Mám 36 rokov a neviem kam pôjdem pracovať po materskej

18. apr 2022

Ahojte tiež máte ten pocit že ste v živote nic moc neurobili pre seba ?neučili sa a neviete čo by ste robili..akú prácu a čo by vás bavilo? Nikdy neni neskoro ale u mňa asi áno.
Mám 36 a vôbec neviem kam pôjdem pracovať po materskej
Som vyučena dámska krajčírka..ale šiť má nebavi a veľa veci už neviem ,nevenovala som sa tomu a neviem sa donutit
.

zenulkaaa
18. apr 2022

A co ta bavi? Ja by som to co ma nebavi nerobila.. aj ked mnohi mi mozno budu oponovat, ze teraz je doba, ked treba byt vdacny za kazdu pracu, ja nesuhlasim. Vzdy sa da nieco vymysliet, mozes zacat podnikat, len sa netreba bat.. mozes si najst inu pracu, nie v oblasti krajcirstva.. treba hladat skusat a nebat sa.

bosorka2302
18. apr 2022

slovenske zeny maju jednu uzasnu vlastnost, ze kaslu na vzdelavanie, rodia deti a potom spekuluju kam sa zamestnat respk ostavaju v nefunkcnych vztahoch odkazane na vyzivne lebo same nevyziju.
Tak ja neviem co ta bavi. Da sa zarobit slusne kadejako ako uctovnicka, ak si v tom fakt dobra, alebo bytova dizajnerka, alebo casnicka, ,nechtarka, lektorka.....

dskjhfdlkdjhl
18. apr 2022

A co si robila pred materskou? Tu krajcirku? Co tak urobit si aspon nejaky kurz podla toho, co Ta bavi?

autor
18. apr 2022

@dskjhfdlkdjhl robila som ako predavačka aj textil aj potraviny

terezia323
18. apr 2022

Podľa mna je už teraz kus neskoro rozmýšľať čo po rd. Mala si materskú, rodičovskú využiť naplno. Vzdelávať sa, robiť školu, kurzy, hľadať čo ťa baví.

dskjhfdlkdjhl
18. apr 2022

A vratit sa do obchodu uz nechces? Ci ani to Ta nebavilo?

autor
18. apr 2022

@dskjhfdlkdjhl ale bavilo ma to len dosť vyčerpávalo

simca06022011
18. apr 2022

Pojdes pracovať do obchodu... Aky problem?

sissy27
18. apr 2022

Využi čas na MD/RD a sprav si kurz podľa toho, čo by si chcela robiť. V 36 rokoch máš nejaký prehľad o rôznych profesiách. Že si si v 14r vybrala zle je celkom pochopiteľné, ale o 22 rokov neskôr by si v tom mala mať jasnejšie…

jahoda_12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. apr 2022

Neviem cítim sa úplne sprostá..taká neskúsená . 😒

loginexistuje
18. apr 2022

Kolko si uz doma na RD ? A neskusala si sit pre deti teraz to celkomnide

dadis
18. apr 2022

Mala som podobne pocity po RD a to som mala VS a pred materskou pracu, ktora ma bavila. No za ten cas firma isla do konkurzu a nevedela som si predstavit, co budem robit. Oprasila som si CV a zacala zasielat. Velmi rychlo som si pracu nasla, je to uz 10 rokov, odvtedy som uz v 3.praci a robim co ma bavi. Niekedy su nase myslienky ciernejsie nez skutocnost a po RD ma maloktora z nas dostatok sebavedomia. Ak si robila predavacku, tak tu pracu, ak ta bavila, vies robit aj dnes. Ak ta nebavila, hladaj nieci ine. Len prechadzaj ponuky prace, mozno ti nieco frnkne do nosa..

martinkatinka
18. apr 2022

Tak na urad prace a na kurzy. Co ta vlastne bavi?
Problem je, ze cez MD a RD si vlastne zastala v case a vobec si sa nevenovala sebe.
Na druhej strane, mozes to brat tak, ze proste mozes robit hocico, prides domov a vypnes, budes si uzivat rodinu a domov. Ja to tak robim. Aj ked ma praca nebavila, ked som prisla domov, prepla som 😁 potesila ma vyplata a viem si ju uzit 😉

natalienka12
18. apr 2022

Vsak ponuk v obchode je vela, pracu najdes bez problemov. Aj na kratsi uvazok. Aky problem? Hadam nechces ako vyucena krajcirka, co roky sedela doma v teplucku pri detoch otvorit zubnu ambulanciu. Baby ti tu sice radia podnikat, ale to by si musela aj nieco vediet.

zuzanockamt
18. apr 2022

Autorka: Je to smutné, že takto kúsok pred 40-kou chceš začínať, keď by si už mala nastupovať na rozbehnutý vlak.
No ale zbytočne plakať teraz, RD si asi nejako extra pre rozvoj nevyužila, tak len do obchodov pozrieť miesto, upratovacie služby, fabriky 🤷 Keď ťa tvoja profesia nebaví.

jahoda_12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
18. apr 2022

Ja mám 44 a začala som študovať VŠ (jednu z tých ťažších), podnikať som začala v 37 či 38. Hoci teda ja som mala "dobrú prax", išla som do podnikania s tým, že som vedela, že to pôjde. Kľudne môžeš začať chodiť na kurzy, či na nejakú nadstavbu na SŠ, alebo aj na VŠ. Ak chceš zmenu, tak za ňou choď a nevyhováraj sa na vek. Samé od seba nič nepríde. Musíš pre to niečo urobiť. Vek 36 je len výhovorka.

elizabet173
18. apr 2022

hlavu hore, máš 36, nie 56, po MD som sa aj ja cítila, že som všetko zabudla, ale ja som sa vrátila do pôvodnej práce. Ak ti držia miesto, máš sa kam vrátiť, tak sa tam vráť a potom, keď drobec trošku podrastie sa poobzeráš po niečom inom. Zatiaľ si môžeš porobiť nejaké kurzy, začať študovať nikdy nie je neskoro, len musíš mať podporu v rodine. Moja mama (tiež vyučená krajčírka, ale robila to len pár rokov, kým som sa narodila), začala podnikať tesne pred 50. v úplne inom odvetví, zamestnávala ľudí, naučila sa účtovníctvo. Keď niečo naozaj chceš dosiahnuť, tak to dosiahneš

sella38
18. apr 2022

Zas sa netvarme,ze si stara, mas pred sebou este x rokov do dochodku. Ja som si zacala dorabat skolu v 34 rokoch, teraz mam 39 a robim to, co ma bavi. Este nie je neskoro...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bafka
18. apr 2022

Neviem dať radu, ale zarazila ma jedna vec. Ako tu všetky píšete, že nevyužila rd, mala sa vzdelávať, kurzy. Neviem aku situáciu mala doma autorka, ale nie každá žena má doma na to podmienky. Nie všetci muži robia tak super (časovo), že žena si môže dovoliť večer navštevovať kurz. Ani online. Sú ženy, ktoré majú doma ustavične choré dieťa, alebo veľmi náročné dieťa. Nie každý má v blízkosti rodinu/kamošky na postráženie dieťaťa. A samozrejme, každý človek je iný. To čo jedna zvláda ľavou zadnou, druhá padá na hubu. Takže reči typu “rd si nevyužila na vzdelávanie” sú podľa mňa nemiestne. Nikdy nevieme čím si doma daná žena s dieťaťom prechádzala.
Autorka- máš super odbor, v tejto dobe by som to využila a skúsila sa premôcť, oprášila vedomosti. Kľudne sa zamestnaj v obchode keď ťa to bavilo, nie každý musí hneď podnikať a byť sám sebe pánom. Ale môžeš si šitím privyrábať. Ja som dala nedávno šiť malému softshellky. Pani ich mala za pol hodinu ušité a 20€. Keď si zoberem, že ušije 5ks denne, látka čosi stojí (neviem koľko)….no určite je 50-70€ v zisku. A šije po večeroch, inak chodí do práce. Držím palce

martinkatinka
18. apr 2022

@bafka Existuju online kurzy 😉 a za pol hodinu usite? Ved latku treba ist kupit, nastrihat, usit, oprat latku bud predtym alebo potom, dalej je tam guma, nit, elektrina, opotrebenie stroja, zajst na postu, poslat ... No ak jej vyjde 5€ zisk, tak to ma dobre ....

bosorka2302
18. apr 2022

@martinkatinka a to by musela vediet velmi pekne sit, ist s trendami , aj v tejto oblasti sa vzdelavat a muselo by ju to hlavne bavit. Konkurencia je velka aj v tejto oblasti a zakaznik narocny

bafka
18. apr 2022

@martinkatinka ani online, predstavte si. Nie sú deti ako deti, nie sú ženy ako ženy. Ale škoda reči, fakt.
No a pardoooon, rátala som, čistý čas šitia. Pri receptoch je tiež čistý čas varenia a nebýva v tom zarátaný čas nákupu daných potravín, čas presunu z obchodu domov… 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

sella38
18. apr 2022

@bafka no ak by mala podmienky ako pises - narocne deti, nepomahajuci chlap alebo chlap v zahranici, tak sa musi zmierit s oracou v obchode alebo zatat zuby a zvladnut skolu aj v takychto podmienkach. Alebo si splnit sen v 50tke,ked budu deti vacsie. Tu niet co ine radit. Bez skoly a vzdelania z nej manager nebude, zial.

angela85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filipka250
18. apr 2022

Pripnem sa. Ja som nedokoncila vysoku. Kazdy jeden den si to vycitam. Strednu mam zdravotnicku, odbor maser. Este 2roky budem doma a uz teraz neviem, kudy kam.😕

martinkatinka
18. apr 2022

@bafka do ceny vsak treba zohladnit fakt vsetko toto.... A co sa tyka kurzov, moze sa ucit rec, moze sa ucit nieco vyrabat.... Ale to treba chciet. Twraz ma krizu, lebo zrazu treba zmenit rezim, mozno sa toho boji, mozno sa jej nechce 🤷 Ale 36 je fakt este malo na to, aby nemohla zacat odznova

iwesska
18. apr 2022

@filipka250 A preco nechces robit masaze,vsak to je stale vyhladavane a pekne vies na tom zarobit. Kamoska si robila masersky kurz,domov kupila stol a masiruje.

oli18
18. apr 2022

@elizabet173 veď úradníčky v štátnych úradoch vyštudovali Mgr. aj vo veku 56+. Na sv. Betky sú radi za každého študenta. 😉