Mám ako zamestnanec povinnosť nahlásiť nadriadenému, kde sa nachádzam počas dovolenky?

7. okt 2022

ahojte, prosim vas mam ja ako zamestnanec povinnost oznamit nadriadenemu kde sa nachadzam pocas čerpania riadne nahlasenej a schválenej dovolenky?

zojazoja
7. okt 2022

No pokiaľ si pamätám, tak na dovolenkovom liste sa vypisuje miesto pobytu dovolenky....ale len pokiaľ si pamätám.. ja ho nevypisujem v praci

zuzkaa1991
7. okt 2022

Ja som pisala dane mesto kde byvam na dovol.listok ;) aj ked v zahranici som bola

autor
7. okt 2022

a je to povinnost?..ked je na dovolenkovom liste napriklad kosice a ja pojdem do bratislavy tak co?

zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
7. okt 2022

Áno. Zisťovanie miesta pobytu na dovolenke súvisí s ustanovením § 112 ods. 1 Zákonníka práce, v zmysle ktorého má zamestnávateľ prípadnú povinnosť nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky.

lucia147852
7. okt 2022

Nikdy som neoznamovala miesto dovolenky

elenatomasova
7. okt 2022

Nie, nikdy nepíšem.

zmrzlinka2021
7. okt 2022
alenah31
7. okt 2022

@lucia147852 @elenatomasova to je síce možné, ale ak by to od vás zamestnávateľ žiadal - v zmysle ZP má na to právo. A to je asi problém autorky - on to od nej žiada.

zmrzlinka2021
7. okt 2022

Ak to chapem spravne. Ak zijes v Kosiciach a ides do BA a nenapises to do miesta pobytu a zamestnavatel ta odvola z dovolenky, tak ti nie je povinny uhradzat naklady suvisiace z dovolenkou v BA.

viestta
7. okt 2022

Zamestnávateľ má právo odvolať ta z dovolenky, ak je to nevyhnutné a žiadať nástup do prace. Samozrejme potom ma povinnosť nahradiť ti škody, ktoré ti vznikli predčasným návratom na pracovisko. Preto sa tam uvádza ten údaj, ale zvyčajne nikto neskuma ci sedíš doma alebo si šla kdesi do Tramtarie. Tak tam napíš čo chceš.

alenah31
7. okt 2022

@zmrzlinka2021 @viestta bingo - presne tak! kks inak toto ma vie tak nasr..... ja mám napr. 44 dní dovolenky do konca roku 2022 - 25 dní tohtoročnej a zvyšok čo prenášam z r. 2021. V auguste som si brala dovolenku ten posledný týždeň - len 3 dni a bola som doma 9 dní nakoľko tam boli 2 sviatky a 2x víkend - ako miesto pobytu som uviedla Dominikánska republika - no však nech ma odvolá!!!!!!!!!! Pre neho by to bolo hop alebo trop - je to pravda? Nie je to pravda??😀😀

zmrzlinka2021
7. okt 2022

@alenah31 Ono hlavne sa to NESMIE zneuzivat. To by musela byt fakt mimoriadna situacia

alenah31
7. okt 2022

@zmrzlinka2021 tak ja som HR mzdár/personalista. Jemu je jasné, že ma ťažko zneužije🙂

diewcatqoo
7. okt 2022

Nikdy som zamestnavatelovi neoznamovala, kde sa budem nachadzat pocas dovolenky. Neoznamujem, ani ked pracujem zo zahranicia pocas homeofficu.. 😳
Ale podla vsetkeho, co tu odznelo, asi ma na to zamestnavatel pravo...

tyaja5
7. okt 2022

asi to zalezi od zamestnavatela, ale u nas sa to doteraz nerobilo, nemusela som uviest. mozno to tak funguje v mensich firmach, neviem.

simca06022011
7. okt 2022

Píšeme tam pri dlhých dovolenkách SR, Choratsko... Nie mesto... Nie hotel 😁 ani súradnice netreba a pri tych par dnovkach to ani nevypisujeme. V podstate napr u nas to nema opodstatnenie ale su firmya profesie kde sa moze stat ze budu zamestnanca volať. Piseme to ak by to nejakej kontrole chýbalo...

janka_266
7. okt 2022

@diewcatqoo a môžete pracovať zo zahraničia? Lebo môj manžel nemôže, majú to zakázané.

zmrzlinka2021
7. okt 2022

@diewcatqoo Dokonca aj pravo ta odvolat z HO, ze zajtra musis byt fyzicky v praci.

diewcatqoo
7. okt 2022

@janka_266 ano, mozeme pracovat zo zahranicia.
@zmrzlinka2021 viem, ze ma moze odvolat z HO a pozadovat odomna, aby som bola fyzicky v praci 🙂

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vroni
7. okt 2022

@diewcatqoo, fakt by ma zaujímalo, ako môžete pracovať zo zahraničia. Je k tomu pomerne náročná legislatíva a máloktorý zamestnávateľ je ochotný sa s tým hrajkat a platiť to. Väčšinou sa to proste robí načierno.

diewcatqoo
7. okt 2022

@vroni nemam slovenskeho zamestnavatela. Len ma sokovalo, ze niekto musi zamestavatelovi oznamovat, kde sa bude nachadzat pocas dovolenky. Pride mi to ako zasah do sukromia to niekde vopred nahlasovat. Ale podla sk zakonov asi ma na to pravo.
Asi som sa nemala ozyvat, ked nepodlieham sk zakonom, ze? Nejak som si to neuvedomila, len som zostala prekvapena z toho, ze to nejaky zamestnavatel od ludi pozaduje. Uz som ticho 🙂

vroni
7. okt 2022

@diewcatqoo, ja som sa pýtala mimo otázky témy, lebo by ma to fakt zaujímalo, resp. by som rada otvorila u seba túto možnosť a evidentne je to dosť veľký problém, tak som dúfala, že ma tvoj zamestnávateľ nejaký tajný tip 😁

diewcatqoo
7. okt 2022

@vroni tak to ma mrzi, ze neporadim. Nezijem na slovensku, len odtial obcas pracujem 🙂