Mali ste príliš snaživého kolegu?

12. aug 2024

Mali ste kolegyňu/kolegu ktorý bol príliš snaživý až to bolo otravné?
Mne sa to ešte nestalo, tak ma zaujíma či ostatným áno.. alebo či mať niekoho nového snaživého je väčšinou v poriadku.. lebo sa obávam či ja v novej práci nebudem práve snaživá až otravná a premotivovaná.. 😏

monillia
12. aug 2024

Áno, zažila som to ,bola nová ešte aj príliš vlezla lebo hneď chcela zapadnúť do kolektivu, bolo to otravne

danyelia
12. aug 2024

Tak určite je lepšie mať popri sebe v práci niekoho snaživého a ochotného ako otráveného lenivca...

monillia
12. aug 2024

@danyelia záleží na stupni snaženia, či to nie je až moc

autor
12. aug 2024

@monillia čím sa to prejavovalo? Moc sa zapájala do debát?

lindous
12. aug 2024

Snaživec/makač super, análny skialpinista otrava 😅 podľa mňa sa dá odhanúť či sa človek snaží úprimne alebo sa len snaží nasilu spraviť dojem...

viestta
12. aug 2024

Storka aj snazivost ma mieru, ked je (prinajmensom) otravna. Ako cokolvek ine.

monillia
12. aug 2024

@autor aj to ,ale ona stále nosila niekomu niečo, ako školkarka. Bola cez víkend na výlete každému priniesla pozornosť, a to tam reálne robila 2-3 týždne. Stále nejaké sladkosti atd .

4stanka4
12. aug 2024

Mala som kolegyňu ktorá bola strašne proaktivna- bola síce vydatá ale deti nemala a kolegu ktorý nemal ani ženu a deti a boli schopní byť v práci 12-14 hod denne a niekedy to vyžadovali aj od ostatných. U nej som ju poslala do prdele ale u neho to bolo horšie keďže to bol môj nadriadený.

babulkomale
12. aug 2024

Ano, ale takym hnusnym, negativnym sposobom. Kolegyna, ktora neustale volala sefovi pre hluposti s dolezitym uvodom: Sefe, mame problem 😃
Pritom islo o banality. Liezla mu na nervy, aj sa v zlom rozisli.

tykat
12. aug 2024

No jednu taku sme mali, velmi snaziva, velmi orientovana na vykon, taka naspeedovana vevericka s ToDo listom pred sebou, naplanovane dokedy co ma sthnut. Vzdy v pohybe, vzdy v strese, v obavach ci vsetko robi dobre, ci je vsetko tiptop. Zomlelo ju to az tak ze musela odist a celkom dlho marodovala. Na nu sa nedalo hnevat, skor sme ju lutovali.

tramtada31
12. aug 2024

Ja neznášam lenivcov, ktori nič nerobia a chcú sa len viest. Takze za mna lepsie snaživci. A keď donesu sladkosti, pozornosti kolegom, príde mi to skôr mile ako otravne. Veď keď nechcem, neponúknem sa. Ja sem tam tiež donesiem kolac a keďže super peciem, vzdy sa všetci len tesia. Keď mala dcéra narodeniny, tak už kolegyňa hovorila kolegovi, že wau, určite bude torta, takze otravne im to tiež zrejme nepride😀

autor
12. aug 2024

@monillia no tak toto mi nehrozí 🤣🤣🤣 z dovolenky niečo pod zub všetkým doniesť do kuchynky mi príde ok ale toto je ozaj čudné 🤣

mojemenonikto
12. aug 2024

Tu máš zopár pravidiel ak ti to pomôže 😉
- usmievaj sa na ľudí, snaž sa byť príjemná
- nesnaž sa za každú cenu niečo hovoriť, nezačínaj dialógy sama, počkaj si kým sa ťa niekto niečo spýta
- ak sa vytvorí v kancelárii debatný krúžok, tak sa pokojne zapoj, ale pamätaj, že menej je viac. Nemusíš reagovať na každú vetu, ktorú niekto povie 😉
- darčeky sa dávajú až keď sa trochu s kolegami spoznáš
- ak niečo nevieš, spýtaj sa. ale predtým - a to je dôležité - sa pokús nájsť si riešenie sama. spýtaj sa až keď vyčerpáš všetky možnosti a naozaj sa zasekneš
- pokojne sa niekoho spýtaj aké sú zvyklosti na pracovisku, kedy sa zvyčajne chodí to práce a kedy sa odchádza
- ak pôjdu všetci na obed a nezavolajú ťa, tak sa tam netlač, počkaj si
- ak pôjdu všetci na obed, a zavolajú ťa, tak neodmietni a choď, pričom neočakáva sa od teba, že im budeš platiť 😉
- dôležité: nehovor stále v minulej robote sme to robili tak a tak... to je extrémne otravné
- nenadávaj na kolegov z bývalej práce a ani ich neohováraj
- pozoruj ostatných ako sa správajú k šéfovi a nepreháňaj to so snaživosťou

ak mi ešte niečo napadne, dopíšem 😉

autor
12. aug 2024

@mojemenonikto to je super komentár ďakujem! ☺️☺️

monillia
12. aug 2024

@tramtada31 z času na čas priniesť niečo do práce, ponúknuť kolegov je normálne. Ta moja kolegyňa to robila na pravidelnej báze a celkom dosť často. A nie takým spôsobom, že ponúknem a ty si vezmeš alebo slušné odmietnes. Keď nebol niekto na svojom pracovisku ona mu tu sladkost nechala položenú na stole. Ja som jej viac x zadakovsla a povedala, ze si neprosim nech mi nenecháva sladkosti na stole, prídem z dovolenky a vysluzka ako na Mikuláša

simona20201309
12. aug 2024

@monillia žasnem.... A to vám vadilo? Ze stále nosila nejakú pozornosť???

simona20201309
12. aug 2024

@monillia robila tam 2-3tyzdne a po dovolenke si mala vysluzku ako na Mikuláša? Trochu prehanas, nie?
Ale chápem ze to mohlo byt prehnané, ale napriek tomu mi hlava neberie, ako môže ísť niekomu na nervy človek ktorý sa snaží byť milý, snaží sa zapadnúť, snaží sa niekomu urobiť radosť.....?
Divná doba naozaj

monillia
12. aug 2024

@simona20201309 ti nebolo milé ,to už bolo otravne. Keď tam robila 2-3 tyzdne nosila darčeky z výletu.Ta kopa sladkosti ma čakala po 2 týždňovej dovolenke aj keď som jej zadskovsla a porosila ju nech mi sladkosti na stole nenecháva. Toho Mikuláša som nadsadila.

danyelia
12. aug 2024

@monillia Tak pokiaľ to jeho extrémne snaženie nejakým spôsobom nezasahuje do mojej práce, je mi to v podstate jedno. V práci sme dobrý kolektív, každé ráno ma tam čaká káva, ja im zase pomôžem s niečim navyše, ak nestíhajú, či zostanem o chvíľu dlhšie, oni zase pomôžu mne - snažíme sa všetci, ale tak v pohode, nikto nie je otravný 🙂 Skôr by mi vadilo, keby tam bol jeden flákač a museli by sme ho s prácou naháňať či robiť veci za neho, aby nám nebrzdil celý systém...

monillia
12. aug 2024

@danyelia príjemné pracovné prostredie je veľmi dôležité, travime tam 1/3 dňa. Toto bolo naozaj otravne, možno sa to zo správ nedá tak pochopiť ako keby si to zažila

nops
14. aug 2024

Máme a ide ma z nej rozdrapit(nielen mňa). Bohužiaľ,vedenie jej snazivost,naspeedovanost a ochotu makať nezaplatené nadčasy čaká aj od ostatných