Majú mať prístup do mojej prevádzky?

4. jún 2024

Ahojte baby, mám malú prevádzku v jednom komplexe, platím nájom atď...ide o to že niečo potrebujú pozrieť ,správca s inštalatérmi..prišiel za mnou s tým že asi cez víkend to budú robiť, mám im dať kľúče...zostala som z toho zarazena a povedala som že kľúče nedám(mám ich totiž len ja ,oni bez môjho vedomia nemôžu vstupovať ku mne do prevádzky)..že ja kľudne prídem ,aj cez víkend hocikedy a prevádzku im otvorim ale kľúče im nedam..ani duplikat ani originál..
Zostali urazený ...🤷
Nemám tu peniaze ale mám tu tovar, účtovníctvo, kadejaké bločky, ja neviem ..čo by ste spravili? Podľa mňa je normálne že prídem a otvorím , som ochotná hocikedy dajú vedieť..čo sa majú čo u mňa byť sami? Či mám na to zlý názor? Oni totiž urazený zostali..

zojazoja
4. jún 2024

no a? vsak s tebou to nema nič spoločné, ze oni ostali urazení. či v čom je problem?

ms_green
4. jún 2024

Toto určite v poriadku nie je. Pozrela by som do nájomnej zmluvy k prevádzke. Býva tam klauzula o tom, že na nevyhnutné opravy musíš poskytnúť možnosť ale môže sa tam pohybovať iba za tvojej prítomnosti, prípadne po splnomocnení niekoho iného. Sami tam určite byť nemôžu.

fido69
4. jún 2024

Tvoja prevádzka, tvoje pravidlá. 😉

autor
4. jún 2024

@ms_green prevádzku som oprávnená používať iba ja, nájomca dostáva pravidelne nájomne , ale ani kľúče ani nič od prevádzky nemá..klauzulu pozriem

autor
4. jún 2024

@ms_green ale on ani nepoprosil,ani sa nespýtal , on dosiel že mám im dať, ja som povedala že nedám ,

muchotrafka298
4. jún 2024

Mozu sa urazat kolko chcu, nemas ziadnu povinnost im davat kluce od tvojho priestoru. Presne ako si im povedala, ze mozu prist, ked tam budes ty. Aj cez vikend. V ziadnom pripade by som im kluce nedavala.

momi86
4. jún 2024

nemaju co byt urazeni,,dobre si urobila ako si urobila...kebyze mas nato urceneho cloveka tak ten isto by siel miesto teba tak ci tak snimi....netrap sa..tvoja prevadzka-tvoje pravidla

januska12323
4. jún 2024

Ako sa urazili tak sa odrazia.

jaass
4. jún 2024

Dobre si urobila. Prídeš, otvoris, pozrú čo potrebuju a dovidenia. To, že sa dospelý človek urazí je tak detinské a chore🤣🤦‍♀️

diewcatqoo
4. jún 2024

Wtf? To vazne cakali, ze im len tak das kluce od prevadzky? A este hraju urazenych.. to co je za pristup 🙂

autor
4. jún 2024

@diewcatqoo toto neviem , tiež som zostala zarazena, veď ja nemám problém , rozumiem , že to musia pozrieť, prídem aj po pracovnej dobe,aj mimo nej..ale oni chceli kluce

autor
4. jún 2024

@diewcatqoo ako ja tu nemám nič také,ale mám tu svoje veci, účtovníctvo ..aj my prenajímame tiež nejaké nehnuteľnosti,ale nikdy bez nájomníka nejdeme dovnútra ..vždy po dohode a len a ním..

vevesh
4. jún 2024

Inac, nie je na sk povinnost mat u prenajimatela rezervne kluce? Ale taketo praktiky, akoze 😵‍💫😵‍💫😵‍💫no urcite, bez mojej pritomnosti ani noha do "mojho obchodu"- si to predstavuju ako hurvinek valku...

autor
4. jún 2024

@vevesh neviem ,nepýtal odomna nič, majiteľ je v pohode ,len je tu máličko , toto bol len správca alebo také niečo ,ktorý sa stará...

som_realistka
4. jún 2024

Aj keby si tam mala iba prázdne regále, riešila si to správne. Ale upozorni ho, najlepšie mailom alebo SMS aby ti dal včas vedieť, kedy treba otvoriť prevádzku. Aby ti nerobil psie kusy, že teraz a hneď. Prehliadky aj údržba sa plánuje.