Mala by som nárok na podporu v nezamestnanosti?

vanesa11
25. feb 2012

Dievčatá, chcela by som vedieť či by som mala nárok na nezamestnanecké ak som zamestnaná 2 roky , ale dávku v nezamestnanosti po dobu 6 mesiacov som poberala pred tým ako som nastúpila do terajsieho zamestnania a preto by som chcela vedieť či na ňu budem mať nárok opäť. Ďakujem

magic08
25. feb 2012

Čo ja viem, tak nárok na podporu máš ak si za posledné 4 roky mala odrobene 3. Takže ak si podporu poberala pred dvoma rokmi a vybrala si ju celú, 6 mesiacov, tak teraz nárok na podporu mať nebudes

tibinka22
25. feb 2012

Ja by som na Tvojom mieste zbehla do pobocky Socialnej poistovne 😉 Tam Ti daju najpresnejsie informacie.... 🙂

irsina83
25. feb 2012

Nie nemas, tak ako @magic08 pise za posledne 4roky musis mat odrobene najmenej 3 a kedze si uz raz podporu brala tak na dalsiu nemas narok z dovodu nesplnenia kriterii o dlzke odrobenych rokov...

lucka1987
25. feb 2012

Nárok na dávku v nezamestnanosti más vtedy, ak si ako poistenec v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bola poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky, to znamena minimalne 730 dní.

od 1. sept. doslo k zmene ziskania naroku na davky a stacia uz len dve roky poistenia
@magis08 @irsina83