16. máj 2022

@h2 údajne je tu taký zvyk, že vždy sa nosí občerstvenie keď sa niečo oslavuje, lenže oni sa už poznajú a mne je to také blbé že ja sa s nimi ani nebavim, iba kolegiálne a mám oslavovať moje štátnice s cudzími ľuďmi. Ach... Neviem prečo vôbec také zvyky ešte existuju. A to som dosť spoločenská, v predošlých brigádach sme boli super kolektív a vždy sme si niečo doniesli😞 hneď sme sa skamarátili, ale tu je do ine

lulana79
16. máj 2022

a kedy máš štátnice? budeš ešte vo firme v tom čase vôbec?

lubina
16. máj 2022

ved ty si studentka, ked este len ides mat statnice a si tam len na praxi, no ja by som ziadne pohostenie nerobila. Alebo sa tam chystas ostat pracovat? Vtedy by som to zvazila. Veducej povedz, ze ty si len na praxi a este len ides mat statnice, tak co chce oslavovat dopredu?? A este ak sa s tymi ludmi necitis v takej pohode, ako s kamaratmi. .... take nasilu to bude a hlavne pre nich, ty len minies peniaze a nic z toho...

h2
16. máj 2022

Ale ty nemáš ani narodeniny, ani meniny. Takže sa na ich zvyk môžeš vieš čo.

janetinka27
16. máj 2022

a to obcerstvenie ma byt na oslavy tvojich statnic?
ja by som doniesla, pretoze ti zrejme budu gratulovat a ty im nebudes mat co ponuknut. ved kup zakusky a mas.

autor
16. máj 2022

@janetinka27 ano, to vedúca vymyslela, že oslávime. Ale mne sa ten nápad veľmi nepozdáva, bola by som radšej, keby sa to nejako extrémne neriešilo 🙂 nie sú to moji blízki ľudia, ani kamaráti. A áno počas štátnic budem doma, ale chcú osláviť potom dodatočne. Ešte aj to je stres pre mňa, že nielen že rodina má ocakavanie, ešte aj títo pre mňa cudzí ľudia.
Nemala by som jej taktne naznačiť aby to priliš nerozvijala?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
16. máj 2022

pracujes tam 2 tyzdne a kym budu statnice, budes tam uz tyzdnov viac. pre teba su cudzi,ale kolektiv to mozno vnima inak,oni sa poznaju uz dlho medzi sebou a teraz si sucast kolektivu aj ty. pre teba su cudzi, ty pre nich uz uplne cudzia nie si.
ja by som doniesla, skor by som bola mozno "rada",ze ma sefka na to upozornila,lebo sa vyhnes mozno trapasu. gratulovat ti budu tak ci tak,takze oni sa na teba pripravia,ale ty na nich nie. jednoducho je to tam tak zauzivane a doniesla by som aspon dobre zakusky.

lintu
17. máj 2022

Je celkom normálne, že toto obdobie majú záujem s tebou zdieľať aj cudzí, s ktorými sa stretávaš. Štátnice sa zvyknú označovať za veľkú vec. Niekto by povedal, že si len príliš skromná, chýba ti viac hrdosti... Hostinu im v robote nemusíš robiť. Keď ti to už bolo ale naznačené, niečo malé by som im na tvojom mieste priniesla. Bez povšimnutia určite neostaneš. V živote sa pravdepodobne stretneš ešte s mnohými situáciami, ktoré ti nebudú dávať zmysel.

svetlonos
17. máj 2022

Ved sa jej spytaj co ma ona s tvojimi statnicami ? Zrejme to nedostanes naservirovane na zlatom podnose za pekne oci. Pivedala by som jej ze ked budem mat chut to oslavit, tak rozhodne z tymi, koho si vyberues ty a nie koho ti vyberue nejaka sefka, mas totizto obciansky, teda si svojpravna 😁 A pozerala jej pritom priamo do oci aby som vydela ten jej kysly vyraz ako teakciu 💃😏