Mám dobre platenú prácu, ale problém je v kolektíve

natbet
6. júl 2023

Ahojte, som tu nová na Modrom koníkovi 🙂 potrebujem sa vyrozprávať niekomu, môj problém je taký, že žijem v zahraničí, mám dobre platenú prácu v kancli ale problém je v kolektíve a v atmosfére, blbý šéf a blbé vedenie. Každý deň len hľadám dôvod prečo neísť do práce, cítim sa veľmi vyhoreto, nechutí mi jesť, nemám náladu, najradšej by som len bola doma a s nikým sa nestretávala, do práce idem s nechuťou a so stiahnutým žalúdkom. Potrebovala by som aspoň mesiac pauzu od všetkého. O chvíľu síce ideme s priateľom na dovolenku ale neviem či to vydržím do vtedy. Výpoveď nechcem dať do dovolenky, lebo predsa len, peniaze sa zídu ale nevládzem proste. Napadlo ma dať sa ešte na PN do dovolenky a potom si nájsť niečo druhé, ale ak dám výpoveď sama, nemám ani nárok na podporu. Boli ste niekedy v takejto situácii? Čo by ste spravili na mojom mieste? Potrebujem nejakú radu alebo možno len nakopnutie, povzbudenie do niečoho nového.
Ďakujem 🙂

mikitilik29
6. júl 2023

@natbet hľadaj si prácu počas terajšieho zamestnania. A keď budeš mat novy flek tak daj výpoveď.

nikussss
6. júl 2023

@natbet ja som v takej situacii bola, koniec bol vykupenim. Uvidis, ako sa ti potom ulavi. Preco si myslis, ze nebudes mat narok na podporu?to je hlupost. Im na sposobe skoncenia nezalezi.

olimuc
6. júl 2023

@nikussss ak v DE tak ano … ak da vypoved ona, ma min 3 Mesiace Sperre a nedostane nic. Kazda krajina ma ine podmienky. Hladaj si pracu popri sucasnom zamestnani … PN Ti sice na cas pomoze, ale len ak mas spriazneneho lekara. Neboj nieco najdes 👍 ale asi najskor az od Septembra v lete firmy moc nehladaju

oli18
6. júl 2023

Ja som tak odisla z dvoch zamestnani. Neda sa chodit do prace s odporom. Skor, ci neskor odid. Zdravie mas len jedno.

nikussss
6. júl 2023

@olimuc ehm ok.... Ja zijem na Slovensku, zahranicie som nezohladnila, pardon teda. Ale každopádne, ziadne zamestnanie nestoji za pocuchanu psychiku, viem o com hovorím 😏

mamelka
6. júl 2023

@olimuc @natbet ak v DE tak je ešte možnosť ísť za Dr, ja som toto napríklad nevedela, ale ako píšeš, super platené, nikdy som nemala take peniaze, ale kolektív strašný, ja som od nedele do piatka obeda nejedla, piatok poobede som niečo zjedla, sobota super a v nedeľu to opäť začalo, behom 3t som dala 6kg dole, grcala som, plakala. Muž má posielal na PN, až potom raz keď bola sefka agresívna pri pacientovi ktorý mal HIV a sermovala s ihlou, skalpelom, som naklusala k Dr. Opýtal sa ma co mi je a ja som len revala, revala a revala, povedala som kde pracujem,že som schudla, nič nejem, šéfka nás za všetko buzerovala, pred pacientmi keď chytila nervy som mala pocit,ze sa od strachu .... strašná bola taka hnus sprostá líška.
Dr mi povedal,že mám určite 2t výpovednú lehotu(bola som v skusobnej dobe kedze som ani nie mesiac robila),že mi dáva PN, mam si podať výpoveď. Na úrade práce,že prečo som dala výpoveď, tak som povedala prečo,že aj Dr mi odporučil pre môj psychicky stav a,že či mi to potvrdí, tak som za ním išla, potvrdil a nemala som žiadne 3m sperre. Hneď som dostávala a hľadala si novú prácu

sunny3
7. júl 2023

ˇ

bluka2
7. júl 2023

Aj v NL je to tak, že nedostane nič, keď poda výpoveď. Nemáš deti? V DE si môžeš zobrať neplatené voľno tuším na dieta do 7 r. Možno lepšie tak, že niečo máš v zálohe, keby si nič počas voľna nenašla

guiseppinka
7. júl 2023

Kde si? V ktorej krajine... Kolko pracujes? Ak si v at, a mas odrobene tusim 2 roky, tak mozes cerpat aj bildungskarenz, ak ti to zamestnavatel schvali... Ak das vypoved, tak mas mesiac bez penazi a potom dostavas normalne...

bluka2
7. júl 2023

@guiseppinka ano, to som spravila aj ja. Naj sa prihlásiť na PhD štúdium a to AMS ani nič nechce od teba, keď píšeš akože nejakú prácu… inak kontrolujú všelijaké kurzy, koľko trvali a pod. Perfektný pol rok

guiseppinka
7. júl 2023

@bluka2 ja som to chcela, ze prax si spravim pocas bildungskarenz, ale dali mi teilzeit a nie gering a uz mi to nevyslo

aandrea9
7. júl 2023

@natbet to je tvoja prvá práca?

domi235
7. júl 2023

@natbet ja som mala to podobne odisla som

natbet
autor
8. júl 2023

Dieťa ešte nemám a mám odpracovaný 1,5 roka, žijem v DE

bluka2
8. júl 2023

Neviem, ako je to u vás, ale u nás v DE ak máš zmluvu na dobu určitú a neplnis si povinnosti, len nechajú zmluvu dobehnúť do konca a nepredĺžia. Nikdy nikoho nevyhadzujú, lebo zamestnanci majú celkom dobre práva a boja sa, že súdny proces by vyšiel viac. Vieš, ako je to z vás? Lebo sa môže viac vyplatiť proste nič nerobiť a nedať výpoveď a hľadať, než dať výpoveď a potom hľadať